Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz kraftxld #20476 üzenetére

    Köszönöm, nagyjából én is ezekre az eszközökre gondoltam én is, bár darabszámban kicsit kevesebbel terveztem.Bármilyen cég jött erre eddig, amikor meghallotta, hogy vonalkódolvasók, mobil eszközök lennének kiszolgálva, előhúzta az Aruba / CISCO kártyát, de indokolni érdemben senki nem tudta a dolgot, csak annyival, hogy másutt is ezek vannak, ezért kértem tanácsot itt.

    "Az a point multipoint rendszer nagyon kókánynak tűnik :O"

    Megvédeném magamat pár szóban, bár látatlanban megértem, hogy így gondolod. Az volt a feladat, hogy mozgó munkaállomásokat (összesen 4 darabot) kellene összekötni egy konténer irodával az épületen belül. Mivel az állásoknak mozgathatóknak kellett lenniük, klasszikus kábelezés nem jöhetett szóba, így lett WLAN. Biztosítani kellett a megfelelő védettséget, illetve azt, hogy jó nagy visszaverődés esetén is menjen a rendszer, ezért lett Airmax technológia. Nos, később az igények bővültek, így már 19 állomás van és egy központi AP, amihez csatlakoznak. Nyilván, ekkora darabszámban már én is más eszközöket választanék, vagy még inkább, ragaszkodnék a kábelezéshez, de hát ehhez kellett volna némi tapasztalat és képzés, de akkoriban egyik sem volt.

    Most, a hátam mögött egy UBWA / UEWA / MTCWE kombóval már én sem így tervezném.

    @CsodaPOK: Bács-Kiskun! ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák