Új hozzászólás Aktív témák

  • Torres10

    újonc

    Sziasztok. Eddig csak olvastalak titeket, de most kérdeznék.

    6 millió forintért keresek autót, főleg a kupé stílusú autók jönnek be. 5 évre venném, kis autó nem igazán jöhet szóba. Diesel, benzin mindegy. Nem értek a motorokhoz, így elsősorban az autó minősége, tartóssága érdekel.

    Amiket azonos áron el tudnék hozni, ellenörzött kocsik ismerőstől:

    Audi A4 2013
    49,200 km
    2.0 TDI / 105 kW (Diesel)

    Audi A5 2012 - facelift előtti
    26,345 km
    2.0 TDI / 125 kW (Diesel)

    VW CC 2013 Automata
    38,818 km
    2.0 TDI / 103 kW (Diesel)

    Mercedes E350 2011 Automata
    101,598 km
    CDI 4MATIC / 195 kW (Diesel)

    Mercedes CLA 2013 Automata
    10,274 km
    180 / 90 kW (Diesel)

    Porsche Cayenne GTS 2008 Automata
    126,683 km
    GTS / 298 kW (Diesel)

    Mindet láttam élőben is, kifogástalanok, megbízható forrásból nem mutyizó kereskedőtől. Elsősorban automata váltós autót kerestem. Számokkal jelöltem a sorrendemet.

    1. Az Audi A5 formája megfogott nagyon, de az automata hiánya kicsit ront nálam az értékén, meg hogy előző szériás.

    1. Az Audi A4 maszkja az új lámpákkal tökéletes lenne, ha automata lenne már döntöttem is volna mellette. Minden szempontól tetszett.

    3. Az E Merci kellemes meglepetés volt, nagyon egyben van. Ellene szól a több km (mindegyik autó ellenőrizve van, nincsenek tekerve ami nagyon ritka ezeknél a típusoknál. Az E Mercihez ragaszkodtam hogy a szemem láttára olvassák ki, tartottam tőle hogy Taxi pl. de nem) és hogy régebbi, meg jobban el tudom képzelni egy 50-hez közelítő üzletembernél (34 vagyok)

    4. CLA Merci nagyon patent kocsi, elég kicsi viszont meg szerintem nőies is. Viszont mind közül ebben volt a legjobban új autó érzésem. Mintha a szalonból gurult volna ki.

    2. VW CC valahogy a középút mindközül, olyan mintha a többi jó tulajdonságait ötvözték volna egy kicsit gyengyébb kivitelben. Az Audi és az E Mercedes után minőségben szerintem nagy visszalépés, de összességében ez hozza a legjobb kompromisszumot.

    5. Porsche-t nem akarom eröltetni, feleségem van oda érte mert SUV, biztonságos, a gyerekkel is jobban el lehet vele lavírozni. Viszont látszik rajta kívül-belül hogy már 6 éves (bár nagyon szépen karban van tartva). Én nem akarnék SUV-ot, meg tartok tőle hogy ezzel sok lenne már a probléma.

    Fogyasztást nem nézem, az a lényeg hogy ebben a kategóriában a legjobbat vegyem. Ha tudtok esetleg alternatívát szívesen fogadom. Szigorúan csak német autó jöhet szóba!

Új hozzászólás Aktív témák