Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • poci76

    aktív tag

    válasz Viktor81 #36630 üzenetére

    Szia!

    Ha nem baj, leírom én is a véleményemet. Én úgy látom, hogy a vita olyasmi, mintha valaki kizárólag Budapest belvárosában való közlekedésre keresne autót, és egy Opel meg egy Mercedes közül választana, a Mercedes 1000 Ft-tal többe kerülne. A legtöbben a Mercedest választanánk, de lehet olyan, aki azt mondja, hogy ő az Opelt választja, mert Budapest belvárosában mindkét kocsi pont ugyanannyit ér. Az nem szempont, hogy gyorsabban ér a következő piros lámpához, ahol pont ugyanannyit várakozhat, amennyivel előbb ért oda. Azt érdemes lehet megkérdezni, hogy a +2 év gari tényleg nem ér-e meg neki 1000 Ft-ot, de ha nem, hát nem.

    Korábban én is szutyoknak gondoltam a TLC-s meghajtókat, de az utóbbi időben változik a véleményem. 3 év alatt <10TB-t írtam az SSD-mre. Ilyen felhasználás mellett 10 év alatt sem érném el a 35TBW-t, aminél kisebb értékről még nem olvastam. Sokkal nagyobb az esély arra, hogy a vezérlő adja meg magát, ott viszont nincs információ arról, hogy megbízhatóbbak-e az MLC-sek, mint a TLC-sek. A trend is az, hogy az MLC-s és TLC-s típusok között nyílik az árolló, és lassan két kategória lesz a kettő. Az MLC csak felső kategóriában lesz. És mivel a vásárlók nem szeretik a legolcsóbb kategóriát, hamarosan meg fognak jelenni a QLC meghajtók, így azok veszik át a "szutyok" kategóriát. Megjósolom, hogy pár év, és ebben a topicban is az lesz az egyik ajánlási szempont, hogy "ne szutyok QLC-t vegyél, hanem jó kis TLC-t".

    Az SSD mérete kapcsán: azt látjuk, hogy kb. 2 évente duplázódik az az adatmennyiség, amit 30 eFt-ért meg lehet venni. Idén eljuthatunk oda, hogy az 500 GB-s kategória eléri ezt a szintet, 2 év múlva az 1 TB-s, 4 év múlva a 2 TB-s. Kb. 15-20 eFt-nál sűrűsödnek össze az SSD árak, azaz alig olcsóbb egy feleakkora méretű SSD. Most még valóban a 120-as kategória van itt, de látszik, hogy hamarosan a 250-es kategória is becsúszik ide, tehát idén már ez lesz a menő. 4-5 éven belül az 1TB-sek fognak ide csúszni. Jelenleg nem látszik semmi, ami miatt azt gondolnám, hogy nem így lesz.

Új hozzászólás Aktív témák