Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz sakal83 #36625 üzenetére

    Kedves kolléga !

    Nem tudom, akkor eddig mire reagáltál, mert amit én Neked írtam, az egyértelmű, semmilyen elbeszélést nem látok. Beszélünk a 750EVO kapcsán arról, hogy ne legyen 1-3 e Ft döntő abban az esetben, amikor a garantáltan jó és a tények alapján sokkal gyengébb között kell választani. Erre Te olyasmit mondtál, inkább veszed az olcsóbbat, majd kidobod... Bár megemlítetted a 850PRO-t, de nem arról és nem annak az árkülönbségéről volt szó. (megjegyzem senkinek nem ajánlottuk a 850PRO feleslegesen, mert minek) Azzal pedig ismét önmgadanak mondasz ellent, hogy a 80G Intelt ne kevjük ide. Miért ne tennénk ? Azt mondtad a 120G 4 év múlva semmit nem fog érni. Erre hoztam Neked példaként, hogy a 2009-es 80G-s pont annyit ér, mint bármelyik mai. (persze, hogy drága volt, szinte egyedüli és ráadásul kiváló darab volt a maga idejében, de ennek most semmi jelentősége). Lassan 10 éve hallom: "már csak 1-2 év és több TB-os SSD-k lesznek, kiváltják a HDD-ket és szinte ingyen fogják őket adni" - nos, nem így lett. Az a helyzet az, hogy a felhasználók 70%-a ma is 120-128GB-s SDD-t vesz és bizony rendszermeghajtónak használja (jól is teszi, mert arra való) (ha én annak idején a 160-as Intelt veszem, most, 7 évvel később csak az SSD vásárlók töredéke venne nagyobb SDD-t) Én nyugodt szívvel állítom, hogy 4 év múlva sem fognak itt röpködni a terás SSD-k és a SATA szabványúak pont annyit fognak érni, mint 120-as, amiről szó volt.

    Viktor

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák