Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz poci76 #36640 üzenetére

    Szia !

    Természetesen nem baj, de ha nem bánod én reflektálok. Nem igazán értek egyet az általad leírtakkal. Ha már autó példát hoztál, elmondanám, én hogyan látom: teljesen mindegy, milyen használatról van szó, senki nem jós, az igények változhatnak (és a topicban ill. a tesvérében a Flash SSD-ben látszik, hogy az írás gyarkan több, mint azt a tulajok gondolják), szóval az autós hasonlatra vetítve: valaki új autót akar venni és van itt ez a kettő darab. egy új ismeretlen és egy bevált típus. Az új típusra 6 év garanciát ad a gyártó, míg a másikra 10-et (mások a számok, hogy életszerű legyen, de az arányok ugyanazok). A 6 év garosra a saját gyártója azt mondja 70e km-re garantálja a motorját, de lehet, hogy többet is kibír, míg a 10 év garos azt mondja az ő motorjában nincsen kilométer korlátozás. Az autó (amiben a saját gyártója sem bízik) 3M Ft, a másik 3,1M Ft.. Normális élethelyzetben van olyan elmeroggyant, aki azt mondja: "én nem fogok 100e Ft-al többet fizetni, különben is a mostani autómban is csak 50e km van" ? Ha ekkora összeget kiad, nem gondol semmire, csak az árkülönbséget látja ? 3 év múlva lehet eladná az autóját, vagy a gyerekére hagyná, de nem teheti, mert ő jelentéktelen különbség miatt olyat választott, aminél egy nevetségesen alacsony futásteljesítmény felett minden nap ajándék. Én ezt látom és kérlek, cáfolj rám, ha nincsen igazam. (de ne úgy, mint az a valaki, akit nem tudok kollégaként nevezni, hogy azt mondod, mert csak, hanem rámutatva, hol van a logikai bukfenc)

    Üdv.: Viktor

    Ui.: mértebeli jólásodra: 2008-2015 között egy nagyon nagy szmítógép gyártó R&D laborjában dolgoztam (többek között SSD-ket is teszteltünk) Minden év ben ezt jósolták, mit Te most. Az SSD duplázódik, az ár feleződik. Ennek ellenére tavaly tavasszal (mikor eljöttem) 256 GB-s SSD volt a legnagyobb, amivel gyárotttunk, de igen kevés gépbe került bele. 2009-ben vettem a 80-as Intelt és most, najainkban a felhasználok jelentős része 120-ast keres. Van ugyan némi jelentősebb változas az utóbbi 2-3 évben SSD téren, de én még nem látom, hogy 4 év múlva 20 ezer lesz az 1TB-os és mindenki olyat fog venni rendszermeghajtónak. Arról nem is beszélve, hogy ha így lenne, akkor arányaiban változnak az árak is és többség a mondjuk 256GB-ost fogja megvenni pl. 7 e Ft-ért, nem az 1TB-ost 20-ért. (látjuk, mennyire árérzékeny a vásárlóközönség, 1000 Ft miatt problémáznak, mi lesz, ha kettő azonos tudású, eltérő méretű darab között 15e lesz a különbség ?) Mint említettem a 80G-s 7 éves darab ugyanolyan élményt ad, mint a 2 db RAID0-ába kötött 1 TB-os, amik 200e+ÁFÁ-ba kerültek. Az SSD nem adattárolásra való. Ehhez túl drága, túl megbízhatatlan és túl felesleges. Van néhány őrült (mint én), aki megengedi magának, hogy úri huncutságból arra torrentezik, de ez közel sem általános.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák