Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    addikt

    No, tegnap picit zsufi napom volt, bocsi, hogy nem válaszoltam Nektek, most megpróbálom egy posztban megtenni, remélem senki nem marad ki! Előtte egy kis összefoglaló...

    Anno, mikor eladtam a Pegasot, a 790 Adv-R volt az álmom, de a FullGas-hoz csak a sima 790 Adv-t mentem megnézni, mert addig ért a takaró. Amikor odamentem, szólt Miata Jani (sajnos már nincs ott, pedig ő is egy fogalom volt!), hogy hoztak be egy 1190 Adv-t, ami nekem már 2013 óta nagy álmom volt, így végül azt hoztam el. Imádtam az első méter óta!
    Viszont mindig elmondtam, hogy egy tökéletesen, feleslegesen, és irracionálisan erős motort vettem! Soha, semmilyen körülmények között nem tudom elképzelni, hogy egy 230kg-os, 150LE-s motort ki tudjak motorozni! Ezt itt is többször leírtam, aki nem hiszi, járjon utána! :DDD
    Persze amikor az ember autópályán 3-ban húz egy teligázt - mert máshol ennyire teligázt ennyi ideig nem mertem húzni, mert hamar elfogy az egyenes, és pikk-pakk 200 felett van - akkor a vigyor a sisakon belül bizony körbeér! Máshol is szerettem a gyorsulást, de előzésnél csak pillanatokig tudtam húzni, mert 3mp múlva már a tükörben sem láttam az autóst, és már kellett is hatalmasat fékezni a kanyar miatt... A fék, a futómű, az elektronika persze mindenben (is) partner! Zseniális az egész motor úgy ahogy van! Sokat tudnék még ömlengeni róla, mindenki képzelje hozzá...
    De sokszor volt, hogy mentem a motorral, és láttam egy faja kis terepszakaszt, és olyankor bizony hiányzott a Pegaso! Azzal ilyenkor csak fordultam egyet, és már mentem is! Ez hiába könnyű motor a kategóriájában, hiába ugyan úgy 19" és 17"-os, nem megy vele az ember terepre. Voltam, a motor tudja, jobban is, mint vártam, de valahogy mégse...

    Amikor haverom szólt, hogy nagyon meg akarná venni, és a piaci ár felett fizetne érte, akkor belegondoltam, hogy idén nem lesz időm úgy sem motorozni, és talán jövőre sem, akkor úgy döntöttem, hogy had' menjen, úgyis tavaj május(!) óta csak áll a garázsban! Eljött, megnézte, megállapodtunk a részletekben, lefoglalózta.

    Itt realizálódott bennem, hogy ezen a motoron van egy jó bonusz, amit ha 180 napon belül nem kötök át másik motorra, akkor bukom! Na, mondom, akkor kell valami occó akármi! Pl. egy Bandit! Akárki akármit mond, szerintem a sor4 hangja a legszebb! Gondoltam veszek valamit olcsón, és az se baj, ha nem használom, csak a bonus miatt kell! De ha már veszek valamit, akkor azt kb. 2 év múlva el akarom majd adni, és jó volna, ha nem buknám el a teljes árat! Akkor legyen V-Strom! Az rizikómentes! Jó is, és eladható is! Meg akkor már tudok is vele menni néha! Ejj, de azzal én nem is akarok menni. Meg nem is tetszik, csak az új design! Ejj, azok már drágák! Hmm... ennyiért milyen BMW F800, vagy KTM van? Hmm... a BMW túlárazott! De nini, van egy álom 690 Enduro-R! Jó, az távolságra nem olyan kényelmes, de az is egy régi álom! Hmm... de ennyiért már van 790 is! Há', én innen indultam! Uhh, egy R-es változat! Minden létező sz@rral felszerelve! Felhívom, Veszprém, én meg Pakson vagyok. Se ruha, se sisak nincs nálam, de azért elugrok megnézni! Csak 10 percet beszélek vele, aztán meglátom - gondoltam. Odamentem, 1,5 óra múlva úgy jöttem el, hogy megállapodtunk minden apró részletről! :D
    Most pénteken mentem volna érte (meló és házprojekt miatt nem tudtam volna máskor), erre hétvégén hív, hogy ő hozza le a gyereket Pécsre, és ha gondolom lehozza nekem!
    Hát így! :C

    #140193 johanson
    790R :K

    #140196 Micsurin
    Mindig elfelejtem, hogy illetéktelen személyek is ismerőseim FB-on! :DDD

    #140202 Tüzi
    Köszi, még idén itt lesz a paripa (fél garázst bérlek egy Yamahásé a másik fele). Egy AliExpresszes zászló csodákra képes! :DDD

    #140206 Steven
    Köszi! :B

    #140207 dellfanboy
    Igen! :D

    #140208 pietrrr
    Kis pénz kis foci. Arra jó, hogy meglegyen mikor ki a hibás! A rendszám meg úgyis meglesz, szerencsére ritka az, aki elmegy egy baleset után, de az autó típusa így is kivehető, és hamar beazonosítják az ilyet! Én nem mondom, hogy rossz a dolog, csak azt, hogy én nem vennék, mert nincs ilyen parám, ha pedig lenne, akkor megemelném a keretet. De ez egyéni preferencia nálam. :R

    #140209 hroberto
    Nem ez a gyenge, hanem a 1190 a túl erős! ;)

    #140210 Micsurin
    KLX, és igen, azt is imádom! De azokkal egész más céljaink vannak! ;)

    #140211 Mentolka
    Ha nem volna nagy a különbség, nem volna érdemes cserélni! :D

    #140212 norbert1998
    Nem tudom, a bérlőtársé. Remélem nem nitroglicerin, a többi nem érdekel! :DDD

    #140214 palfitom
    Köszi! :B

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák