Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz polimorf #33380 üzenetére

    Szerintem ne kezdjük ezt megint...:D Adott egy 20 éves gyerek, A1 jogsival.
    Hogy üljön "650-esre" kezdésnek? Sehogy.:N És ez nem is baj: nekem elég
    határozott véleményem van erről.:DDD Nagyjából egyet is értek azzal, amit úgy
    szoktak egyszerűen kifejezni, hogy fejben dől el... (Te is ilyesmit írsz, de na:
    650-esre ültél, és még mindig élsz. Oké. És? Amikor pl. elütnek, akkor nem
    az számít, hogy min ültél, hanem az, hogy rossz helyen voltál, rossz időben.
    Észrevetted-e időben? Kimenekültél-e belőle, akár pl. gyorsítás / kitéréssel?)

    Ellenben! Szeretek extrém példákat (!) hozni arra, hogy egy picit felrázzam a
    társaságot, ha emellé (!!!) nem veszik figyelembe, hogy a motor sem teljesen
    tökmindegy. Mert nem tökmindegy.:N Nem mindegy a saját tömeg, amivel pl.
    faszán el lehet dőlni álló helyzetben is. Nem mindegy a nyomatékgörbe, ami
    mondjuk alacsony fordulaton "komótos" motort mutat, magas fordulaton meg
    egy vadállatot, aztán tudja az ember pontosan, hogy honnan ébred a tűz, stb.
    Nem mindegy a végsebesség, mert tuti ki fogja próbálni (fiatalság bolondság).
    Nem mindegy az úttartás (talán ez a legfontosabb), mert ha valami szaron ül,
    abból előbb lesz baj, mint ha csúcstechnikán. Ellenben fordítva is igaz. Ha a
    motor sokkal többet tud, mint a pilótája, akkor esetleg elbízza magát. Aztán
    jön a meglepetés. És ha 150-nél történik a meglepetés, abból nagy baj lehet.

    Egyet kell szem előtt tartani: ha a motor viszi az embert, abba gyorsan bele
    lehet halni. A pilótának kell "vinnie" a motort. Szóval szerintem olyan motort
    vegyen a kezdő motoros, amit szerinte (hisz' fejben dől el) ő el tud vezetni...

    Simán lehet, hogy egy "kisebb köbcentis" / megbocsátóbb karakterisztikájú,
    esetleg tök más felépítésű motorral jobban megtanul motorozni 1 év alatt, ha
    üti vágja is, mint ha nagyobbon "pipiskedik". (Fél az erejétől, így sosem bízik
    benne igazán.) A "szintek" kihagyása tipikusan anyagi okokból történik, meg
    van, akinek nincs is szüksége rá, hiszen fejben dől el... De nem a fórumozók
    fejében, hogy az "én példám szerint". A kezdő fejében - aki tud vmit magáról!
    Mi mit tudunk róla? A1 jogsit csinált, így ahhoz való motort nézzen. (SZVSZ.)
    S ne üljön segédmotorkerékpárra, mert azzal csak magával b*szna ki. Ennyi.

    stifi: hogyaszondja, teljesítményt nem adnak a robogóhoz. SMKP-ra tetszik
    gondolni?;] Oké, futóműve a legtöbb robinak szar (relatíve), így valóban egy
    nagymotor szigorúan betartva a sebességkorlátozásokat már csak emiatt is
    biztonságosabb, nade ahogy írod: ha esze nincs, inkább legyen a motornak
    vége hamarabb. Ha túléli az első pár balesetét, még megjöhet az esze is.:U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák