Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz coco2 #14451 üzenetére

    Nekem az jött le, hogy tökmindegy mit írsz az ÁSZF-be, ha ilyen listát készítesz, akkor tárolnod kell valamilyen személyes adatot, amivel beazonosítható az illető, pl email címet, IP címet, böngésző típust, stb. Onnantól, hogy tárolod, kell valamilyen jogalap rá, ami úgy jött le az eddigiekből, hogy a "jogos érdek" lesz. Viszont bizonyítanod kell, hogy miért jogos és nem jogtalan az érdeked ezzel kapcsolatban és miért feljebbvalóbb ez az érdek, mint a felhasználó (személyiségi?) jogai. Nézegettem ilyen érdekmérlegelési szösszeneteket, annyira nem is tűnik bonyolultnak a dolog, de azért érdemes lenne megkérdezni a NAIH-tól, hogy mit gondolnak erről az egészről.

    Egyébként van egy olyan régebbi projekt ötletem, hogy listáznám az orvosokat, kórházakat meg a műhiba pereket, beteg véleményeket velük kapcsolatban, stb. de sosem kezdtem el fejleszteni pont az ilyen jogi problémák miatt. Szinte 100%, hogy pár napon belül meg is szűnne, ahogy elindítanám. Top listák viszont vannak, hogy melyik a legjobb orvos, stb. mert azzal kapcsolatban senki nem panaszkodik...

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák