Új hozzászólás Aktív témák

  • gorbep

    senior tag

    válasz Polllen #40029 üzenetére

    Én úgy gondolom, hogy az a bizonyos mondat (kivétel) véletlenül maradt ki, szó sem volt havi szaldóról. A hőbörgő média fújt belőle ekkora lufit, és piac és a polgárok kész tényként könyvelték el... a nehezén már túl vannak... és kapva kapnak az alkalmon, "végül is milyen jó ötlet" :O

    Szóval szerintem, ha mégis így marad, azt most csak a károgóknak köszönhetjük... nyugisan ki kellett volna várni a részletes alkalmazási szabályokat, jobban jártunk volna mind... :W

    #40013 dolon75
    Igen... az átalány egy technikai szükségszerűség volt az éves leolvasások miatt... Vége, itt a SmartGrid! Az energia kereskedők óriásit buktak az átalányon, nagy fogyasztóknál ezért kezdtek profilozni (becsülni az egyszerű osztás helyett)... ha jól tudom, a rezsicsöki norma feletti tételt is profilozzák, ezért sokan futnak bele emiatt pofonba, akik diktálósak...

    Szóval ez egy korrekt és előremutató változtatás... a pontos fogyasztásod után pontosan fizess, senki se hitelezzen a másiknak, ez akkor lesz fontos, ha esetleg tőzsdei árazásra térnénk át a jövőben.... nagyon nem mindegy mikor mennyit fogyasztasz.... nem véletlenül vezetik be az idősávokat...

    Csak a SZALDÓS HMKE ez alól kivétel (lett volna), simán javították volna a szöveget, elkerülendő a cirkuszt... de a cirkusz már megvan... úgyhogy a reményhal meg utoljára...

    - Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

Új hozzászólás Aktív témák