Új hozzászólás Aktív témák

  • lyunior

    tag

    válasz pook20 #10249 üzenetére

    Szia!

    Bár nem én vagyok itt a legkompetensebb a témában, de kezdőknek van olcsóbban is gép.
    Kérdés, hogy a kezdő mit takar.
    Kezdő, aki mindig kezdő marad és azon kívül, hogy lelkesen nyomkodja az expo gombot, nem igazán érdekli a technikai háttér.
    Vagy kezdő, aki lelkesen veti bele magát a fotográfia rejtelmeibe, és gyors fejlődéssel egyre jobb képeket produkálva ismerkedik a géppel, a fotózással, a lehetőségekkel.
    Az első esetben elég egy kis automata kompakt kb. féláron, mint amit írtál. Az már tudhat komolyabb optikai zoomot, optikai stabilizálást, manuál módot stb. tehát kezdő igényeket kielégít és nagyjából majombiztos.
    A második eset már komplikáltabb, és újabb kérdéseket vet fel. Számít-e a méret, cserélhető objektíves legyen-e, tükrös legyen-e, milyen témákra kell, fontos-e, hogy gyengébb fényviszonyok mellett hogyan teljesít, stb.
    Szóval a válasz, hogy igen van, de kinek kell és mire? Kinek alatt a fenti szempontokat értem.

    Szép fényeket!

    PS: és a magyar menüt nem érdemes túldimenzionálni, nincs akkora jelentősége, mint elsőre hangzik.

    [ Szerkesztve ]

    "A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

Új hozzászólás Aktív témák