Új hozzászólás Aktív témák

  • mycso

    Topikgazda

    válasz gixxergabi #67439 üzenetére

    Az nem lehet, hogy ezek a szenzorok már felvoltak tanítva egyszer???

    Nálam így nézett ki (sajnos a gumisok, akiknél jártam, talán most csináltak először renault-t, így volt egy kis baki.)

    Volt gyári szenzorom, az maradt a téliben és vittem 4db vadi újat, amit a nyári szettbe rakattam bele.

    A 4 nyári kerék az új szenzorokkal felkerült és bármennyit mehettem semmit nem ismert fel.
    Renaultban utánakérdezve, első alkalommal fel kell éleszteni a szenzorokat, egy külön kütyüvel (oda kell menni egyesével a szenzorokhoz, ahogy a diag progi kéri, abban a sorrendben).

    Ezután a diag progiban hozzáadható téli vagy nyári keréknek.
    Na itt jött a baki, mert mint télen kiderült a téli szett felrakása után, hogy a régi szenzorokat kitörölték, és hiába mentem végig az egész telet, itt bizony semmit nem ismert fel, tehát gondolom újra kellene játszani a fent említett procedúrát a téli szettel is.

    Természetesen most tavasszal, felrakva a nyári szettet, párszáz méter után felismerte és működik is.

    mod.: tehát, MC Pite kollégának is válaszolva --> ha új, vagy az autó számára ismeretlen (ami ennek az autónak még nem volt feltanítva) szenzorokat szeretnénk kijeleztetni, ahhoz szerviz segítségét kell igénybevenni, akik rendelkeznek a fentebb említett eszközzel + gyári szintű diaggal.

    [ Szerkesztve ]

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

Új hozzászólás Aktív témák