Új hozzászólás Aktív témák

  • Roflcopter

    csendes tag

    Sziasztok!

    Most tervezek egy új gép vásárlást, amit elsősorban játékra használnék. Naggyából már van egy elképzelésem, hogy mely alkatrészeket veszem, és hogyan lesz összeállítva, elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek, jó/nem jó, esetleg mit lenne érdemes cserélni stb.
    Igyekszem leírni a topik összefoglalóban leírt szempontok szerint (is), de a dolog picit bonyolultabb, ezért némi plusz infót is írok.

    1: Játékra
    2: Semmilyen alkatrész nincs jelenleg, a 0-áról állítom össze a gépet.
    3: Gépházra és annak tartalmára, elsősorban a processzor, és az alaplap, amiben igazán kellene a segítség.
    4: kb 500k +/- 20k
    5: 1080p -re (1920*1080) tehát full HD -re tervezem.
    +1: Elsősorban AMD párti vagyok, az elmúlt 10 évben AMD -t használtam mind processzor mind videokártya terén, és bár én mindig is tökéletesen megvoltam vele elégedve, most mégis úgy döntöttem, hogy kipróbálom az intel-nvidia párost.

    Videokártya terén a minimum elvárás, hogy 8GB RAM -al rendelkezzen. Az eredeti elképzelés egy ASUS Radeon R9 390X 8GB GDDR5 512bit PCI-E (STRIX-R9390X-DC3OC-8GD5-GAMING) volt, majd ebből lett az új nvdia gtx 1070.

    Az általam elképzelt alkatrészek és az azokra szánt max keret:
    Gépház(20k): a: Zalman Z9 Neo / b: BitFenix Shadow / c: Zalman Z11 Plus
    Alaplap(40k): ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K4 Alaplap
    Processzor(100k)* Intel Skylake Core i7-6700K 4GHz LGA1151 Processzor**
    Videokártya(160k): Nvidia GeForce GTX 1070
    Tápegység(30k): Nincs konkrét elképzelés, csak annyi, hogy 700W legyen (ha kijön ennyiből). De igazából a lényeg, hogy szeretnék egy jó minőségű, megbízható tápegységet, ha valóban indokolt akkor hajlandó vagyok még rá áldozni, de örülnék ha azért 30k -ból kijönne mindez.
    Belső merevlemez(ek)(50k): 2x2TB HDD
    Ram(20k): Egyenlőre csak 16GB RAM lenne (2x8GB DDR4) de később ezt majd 32GB -re bővíteném.
    A maradék összegből természetesen monitort (50k), billentyűzetet és egeret veszek.(20k)

    *Intel Core i7 4790K és a Intel Skylake Core i7-6700K között van-e lényeges különbség? Illetve melyiket érdemesebb inkább megvenni?
    **HA jól tudom, ehhez a processzorhoz nem jár gyári hűtő. Így az is fontos kérdés lenne, hogy milyen hűtőt érdemes rá venni?

    Ja és még egy fontos információ, hogy NEM fogom tunningolni, minden a gyári beállítások mellett fog menni.

    Nos, ezek alapján szeretnék segítséget/véleményt/tanácsot kérni, hogy szerintetek milyen ez az elképzelés, mit lenne érdemes cserélni stb. Remélem sikerült minden fontos információt leírnom, ha valamit kihagytam (vagy hülyeséget írtam) akkor elnézést, igyekszem majd javítani.

    Előre is köszönök minden választ!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák