Új hozzászólás Aktív témák

  • lujó55

    őstag

    válasz Imy #18802 üzenetére

    Én amint le is írtam az E85 topicban, szoktam a benyához etanolt adagolni, de nem ész nélkül. Egyszerűen tapasztaltam, hogy az 95:E85 = 3:1 arányú kúra után jobban megy a kocsi a tiszta benzinnel, vagyis kevesebbet fogyasztok. Utánaolvastam, hogy mitől lehet és az igazság az, hogy a benzinből mindenféle adalék, meg olajfrakció kiválik az üzemanyag ellátó rendszeren és ezért lesz egy idő után lomha, lusta a gép, bármennyire is pörgeted. Az alkohol meg lemossa ezeket a letapadt szennyeződéseket. Néhány kilométer alatt lehet érezni, hogy dolgozik az etanol, mert olyan, mintha csak 3 henger menne, vagy indulásnál rángat, esetleg más szagú a kipuf.gáz, de utána semmit nem veszel észre. Majd a tiszta benzines üzemnél tátva marad a szád, mert jobban húz a kocsi.
    Ez nem jelenti azt, hogy állandóan ezt kell csinálni minden tankolásnál, mert az Astrám csöveit nem alkoholos üzemanyagra tervezték, képes az E85 megenni. Nyáron, amikor nincs gond azzal, hogy nehezen indul a kocsi, akkor megcsinálom kétszer. Télen meg messze elkerülöm az E85-öt, mert a lambda szondát nem szeretném kicserélni miatta.

Új hozzászólás Aktív témák