Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Adott a kis házi szerverem amin végre szépen meg az ESXI 6.5U1, rajta egy Xpenologyval, de nem férek a bőrömben, ezért szeretnék második VM-nek felhúzni egy pfsense-t. Szeretnék megszabadulni a hardveres routertől és ezzel váltanám ki. Már túl vagyok a google kereséseken és egy-két megvalósítási tippen és aggódó véleményen is.

    Az elméleti résznél kicsit megrekedtem. pfSense-hez kellene vennem hálókártyá(ka)t. Általában dual-porttal dolgoztak népek akik ezzel próbálkoztak. 1WAN, 1LAN. Aztán egy switch-el a LAN portról meg is oldották a többi "drótos" eszköz csatlakozását. Én viszont azon gondolkodom, hogy ha már kiveszek egy dobozt akkor egy másikat betenni a helyére. Inkább vennék 2db Quad portos kártyát. Ebből 1WAN + LAN lenne. Csak azt nem tudom, hogy ESXI alatt egybe lehet-e vonni a 3+4 portot kvázi mint egy switch-be, hogy hogy a WAN-LAN kommunikációt belül kezelje le. Vagy inkább menjek át a hálózatos topikba a hülyeségemmel? :DDD

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák