Új hozzászólás Aktív témák

  • Declare

    őstag

    válasz F_Gergely #51865 üzenetére

    Nincs csodalkozas az arakon, ez van :) En nem vagyok autoszerelö es nem vagyok hajlando a szabadidömböl autoszerelesre aldozni. A kocsimosas az szivesen, de ennyi. Ha ez hobbi es jolesö idötöltes valakinek akkor ugy nyilvan joval olcsobb a karbantartas :K

    Csippesnel szerintem a korom az "kötelezö". :F egyszerüen tul van hajtva a motor, nem fog ugy müködni a rendszer, ahogyan azt megterveztek. Vagy ilyen 2 loerövel lesz több, amit eszre se vesz kb a tulaj, szoval penzt se adna erte. szvsz :F

    Minösegi üzemanyaggal nagyon jot teszel a dizel motornak :K plane minel ujabb dizelesröl van szo annal inkabb....sokan azt hiszik, hogy a dizel az aztan barmivel elmegy, tankoljak a taknyolt roman benzint, meg a traktorbol leszivottat, aztan csodalkoznak, hogy tömödik, meg megy tönkre minden.

    Dizelben nagyobb a nyomatek, jobban igenybeveszi az alkatreszeket (pl kettöstömegü...hiaba van egy 1.4 turbos benzinesben is, soha nem fog tönkre menni, mert minimalis a rezges egy dizelhez kepest), az egesz dizel üzem sokkal "koszosabb" a benzinnel, igy hajlamosabb tömödni, koszolodni (DPF) es olyanok vannak benne, mint a magasnyomasu szivattyu, ami igen huzos, tönkre tud azert menni es egy benzinesben nincs.

Új hozzászólás Aktív témák