Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Szten Márs #1685 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek. Közben az asszony rátette az i-re a pontot, mondta hogy: Ne tökölj már rajta, ha tetszik, és megéri, vedd meg". Megvettem. Első benyomások: Szívbaj, mert életlenek a képek.... aztán rájöttem, van ugye egy AF/MF kapcsoló.... ezért nem akart fókuszálni sem. Azért hamar leesett. Zárhang nem veszélyes, sokan írják, hogy hangos. Kicsit férfiasabb, keményebb mint a Nikoné, de abszolút nem hangos. Olvastam hogy kissé alulexponál, a tesztképeknél határozottan látszik hogy a Nikonnál sötétebb képeket készít. A Nikont néha úgyéreztem, hogy túl világos képeket készít, végülis mindegyik használható, ha számszerűsíteni kéne, akkor aztmondanám, hogyha a Nikont olyan 1 FÉ alexpora állítanám, akkor közelítené a Pentax fénymérését. Automatán, mátrix méréssel teszteltem.Ja, és D50-es Nikont használtam eddig, ahhoz viszonyítok. Masszív gépnek tűnik, a kompaktba használt VArta alacsonykisülésű elemeket tettem bele, egyik párat egy hete töltöttem, másik párat talán egy hónapja. Szinte csak bekapcsolt, aztán kikapcsolt az akkuk miatt, most a gyári elemekkel használtam. Hála istennek, már van annyi erő a kezemben, hogy a szememhez emeljem, akik a múltkori hozzászólásomra esetleg emlékeznek, tudják miről beszélek. :O Majd szerzek bele Eneloop akkukat, 4 órás töltővel, azt komálja ugye..? Szóval ezek az első tapasztalatok. Mégegyszer köszönöm mindenkinek a megerősítést.

Új hozzászólás Aktív témák