Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoltee10

    addikt

    Nyah, délután leteszteltem az új Corsát. A leírás szigorúan az én szubjektív véleményemet, és tapasztalataimat tartalmazza, felelősséget nem vállalok. :)
    Az előző Corsához viszonyítottam a próba során, mert így lehet talán a legszemléletesebb módon bemutatni az új jövevényt. Szóval.

    1.2es Njoy felszereltségú 5 ajtós modellt próbáltam ki. A kormány minden irányban állítható, és a vezetőülés is, bár azt én még engedtem volna lejjebb, de nem lehetett.Itt már rögtön találkoztam is az egyterűs gondolkodással. Jóval magasabban ültem benne, mint a C-ben.Viszonylag hamar megtaláltam benne a kényelmes üléspozíciót, ami viszont a mögöttem ülőnek meglehetősen kényelmetlen lenne, ugyanis nem tudtam beülni magam mögé. Tengelytáv elegendő, akkor mi lehetett a gond. Hát a kormányoszlop. a slusszkulcs helye nagyon kidudorodik a kormányoszlopból, és alaphelyzetben elérte a térdem, pedig amúgy kényelmes lett volna.Hátrébb húztam az ülést. igenám, de akkor messze volt a kormány, amit viszont tengelyirányban is lehet állítani, így hát azt is közelebb húztam magamhoz.A kormány magasságban is állítható, tehát alap üléshelyzetben is meg tudtam volna oldani a problémát, de akkor meg a kormány túl magasan lett volna, íés így is a legalacsonyabb állásban volt az ülés.na ezen túljutva kicsit szétnéztem a beltérben.jól rendezett, jól néz ki, minden kézre esik. a képeken túl hangsúlyosnak látszottak a középső légbeömlők. a valóságban jól illik a beltérbe.a beltér kivitele felszereltségi szinttől függően változik, ebben szürke dominált,középen a légbeömlők körül, és az ajtók kapaszkodóján fényes fekete műanyag betétek voltak, illetve a középkonzolon ezüst elemek is megtalálhatók (cd-s fejegység pl.), tehát ebben nem feketére fényezett középkonzol volt. lényeg a lényeg a beltér ok, semmi extra, nekem megfelelt a réginél szimpatikusabb. a műszerek jól láthatók, a középső kijelző a régi.
    Akkor indísunk. a motor halkan életre kel. zaj szinte semmi nem szűrődik be az utastérbe, ez is nagy előrelépés a C-hez képest.kicsit féltem, hogy lefullasztom, de annyira azért nem gyenge, mindenesetre dinamikusan nem lehet vele úgy kilőni, mint a régivel, ellenben a menetkomfort..az tényleg hatalmasat változott. érezni, hogy van benne anyag, nagyságrenddel szilárdabb, erősebb a kasztni, futóműzaj is kevesebb, és az egyenesfutás még végsebesség közelében is példás, nem úgy mint a régiben. hozzá kell tenni persze, hogy alapból 185/65 R15 felnik vannak rajta, nem 13'' kerekek. (Essentia- 185/70 R14).
    A motor.Hát, tagadhatatlan tény, hogy ebbe az autóba az 1,2-es moci édeskevés. El se merem képzelni, hogy mit tud az autó az 1.0 motorral, főleg ha esetleg beülnek 4en.Kipróbáltam ag gyorsulást 0-100ra. siralmas. ez a pörgős motor kínlódik a nagy súly alatt, és a sebesség fokozatok is hosszúak.nem tudom mire gondoltak a tervezők, de pl. minek tart a 2es majdnem 100ig? 80nál még csak 5000et forgott, itt elvátottam, mert elég kevés km volt még az autóban, nem akartam nagyon gyilkolni, csak kíváncsi voltam, vajon magsabb fordulaton megjön-e az erő.Mérsékelten.Előzéskor problémás lesz, hogy hiába kapcsolunk vissza, csak keservesen pörög szegény. Ellenben, ha zömmel sík úton közlekedünk, és nagyobb távokat, nem szeretünk gyorsan menni, akkor egész takarékos lehet. 90nél alig 2500-at forgott a motor. motorzaj szinte semmi,csak egy kis szél, meg futómű.
    A formáját én nem szeretném elemezni, ezt úgyis mindenki eldönti magában. Nekem tetszik, de semmi kiemelkedő formai megoldást, egy apró részletet, ami megfogna, semmit nem találtam rajta.
    Az árakról is ejtek néhány szót, ha már kértem rá ajánlatot. na szóval a dolog úgy áll, hogy amit érdemes megvenni, az az NJoy felszereltség, mert ebből nem spóroltak ki olyan dolgokat, hogy állítható kormány, központi zár, villanyablak.
    Tehát nézzünk 1.4-es 5 ajtós Njoy modellt.
    Alapár: 3.059.000 Ft
    Extra: Njoy plusz csomag 2 (légkondi, ködlámpa, villanytükör) 279.000 Ft
    Metálfény: 99000 Ft

    Ebben még akkor nincs rádió, ami mondjuk nem is kell, mert 30k-ért az ember jobbat kap, mint a legjobb gyári mp3as fejegység. előkészítés viszont van.

    Ez így 3.437.000 Ft. Ebből lejön 6% bevezetési kedvezmény. Így 3.230.000. Nekem még elengedtek 100-120e törzsvásárlói kedvezményt. tehát mondjuk 3,1M Ft az alja. Ki-ki eldönti, hogy neki megér-e ennyit, vagy sem.Nekem nem érne meg, bár tényleg nagyon jó kis autó, de ha megállna 2,9M-ból, az már reálisabb lenne szerintem. A régi Corsa klímával, elektromos ketyerékkel megállt 2,5M-ból. a Swift cd-vel, klímával, metállal 2,65M kb.
    Remélem nem írtam ennyit potyára, és lesz aki elolvassa. :)
    Ha valamit kifelejtettem, kérdezzetek. :)

Új hozzászólás Aktív témák