Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 80hun

    addikt

    válasz pethob #38651 üzenetére

    Azért ha felraksz egy cropos vázra egy FD 300-at azt megnézem hogy tartod ki kézből stabi nélkül :)

    Fuji-n próbáltam, gyötrelemnek hívják az ilyet. :D
    Érdekes átraktam az Oly-mra és sima ügy volt stabival kézből kitartan pedig itt 2x-es volt a crop.

    A 400mm-es fixről ne is beszéljünk mert már aps-c-n se tudsz vele stabi nélkül értékelhető fotót lőni kézből.

    Emelett fotózunk analóg Canon és Mamiya RB67-el. A canonon már a 300-ashoz is álvány kell.

    Szép és jó dolog a hagyomány hogy nem kell stabi de jó ha van. Arról ne is beszéljünk hogy már írták hogy bármikor kikapcsolható ha úgy érzed nincs rá szükséged. Sztem csak jól megfogalmazott marketingduma hogy miért nem rakják a vázakba. Inkább az áll a háttérben hogy licenszelni kéne az Oly-tól mert fejleszteni hiába álnak neki ugyse menne csak sok-sok év után lenne értékelhető amit fejlesztettek. És még zsákutcába is futhatnak tapasztalat hiján. :)

    A képminőség megintcsak kamu , v szted egy mark2-es sony képminősége gm és zeiss obikkal csak smafu? :)

    Ha még nem volt dolgod 5 tengelyes stabival ellátott géppel próbálj ki egyet , sonyhoz nehéz hozzájutni de cropos olympusra van lehetőséged hogy kipróbáld.

    A lényeg a lényeg jó ha van szenzorstabi , jobb mint ha nem lenne. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák