Új hozzászólás Aktív témák

  • Perijon

    tag

    válasz palfitom #163956 üzenetére

    Köszönöm ezúton is a konfigot! :R

    Megnéztam a HA-s lehetőségeket és találtam a keretnek megfelelően GTX 1060-as és GTX 1650 Super kártyákat. Lehet, triviális a kérdésem, az imént linkeltek akkor megfelelően beleillenek a készülő PC-be? A laptopoknál vagyok járatos, ezért inkább érdeklődöm. Utánaolvastam a két VGA-nak, és úgy tűnik, a GTX 1650 SUPER egy kevéssel erősebb, viszont kevesebb a VRAM. Azt olvastam még, hogy az 1060-as akkor jöhet jól, ha az ember nagy felbontáson tevékenykedik. Egyébként előnyösebb a GTX 1650 Super az 1080p-s játékokhoz - és talán az 1440p-hez is. Ezekről jól tájékozódtam?

    Illetve kíváncsi vagyok, milyen VGA jöhetne a sorban következőnek az ajánlott konfighoz, ami a korábbi kártyáktól erősebb és keretbővítés után opció lehet?

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Perijon #164001 üzenetére


    Perijon

    Szívesen.

    Igen, bele illenek. (én inkább az új, garis 1650 Supert venném)
    Jól tájékozódtál. :K

    Följebb: GTX 1070 / 1070Ti / 1080 / RTX 2060 / 2060 Super. A 1070 elég jó vétel, kellően erős, és 8GB vrammal rendelkezik, ám garis példány már nemigen található belőle.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • dannyl

    addikt

    válasz palfitom #164000 üzenetére

    Igen, nem is kijavításként írtam, csak azért, hogy nehogy a kérdező félreértse. Amúgy teljesen igaz, amit írsz.

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz dannyl #164003 üzenetére

    OK :)

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • sitotomi

    tag

    Sziasztok!

    2-3 megmaradó elem mellett szeretnék frissíteni a gépemen. Mit szóltok ehhez a konfighoz?
    (ha kicsit rendeződnek a vga árak, tervezek bele venni egy újabbat (ha nem rendeződnek, akkor meg spórolok :U )

    Alaplap: MSI B550-A PRO Alaplap
    CPU:AMD Ryzen 7 5800X 8-Core 3,8GHz AM4 Processzor
    CPU hűtő: Be quiet! Pure Rock 2 BK006
    Memória: Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz HX432C16FB3K2/16
    VGA adott: Sapphire nitro+ RX580 8gb Special Edition
    Táp: Seasonic FOCUS GX-650W Gold (Focus GX-650)
    SSD adott
    Ház adott: Evolveo functio2 (benne 5db Be quiet! venti is)

    (Kb. 270-280k ha jól matekolok)

    A memóriák között van bármi különbség, ami miatt jobban megéri egyiket vagy másikat választani ebben a felállásban? Néztem több félét.

    G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB
    Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz HX432C16FB3K2/16
    Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz BL2K8G32C16U4B/R/W
    Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz BL2K8G36C16U4R/B/W

    Köszi előre is a tippeket, tanácsokat!

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    Gépet szeretnék ősszeállítani barátnőmnek.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Programozás (docker szereti a sok magot, meg a sok ramot), játékból mindenféle de jó lenne ha a cod hoz hasonló játékok is szépen futnának
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Amíg ilyen drága a VGA addig marad az őskövület gtx 970-es, illetver van ssd meg monitor is, meg van még egy Be Quiet Dark Rock cpu hűtő is
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Minden másra
    4. Mennyi a kereted rá?
    200-250 nem tudom ha kell még rá tudunk szánni +50-et ha nagyon megéri
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Később egy erősebb VGA kártya lesz ha realizálódnak az árak, jelenleg FHD monitor van később valószínű QHD lesz
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Barátnőm inkább intel nvidia párosra esküszik de nyilván nicns elzárkózva a Ryzentől sem de ha jól látom most ti is inkább intelt ajánlgattok. Egyébként majdnem minden mindegy.
    Házból neki ez speciel tetszett Fractal design meshify 2 compact

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • IMDD42

    újonc

    válasz SyMbioTe #163972 üzenetére

    Köszönöm a segítséget!

    A lista alapján a következőket állítottam össze. Rá lehet bólintani?
    Alaplap: GIGABYTE H410M S2H alaplap | 27.990 Ft
    CPU: Intel Pentium Gold G6405 processzor (BX80701G6405) | 32.890 Ft
    RAM: G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000MHz | 29.690 Ft
    HDD: -
    SSD: Kingston A2000 500GB SA2000M8 | 21.490 Ft
    Ház: DeepCool MATREXX 30 | 10.690 Ft
    Táp: Be quiet! 500W System Power 9 BN246 | 21.190 Ft
    +BIOS frissítés + összeszerelés= 150.930

  • válasz sitotomi #164005 üzenetére


    #164005 sitotomi
    Szia!

    Mire fogod használni és milyen monitorral?

    Ramok között amiket felsoroltál nincs óriási különbség, majdnem mindegy melyiket veszed.

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • válasz Crias #164006 üzenetére


    #164006 Crias
    Szia!

    Alaplap: Asus Prime B560M-K / Asus Prime B560M-A / Asrock B560M Pro4 / Gigabyte B560M D3H ~36-40k
    CPU: Core i5-10400F ~64k (6 mag / 12 szál, „F” jelzésűben nincs IGP)
    Ram: 2*8GB DDR4 3000Mhz+ G.Skill Aegis / Ripjaws V / SniperX, Corsair Vengeance LPX, Crucial Ballistix / Ballistix Sport, Kingston HyperX Fury / Predator, Patriot Viper 4, Corsair Vengeance LPX ~30-35k (Hűtő választásnál ram magasságára figyelj!) 2*16GB: 2*16GB DDR4 3000Mhz+ G.Skill Aegis / Ripjaws V / SniperX / Trident Z, Patriot Viper 4, Crucial Ballistix / Ballistix Sport, Corsair Vengeance LPX ~40-57k (Hűtő választásnál ram magasságára figyelj!)
    HDD: WD Blue 1TB (WD10EZEX), Toshiba P300 1TB (HDWD110UZSVA) ~13-14k
    SSD: 500-512GB Kingston A2000, HP EX900, Adata SX6000 Pro / SX8200 Pro / Gammix S5 / Gammix S11 Pro, Samsung 970 Evo ~25-30k (5 év garancia mindegyikre, kivéve HP EX900)
    Ház: FD Meshify 2 Compact ~40k
    Táp: Seasonic Core GC / GM / Focus GX 500W-650W (80+ Gold, 7 év garancia, GX->full moduláris), FSP Hydro GE-GD 550W (80+ Gold, 5 év garancia, GE->full moduláris), SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W-650W (80+ Gold, 5 év garancia) / M2 Gold 550W (80+ Gold, félmoduláris) / FM2 Gold 650W (80+ Gold, 5 év garancia, full moduláris), Be Quiet Pure Power 11 (CM) 500W (80+ Gold, 5 év garancia, CM-> félmoduláris), Corsair TX550M (80+ Gold, 7 év garancia, félmoduláris) ~22-33k
    Össz: 230-278k

    Prociból esetleg 10700F 95k-ért.

    Ryzen oldalról:
    Alaplap: MSI B450 Tomahawk MAX II ~32k
    B550: Asus Prime B550M-A, Asrock B550M Pro4, Gigabyte B550M Aorus Elite ~31-36k
    Processzor: Ryzen 5 3600 ~65k (6 mag/12 szál, nincs IGP)
    Ryzen 7 3700X ~97k (8 mag / 16 szál, nincs IGP)

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • válasz IMDD42 #164007 üzenetére


    #164007 IMDD42
    Szerintem rendben van. :K

    De arra azért készülj fel, hogy IGP-vel nagy előrelépés itt sem lesz. Ha érdemi lépés kell játék alatt, kb egy akármilyen használt kártya is nagyon sokat dobna, pl. HD 7770 vagy GTX 600-700 széria, ilyesmi.

    Nem is kérdeztem, miről váltasz amúgy?

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • sitotomi

    tag

    válasz SyMbioTe #164008 üzenetére

    A monitor Samsung U32J590UQ.
    A felhasználás teljesen általános. Meló (egy két virtualbox-ban futtatott image), Játék (egy-egy újat is végigtolok), 4K-s filmek a lehető legjobb felbontásban (kitolom a 65”-os TV-re is).
    Nem vagyok az évente/kétévente fejlesztgetem a gépem egy-egy darabbal típus. A mostani is 6 éves, csak egy vga-t vettem hozzá, mert az elromlott már 2-3 éve. Szóval inkább kicsit fölé célzok, hogy hosszabb távon is használható maradjon.

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz sitotomi #164011 üzenetére


    sitotomi

    Jobb lett volna, ha az Összefoglaló szerint kérdezel egyből...

    A procival tényleg kicsit "fölé céloztál", de nem vészes.
    A Pure Rock 2-vel viszont egyáltalán nem, sőt! Papíron elég lenne, de a "hő-tüskék" miatt nem lennél vele igazán elégedett, inkább erősebbet tegyél rá (pl. Dark Rock 4).
    Ram: ahogy SyMbioTe kolléga írta, én valamelyik Ballistix-et venném.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • ProEvoFan

    nagyúr

    Kimondottan gémet gépet néztem a gyereknek, ami csak 1080p monitorral lenne használva.
    Kb tavalyi vga van benne, ok...a mai helyzetben annyira nem rossz ajánlat. Vagy még is? Vélemény? Ha külön venném a hasonló tudású vgat, plusz alkatrészek, akkor drágábban jönne ki.(?)
    [link]
    Vélemény? :R

    [ Szerkesztve ]

  • válasz ProEvoFan #164014 üzenetére

    Köztudott, hogy az előre összerakott gépeken mindig van jókora árrés. A proci esetleg lehetne más, de nagyjából rendben van sztem, az 1660 super kártyák nem rosszak. El fog rajta vígan menni a Fortnite és a Warzone is, meg a többi is. Várd meg a többiek véleményét is.

    https://gamergep.hu/

  • Zimmi91

    addikt

    válasz ProEvoFan #164014 üzenetére

    Tennék hozzá pluszba egy CPU hűtőt az biztos, a ryzenek szeretik ha alacsony hőfokon üzemelnek :) De alapba szerintem se rossz, egyedül a memóriát nem tudjuk milyen pontosan, a többi pedig okés :)

    [ Szerkesztve ]

    " Just remember Manchester is RED! "

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Zimmi91 #164016 üzenetére

    :K

    "16Gb/3000Mhz DDR4 (2x8Gb)" - Az már elmegy kategória.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • szepi821

    csendes tag

    Sziasztok!

    A közeljövőben tervezünk egy asztali gépet építeni itthonra, lecserélve az eddig használt laptopunkat. Korábban sosem raktunk még össze asztali gépet, így előre is elnézést, ha hülye kérdéseket is felteszek :)

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Főként játékra lenne használva, multiplayer elsődlegesen (LoL, HS, FFXIV), kisebb mértékben singleplayer (Sims 3 és pár 3-5 éves játék). Emellett általános használat (videózás, netezés, word-excel használat) is tervben van rajta.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmilyen alkatrészünk nincsen, monitor se.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre :)
    4. Mennyi a kereted rá?
    Mindennel együtt max 350-400k forintot szánunk rá, de ha kijön olcsóbban az se gond :)
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Nincs monitorunk.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Annyit szeretnénk, hogy terhelés alatt ne legyen nagyon hangos a kicsike. Monitor választásánál semmi extra igényünk nincs, egy jó ár-érték arányú olcsóbb monitor megfelel.

    A VGA kérdésben nagyon tanácstalanok vagyunk jelenleg, értelemszerűen nem akarunk négyszeres áron videókártyát venni. Így az fontos lenne, hogy ha normalizálódnak az árak, tudjunk kártyát cserélni benne. Felmerült az is hogy integrált VGA-val próbálkozunk. Utóbbinak van esélye, hogy legalább egy LoL-t és egy HS-t képes elvinni alacsony felbontásban low FPS-el?
    Illetve az előre összerakott gépekről mi a véleményetek? Itt-ott lehet látni olyat, amiben elfogadható VGA van nem túl horribilis áron, de ismerősök mindig negatívan álltak az ilyenekhez.

    Köszi a segítséget.

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz szepi821 #164018 üzenetére


    szepi821

    Szia,

    Lap: pl. Asus Prime B560M-K / Asus Prime B560M-A / Asrock B560M Pro4 / Gigabyte B560M D3H
    CPU: i5 10400F
    Hűtő (opcionális): pl. ID-Cooling SE-224-XT Basic / SE-224 RGB
    Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3000(+) MHz, pl. Aegis 3000, Aegis 3200
    SSD: Kingston UV500 / A2000 / Crucial MX500 / WD Blue 3D
    HDD: HDWD110UZSVA vagy WD10EZEX
    Ház: ízlés szerint, pl. Cooler Master Q300L / NR400 / MB311L / MB320L / Kolink Citadel / Kolink Citadel Mesh / Zalman M3 / M3 Plus / M3 Plus RGB
    Táp: pl. FSP Hexa 85+ 450-550W / Hydro Pro 500-600W / be Quiet System Power 500-600W / be Quiet Pure Power 500-600W / Seasonic Core GC 500-650W
    Eddig összesen ~195.000-től.
    VGA: a jelenlegi helyzetben az apróról érdemes vadászni valamit, pl. GTX 1050Ti / 1060-6GB / 1070.
    Monitor: pl. LG 24MP59G-P (IPS, FHD, 75Hz)

    Ha IGP-vel játszanátok, akkor inkább Ryzen lenne alkalmas rá, pl.:
    Lap: Gigabyte B450M S2H / B450M S2H V2
    CPU: Ryzen 3200G (4 mag, 4 szál, Vega8 IGP) / 3400G (4 mag, 8 szál, Vega11 IGP)
    Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3000(+) MHz, pl. Aegis 3000, Aegis 3200
    Az IGP kb. GT 1030 szintet hoz, mellyel már lehet játszogatni.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Landro

    tag

    válasz palfitom #163957 üzenetére

    Szia, köszönöm a tippeket. Meg is vettem a gépet az általad ajánlott alkatrészekből összeállítva, tökéletes :D

  • Perijon

    tag

    válasz palfitom #164002 üzenetére

    Most már minden világos. :K

    Megnézegettem az említett VGA-kat, és végül azt gondolom, hogy a jelenlegi igényeknek abszolút megfelel az általad ajánlott 1650 Super. Az SSD-vel kapcsolatban pedig arra jutottam, hogy upgradelem egy 500 GB-os verzióra. Illetve monitort is választottam, ami a DELL S2421HS lesz (kalibrálással).

    Köszönöm szépen még egyszer a sok és gyors segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Morphy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az élet úgy hozta, hogy két asztali gépet is össze kell hoznom, ehhez kérek segítséget:

    Iroda
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Irodai alkalmazások, programozás, grafika, videó szerkesztés, játék maximum wot.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    monitorok, bill, egér
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    komplett gép
    4. Mennyi a kereted rá?
    Szeretnék egy hosszú távon megbízható, HALK gépet összerakni. Keret van rá, de ésszerűen szeretném összehozni.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    2db Dell U2715 (2560*1440) és 1db Dell U2413 (1920*1200)
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nincsen, megbízható, gyors és halk legyen

    Fiamnak (a jelenlegi irodai gépet szeretném átvinni neki, de nem tudom, hogy kell-e, illetve melyik alkatrészeket kell cserélni)
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játékok, multi: Fortnite, Minecraft (jelenleg)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    alaplap: MSI B150 Gaming M3
    memória: 2x8 2400 DDR4
    CPU: Intel i7-6700 3900 Mhz
    GPU: GTX 1060 6GB
    monitor: Dell U2413 (1920*1200)
    SSD 850 Evo
    HDD: WD 1TB
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    a fentiekből kell cserélni valamit vagy működő képes az említett dolgokhoz?
    4. Mennyi a kereted rá?
    Úgy gondolom, hogy ez folyamatosa fejlesztés lesz, és a cserélendő alkatrészek ismerete nélkül nem tudok keretet adni rá sajnos
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Dell U2413 (1920*1200)
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nincsen, megbízható gépet szeretnék.

    Segítségeteket előre is köszönöm! Ha lenne még kérdés szívesen válaszolok rá.

  • melan

    senior tag

    válasz palfitom #163966 üzenetére

    A két javasolt ház közötti jelentős különbségből tudnál kiemelni?
    Szereltem az i3 házból és meglepően korrekt volt. Nem mondom, hogy kifejezetten minőségi, de nem is mondanám, hogy összedobott... elég átgondolt ház. A ventik ugyan színben nem állíthatóak, de a fokozatállíthatóság és a zajszint piros pont.

    Én is fontolgatok egy házcserét, ezért tájékozódtam/ok a házak táján...

  • Ati810

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nem tudom mennyire off-topic a téma, így ha nem illik ide, akkor előre is elnézést érte (ha tudtok neki jobbat, akkor azt szívesen fogadom).

    Mostanában terveztem a 7 éves config-omat (Intel i5-4570, Nvidia GTX 760, 8GB RAM, FSP Raider 550W, 22" 1080p monitor) teljesen lecserélni nagyjából az alábbira:
    - Intel i5-11500
    - ASUS TUF GAMING B560M-PLUS
    - Nvidia RTX 3060
    - 16 / 32G RAM
    - Hasonló 550W-os FSP táp
    - 27", 2560x1440 monitor

    A fentiekből egyedül a videokártya a problémás, mivel beletelhet még egy kis időbe, mire normális áron lehet majd hozzájutni.

    Valójában a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy a helyemben ti mit tennétek?
    A videokártyát leszámítva vegyek meg mindent most és használjam a GTX 760-at amíg nem tudok jobbat venni (2022 eleje?)?
    - Ebben az esetben lenne egy gyorsabb gépem és 1080p-n továbbra is tudnék játszani a meglévő játékaimmal.
    - A hátrány esetleg az lehet itt, hogy ha lentebb mennének a GPU árak akkor addigra esetleg más komponensek is olcsóbbak lennének, vagy hasonló áron jobbat is tudnék venni.

    Várjak még a vásárlással
    - Ahogy előbb említettem, ennek megvan az az előnye, hogy bizonyos komponensek olcsóbbak lesznek, vagy jelenlegi áron már tudok majd jobbat is venni.
    - Esetleges hátránya, hogy pár hónap múlva akár bizonyos komponensek drágulhatnak is, így akkor lehet, hogy jobb lett volna most megvenni, amit tudok.

    Persze senki sem lát a jövőbe, így nem lehet megmondani, hogy mikorra lesznek újra olcsóbbak a videokártyák, vagy hogy más drágulna-e (RAM / SSD / HDD?), így csak a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy ti mit tennétek a helyemben.
    A válaszokat előre is köszönöm!

  • jokeph

    nagyúr

    válasz melan #164023 üzenetére

    +1 az i3 házra.
    és jó a szellőzése is. :K
    egyedül a hátoldalon a kábelek rendezése kíván némi odafigyelést.

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • melan

    senior tag

    válasz Ati810 #164024 üzenetére

    A döntésben nem tudok tanácsot adni, de ha énnlennék a helyedben, nekem jól jönne minden "támogatás".
    Szóval annyit tudok hozzátenni, hogy épp 3 hete vettem ugyanezt az alaplapot 11400as CPUval és 16 Gb 3600MHzes rammal, meglévő Rx560 VGA mellé hasonló konfigról váltva.
    Az alaplap nagyon jó, a bluetooth személyes kedvencem (hatalmas hatótáv), és intelligens memóriakezelés...

    A VGAd hasonló az enyémhez (fiamnak ilyen van) és fps 1080p ben játszom... erezhetően gyorsabb, nagyobb beállítások mellett.

    Ha lesz megfizethető piac, én is VGA cserére várok...

  • TechN7ne

    nagyúr

    Sziasztok

    Érdeklődnék lap/cpu/ram trióra ,hogy rendben e lesznek ebben az összeállításban...?
    Táp (Corsair CX450M) ,ssd (Samsung 860 evo) ,ház (Zalman Neo Z9 White) ,Vga (GTX960 4gb) ,Hdd (WD20EFAX Red) vannak elfekvőben...

    Gigabyte B450 AORUS M
    Ryzen 3 1200 - remélem a dobozában van gyári hűtés ,de ha nincs az sem baj mert van egy Alpenföhn brocken 3 elrakva csak ez nem férne el a Zalman Z9 házban.
    Crucial Ballistix 16GB Kit (2 x 8GB) DDR4-3000 CL 15 White

    Így az ufós boltban 85k jönne ki a trió ,többet nem nagyon szeretnék rá költeni ,így is csak a maradék alkatrészeim kedvéért építek + egy gépet.
    Köszöntem Skacok ,

    [ Szerkesztve ]

  • Nemgézaa

    csendes tag

    Sziasztok

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Családi, mindenes gép kellene. Munka tekintetében annyi lenne az elvárás, hogy a szokásos irodai alkalmazások, + 1-2 megnyitott Autocad terv + Zoom mellett ne legyen semmi akadás, késlekedés. Játékból semmi komoly, kb. a Word of Tanks kategória.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Ház, táp, ssd, és ideiglenesen a meglévő VGA
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Processzor + hűtő, alaplap, memória , távlatilag video kártya is
    4. Mennyi a kereted rá? Max. 300-ig
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? A monitort is cserélem, de nem tudtam még dönteni, hogy FHD vagy WQHD legyen. Frekvenciában nekem elég lesz a 60 Hz.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nincs semmi kötődés. Fogyasztás szempontjából takarékos, letisztult gépet akarok, ledek nélkül.

    5-6 éven belül biztosan nem szeretném lecserélni. Az fontos, hogy megbízható és csendes legyen, erre kicsit áldoznék többet is ha megéri.
    A procit és az alaplapot megpróbáltam magamtól kiválasztani, de hát ez inkább csak tippelgetés volt.
    Ryzen 7 3700X
    Gigabyte X570 Aorus Master

    Ez a proci annyiból tetszene, hogy csak 65W a fogyasztása, viszont volt, aki azt írta, hogy a Ryzeneknél és talán pont ennél a procinál is jellemző, hogy egy pillanat alatt felugrik a teljesítmény és a hőterhelés. Ok, hogy egy komolyabb hűtő lekezeli, de akkor meg az pörög hangosabban + semminek nem tesz jót a gyors hőmérsékletváltozás.

    [ Szerkesztve ]

  • Ati810

    csendes tag

    válasz melan #164026 üzenetére

    Igen, egy új config, régi GPU-val valószínű sokat dobna sebességben és még a meglévő játékokból is többet ki tudnék hozni. Persze ott van bennem ez a "megéri-e inkább várni, hátha más téren is jobb lesz a helyzet, vagy menjek biztosra most, amiben tudok", de ezt a végén úgy is nekem kell majd eldönteni. :)

    Mindenesetre köszi a választ és a saját hardveres példát! Mindenképpen felhasználom majd a döntéshozásnál. ;)

  • Hunqwert

    csendes tag

    Sziasztok,

    Egy jóbarátom szeretne PC-t venni néhány héten belül és ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hogy milyen alkatrészeket javasoltok?

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Leginkább munkára: Adobe Photoshop, Premiere és Blender (3D).
    Másodlagosan játékra (single player)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - GeForce GTX 1060 3GB (majd 1-2 éven belül cserélve lesz, most esélytelen)
    - FSP 700w 80+ bronze hydro pro oem (egészen új)
    - egy SSD és egy HDD (SATA-III mindkettő)
    - egy SATA-s DVD-meghajtó
    - Monitorok, egyéb perifériák vannak

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? (egyedi igényeket, gondolatokat zárójelbe írtam)
    - alaplap (4 RAM slot, ha lehetséges, a későbbi esetleges bővíthetőség miatt)
    - processzor (Intel Core i7-2600 3,4GHz-nál gyorsabb, azt használja jelenleg :DDD )
    - RAM (32 GB DDR)
    - SSD (M.2, 1TB)
    - ház (itt nincs semmi különös gondolat: esetleg relatíve jól szellőző ház legyen)

    4. Mennyi a kereted rá?
    250.000 Ft

    Segítségeteket előre is köszönöm szépen. :)

    http://danyiart.hu

  • válasz Morphy #164022 üzenetére


    #164022 Morphy
    Szia!

    A második géphez én nem nyúlnék, a célnak megfelel, és az árak most úgyis el vannak szállva pl. VGA fronton, 1060 + i7 elbír még komolyabb játékokat is.

    Első gép:

    Intel:

    Alaplap: Asus Prime B560M-K / Asus Prime B560M-A / Asrock B560M Pro4 / Gigabyte B560M D3H ~36-40k
    CPU: Core i5-10400F / 11400F ~66-70k (6 mag / 12 szál, „F” jelzésűben nincs IGP), 11400F alzán van egész jó áron
    Esetleg i7: i7-10700F ~100-105k (8 mag / 16 szál, „F” jelzésűben nincs IGP)
    Ram: 2*8GB DDR4 3000Mhz+ G.Skill Aegis / Ripjaws V / SniperX, Corsair Vengeance LPX, Crucial Ballistix / Ballistix Sport, Kingston HyperX Fury / Predator, Patriot Viper 4, Corsair Vengeance LPX ~30-35k (Hűtő választásnál ram magasságára figyelj!)

    AMD:

    Alaplap: MSI B450 Tomahawk MAX II ~32k
    B550: Asus Prime B550M-A, Asrock B550M Pro4, Gigabyte B550M Aorus Elite ~31-36k
    CPU: Ryzen 5 3600 ~65k (6 mag/12 szál, nincs IGP)
    VAGY Ryzen 7 3700X ~97k (8 mag / 16 szál, nincs IGP)
    Ram: 2*8GB DDR4 3000Mhz+ G.Skill Aegis / Ripjaws V / SniperX, Crucial Ballistix / Ballistix Sport, Patriot Viper 4 ~30-35k (Hűtő választásnál ram magasságára figyelj!)

    Többi:

    CPU Hűtő: Alpenföhn Sella (129mm) / Ben Nevis (140mm) / Ben Nevis Advanced RGB (159mm) / Brocken 3 (165mm) / Deepcool Gammaxx 300 (136mm) / Gammaxx 300R (136mm), Gammaxx 400S (155mm), Gammaxx GTE (157,4mm, RGB) / Be Quiet! Pure Rock 2(155mm) / Pure Rock Slim (125mm), Raijintek Themis Evo (165mm) / Arctic Freezer 34 eSports Duo (157mm), Thermaltake Riing Silent 12 RGB (159mm), / Riing Silent 12 Pro (160mm), FSP Windale 4 (158mm) / Windale 6 (165mm), ID-Cooling SE-224-RGB (156mm), SilentiumPC Fortis 3 (158mm) / Fera 3 (155mm) / Spartan 4 (134mm) / Spartan 4 MAX (143mm), Cryorig M9a / M9i (a: AMD-re, i: Intelre, 125mm), Scythe Katana 5 (135mm), Kotetsu Mark II (154mm), Mugen 5 Rev. B (155mm) / Mugen 5 PCGH (155mm) ~7-20k (Zárójelben a hűtők magassága található, nem minden házba fér el egy nagyobb hűtő)
    VGA: ***
    SSD: Rendszernek: 250-256GB Kingston A2000, Adata SX6000 Pro / SX8200 Pro / Gammix S5 / Gammix S11 Pro ~14-18k (5 év garancia mindegyikre)
    Minden másnak: 1TB Kingston A2000, Adata SX6000 Pro / SX8200 Pro / Gammix S5 / Gammix S11 Pro, Samsung 970 Evo ~35-53k (5 év garancia mindegyikre)
    Ház: ATX: SilentiumPC Signum SG1-SG1 TG (161mm / 325mm) / Regnum RG4T TG (159mm / 380mm) , Zalman i3 Simple (156mm / 360mm), Fractal Design Focus G (165mm / 380mm), Cooler Master NR600 (166mm / 410mm) / MB511 (165mm / 410mm), Thermaltake Versa H26 (160mm / 310mm), Bitfenix Nova Mesh (160mm / 340mm) ||| MicroATX: Thermaltake Versa H18 (155mm / 350mm), Kolink Citadel Mesh (190mm / 345mm), Cooler Master Q300L (159mm / 360mm) / NR400 (166mm / 346mm), Fractal Design Focus G Mini (165mm / 380mm), Zalman M3 Plus (165mm / 330mm) ~15-21k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
    Táp: Seasonic Core GC / GM / Focus GX 500W-650W (80+ Gold, 7 év garancia, GX->full moduláris), FSP Hydro GE-GD 550W (80+ Gold, 5 év garancia, GE->full moduláris), SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W-650W (80+ Gold, 5 év garancia) / M2 Gold 550W (80+ Gold, félmoduláris) / FM2 Gold 650W (80+ Gold, 5 év garancia, full moduláris), Be Quiet Pure Power 11 (CM) 500W (80+ Gold, 5 év garancia, CM-> félmoduláris), Corsair TX550M (80+ Gold, 7 év garancia, félmoduláris) ~22-33k
    Össz: 220-325k

    Ha úgyvan, ramból is mehet akár 2*16GB, ha ki tudod használni. Egy keretösszeg amúgy ezért kellene, mert így nagyon tág határokkal jön ki a gép.

    Csendesség miatt javaslom pár venti beszerzését is: Arctic P12 PWM PST ~2k/db

    Szerk.: Ja igen, a VGA, na ez problémás. Mivel komoly játék nálad nem lesz, én használtan vadásznék valami régebbi kártyát apróról, GTX 7xx-9xx, esetleg 6xx széria, HD 77xx, 78xx, 79xx, R7 2xx, R9 2xx / R9 3xx, gyakorlatilag amit találsz viszonylag értelmes áron.

    [ Szerkesztve ]

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • válasz Ati810 #164024 üzenetére


    #164024 Ati810
    Szia!

    Na igen, nehéz kérdés, mert mindegyik opció mellett vannak ész érvek.
    A probléma az amit te is említettél, fogalmunk sincs, mi lesz 1-2 év múlva, mi lesz a kriptóval, mennyire lesz chiphiány, stb...

    A VGA árak már elszálltak, az utóbbi pár hétben / hónapban a ram és proci árak is kicsit felszaladtak, a chia kriptó miatt most a háttértárolók vannak soron (bár ez inkább a nagy kapacitásúaknál lehet gond, meg még nagyon új, ki tudja mennyire robban be)

    Én szerintem megvenném most a VGA-n kívüli cuccokat. :)

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • válasz TechN7ne #164027 üzenetére


    #164027 TechN7ne
    Szia!

    Alapvetően nem rossz összeállítás, 1200 nem mai csirke azért, de az említett dolgoknak bőven elég. Max egy 10100F lenne jobb választás, de annak is elszállt kicsit az ára.

    [ Szerkesztve ]

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • válasz Nemgézaa #164028 üzenetére


    #164028 Nemgézaa
    Szia4

    Neked is hasonló gépet tudok írni, mint Morphy-nak, viszont neked egy i5 / Ryzen 5 is bőségesen elegendő lesz, sőt még egy i3 is, de már nem sokkal olcsóbb egy i5-nél, ha hosszútáv a cél, maradhat szerintem az i5, de lehetőségnek odaírtam.

    Intel:

    Alaplap: Asus Prime B560M-K / Asus Prime B560M-A / Asrock B560M Pro4 / Gigabyte B560M D3H ~36-40k
    CPU: Core i5-10400F / 11400F ~66-70k (6 mag / 12 szál, „F” jelzésűben nincs IGP), 11400F alzán van egész jó áron
    Esetleg i3: i3-10100F / 10105F ~48-50k (4 mag / 8 szál, „F” jelzésűben nincs IGP)
    Ram: 2*8GB DDR4 3000Mhz+ G.Skill Aegis / Ripjaws V / SniperX, Corsair Vengeance LPX, Crucial Ballistix / Ballistix Sport, Kingston HyperX Fury / Predator, Patriot Viper 4, Corsair Vengeance LPX ~30-35k (Hűtő választásnál ram magasságára figyelj!)

    AMD:

    Alaplap: MSI B450 Tomahawk MAX II ~32k
    B550: Asus Prime B550M-A, Asrock B550M Pro4, Gigabyte B550M Aorus Elite ~31-36k
    CPU: Ryzen 5 3600 ~65k (6 mag/12 szál, nincs IGP)
    Esetleg egy R3 1200, 4 mag 4 szállal, de ez elég régi széria is, és csak B450 laphoz, B550 már nem támogatja.
    Ram: 2*8GB DDR4 3000Mhz+ G.Skill Aegis / Ripjaws V / SniperX, Crucial Ballistix / Ballistix Sport, Patriot Viper 4 ~30-35k (Hűtő választásnál ram magasságára figyelj!)

    Többi:

    CPU Hűtő: Alpenföhn Sella (129mm) / Ben Nevis (140mm) / Ben Nevis Advanced RGB (159mm) / Brocken 3 (165mm) / Deepcool Gammaxx 300 (136mm) / Gammaxx 300R (136mm), Gammaxx 400S (155mm), Gammaxx GTE (157,4mm, RGB) / Be Quiet! Pure Rock 2(155mm) / Pure Rock Slim (125mm), Raijintek Themis Evo (165mm) / Arctic Freezer 34 eSports Duo (157mm), Thermaltake Riing Silent 12 RGB (159mm), / Riing Silent 12 Pro (160mm), FSP Windale 4 (158mm) / Windale 6 (165mm), ID-Cooling SE-224-RGB (156mm), SilentiumPC Fortis 3 (158mm) / Fera 3 (155mm) / Spartan 4 (134mm) / Spartan 4 MAX (143mm), Cryorig M9a / M9i (a: AMD-re, i: Intelre, 125mm), Scythe Katana 5 (135mm), Kotetsu Mark II (154mm), Mugen 5 Rev. B (155mm) / Mugen 5 PCGH (155mm) ~7-20k (Zárójelben a hűtők magassága található, nem minden házba fér el egy nagyobb hűtő)
    VGA: ***
    SSD: Rendszernek: 250-256GB Kingston A2000, Adata SX6000 Pro / SX8200 Pro / Gammix S5 / Gammix S11 Pro ~14-18k (5 év garancia mindegyikre)
    Minden másnak: 1TB Kingston A2000, Adata SX6000 Pro / SX8200 Pro / Gammix S5 / Gammix S11 Pro, Samsung 970 Evo ~35-53k (5 év garancia mindegyikre)
    Ház: ATX: SilentiumPC Signum SG1-SG1 TG (161mm / 325mm) / Regnum RG4T TG (159mm / 380mm) , Zalman i3 Simple (156mm / 360mm), Fractal Design Focus G (165mm / 380mm), Cooler Master NR600 (166mm / 410mm) / MB511 (165mm / 410mm), Thermaltake Versa H26 (160mm / 310mm), Bitfenix Nova Mesh (160mm / 340mm) ||| MicroATX: Thermaltake Versa H18 (155mm / 350mm), Kolink Citadel Mesh (190mm / 345mm), Cooler Master Q300L (159mm / 360mm) / NR400 (166mm / 346mm), Fractal Design Focus G Mini (165mm / 380mm), Zalman M3 Plus (165mm / 330mm) ~15-21k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
    Táp: Seasonic Core GC / GM / Focus GX 500W-650W (80+ Gold, 7 év garancia, GX->full moduláris), FSP Hydro GE-GD 550W (80+ Gold, 5 év garancia, GE->full moduláris), SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W-650W (80+ Gold, 5 év garancia) / M2 Gold 550W (80+ Gold, félmoduláris) / FM2 Gold 650W (80+ Gold, 5 év garancia, full moduláris), Be Quiet Pure Power 11 (CM) 500W (80+ Gold, 5 év garancia, CM-> félmoduláris), Corsair TX550M (80+ Gold, 7 év garancia, félmoduláris) ~22-33k
    Össz: 220-285k

    A VGA, az problémás. Mivel komoly játék nálad sem lesz, én használtan vadásznék valami régebbi kártyát apróról, GTX 7xx-9xx, esetleg 6xx széria, HD 77xx, 78xx, 79xx, R7 2xx, R9 2xx / R9 3xx, gyakorlatilag amit találsz viszonylag értelmes áron.

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • válasz Hunqwert #164030 üzenetére


    #164030 Hunqwert
    Szia!

    Az i7 2700-at nem nehéz megugrani szerencsére. :DD

    Intel:

    Alaplap: Asus Prime B560M-K / Asus Prime B560M-A / Asrock B560M Pro4 / Gigabyte B560M D3H ~36-40k
    CPU: Core i5-10400F / 11400F ~66-70k (6 mag / 12 szál, „F” jelzésűben nincs IGP), 11400F alzán van egész jó áron
    Ram: 2*16GB DDR4 3000Mhz+ G.Skill Aegis / Ripjaws V / SniperX, Corsair Vengeance LPX, Crucial Ballistix / Ballistix Sport, Kingston HyperX Fury / Predator, Patriot Viper 4, Corsair Vengeance LPX ~58-70k (Hűtő választásnál ram magasságára figyelj!)

    AMD:

    Alaplap: MSI B450 Tomahawk MAX II ~32k
    B550: Asus Prime B550M-A, Asrock B550M Pro4, Gigabyte B550M Aorus Elite ~31-36k
    CPU: Ryzen 5 3600 ~65k (6 mag/12 szál, nincs IGP)
    Ram: 2*16GB DDR4 3000Mhz+ G.Skill Aegis / Ripjaws V / SniperX, Crucial Ballistix / Ballistix Sport, Patriot Viper 4 ~58-70k (Hűtő választásnál ram magasságára figyelj!)

    Többi:

    CPU Hűtő: Alpenföhn Sella (129mm) / Ben Nevis (140mm) / Ben Nevis Advanced RGB (159mm) / Brocken 3 (165mm) / Deepcool Gammaxx 300 (136mm) / Gammaxx 300R (136mm), Gammaxx 400S (155mm), Gammaxx GTE (157,4mm, RGB) / Be Quiet! Pure Rock 2(155mm) / Pure Rock Slim (125mm), Raijintek Themis Evo (165mm) / Arctic Freezer 34 eSports Duo (157mm), Thermaltake Riing Silent 12 RGB (159mm), / Riing Silent 12 Pro (160mm), FSP Windale 4 (158mm) / Windale 6 (165mm), ID-Cooling SE-224-RGB (156mm), SilentiumPC Fortis 3 (158mm) / Fera 3 (155mm) / Spartan 4 (134mm) / Spartan 4 MAX (143mm), Cryorig M9a / M9i (a: AMD-re, i: Intelre, 125mm), Scythe Katana 5 (135mm), Kotetsu Mark II (154mm), Mugen 5 Rev. B (155mm) / Mugen 5 PCGH (155mm) ~7-20k (Zárójelben a hűtők magassága található, nem minden házba fér el egy nagyobb hűtő)
    VGA: Van, OK!
    SSD: 1TB Kingston A2000, Adata SX6000 Pro / SX8200 Pro / Gammix S5 / Gammix S11 Pro, Samsung 970 Evo ~35-53k (5 év garancia mindegyikre)
    Ház: ATX: SilentiumPC Signum SG1-SG1 TG (161mm / 325mm) / Regnum RG4T TG (159mm / 380mm) , Zalman i3 Simple (156mm / 360mm), Fractal Design Focus G (165mm / 380mm), Cooler Master NR600 (166mm / 410mm) / MB511 (165mm / 410mm), Thermaltake Versa H26 (160mm / 310mm), Bitfenix Nova Mesh (160mm / 340mm) ||| MicroATX: Thermaltake Versa H18 (155mm / 350mm), Kolink Citadel Mesh (190mm / 345mm), Cooler Master Q300L (159mm / 360mm) / NR400 (166mm / 346mm), Fractal Design Focus G Mini (165mm / 380mm), Zalman M3 Plus (165mm / 330mm) ~15-21k (Zárójelben az első szám a cpu hűtők maximum magasságát, a második a maximum beépíthető VGA hosszát jelzi.)
    Táp: Van, OK!
    Össz: 212-274k

    Esetleg Intel oldalon egy i7: i7-10700F ~100-105k (8 mag / 16 szál, „F” jelzésűben nincs IGP)
    Vagy AMD oldalon egy Ryzen 7 3700X ~97k (8 mag / 16 szál, nincs IGP)

    De a mostani i7 után egy i5 / Ryzen 5 is egy jelentős lépés már. :K

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • Hunqwert

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #164035 üzenetére

    Szia

    Azta, micsoda szuperrészletes választ kaptam. Nagyon szépen köszönöm, ez rengeteg segítség így most!
    (Igen, a procit néztem, hogy elég koros darab. :) )

    Processzor választásakor az IGP-nek nincs igazán szerepe gondolom, amíg van dedikált videókártya a gépben, igaz? (max ilyen vészmegoldásra jó ha bedöglene a vid.kártya)

    http://danyiart.hu

  • TechN7ne

    nagyúr

    válasz SyMbioTe #164033 üzenetére

    Köszönöm ,

    Láttam ,hogy népszerűbb a MSI B450 Tomahawk MAX II alaplap ami szintén csak 32k környékén van ,szoval a Gigát kicserélem arra...

    Köszönöm a megerősítést ,
    :R

  • Morphy

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #164031 üzenetére

    Szia!

    Először is nagyon köszönöm válaszodat!

    Az egész upgrade és új gépre max rászántam volna 1M-et, de ahogy nézem a közelében sem vagyunk. Azt hittem 5800x és x570-es lappal kell indítani, hogy sokáig jó legyen. A VGA az most tényleg kaotikus, de valami kelleni fog, hogy a fiam kapja az irodai gépet.

    Ezen keretösszeget tudva is ezt javasolnád fotó (lightroom, PS) és videó szerkesztéshez (A.Remiere)?

    Próbáltam összeállítani valamit, de nem tudom, hogy nem-e túlzó:
    - AMD Ryzen 7 5800X
    - Gigabyte X570 AORUS ELITE
    - Corsair RM750x
    - Kingston 2x16GB DDR4 3600MHz HyperX Predator HX436C17PB3K2/32
    - Samsung 1TB 970 Evo Plus
    - Seagate 2TB BarraCuda 256MB
    - Be quiet! Dark Rock Pro 4

    A ház meg egy jól szellőztethető halk ventilátorokkal, a VGA meg nagy kérdőjel.

    Válaszodat előre és segítségedet is köszönöm!

  • kQUm

    csendes tag

    Sziasztok!

    Céges gép összeállításához szeretném kérni a segítségeteket.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Kizárólag (web- és szoftverfejlesztői) munkára.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Egy DEEPCOOL Tesseract házba kellene bepakolni az alkatrészeket.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    A fentebb megjelölt házon kívül nem rendelkezem egyéb alkatrészekkel.
    SSD-ből az A2000 elég, viszont egy erős processzor és a gyors memória kiemelten fontos lenne.
    (HDD, optikai meghajtó, illetve dedikált videokártya szerintem nem szükséges.)

    4. Mennyi a kereted rá?
    250.000 Ft

    Előre is köszönöm a segítséget. :R

    Ha már padlón vagy, akkor törekedj arra, hogy felvegyél onnan valamit!

  • Ati810

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #164032 üzenetére

    Köszi a választ! Eddig kaptam input-ot mind a vásárlás (innen 2-t), mind a kivárás mellett, de csak az idő fogja megmondani, hogy melyik volt végül a jobb döntés. :D Mindenesetre morfondírozok még rajta egy kicsit.

  • bubuska10

    senior tag

    Sziasztok! Remélem a megfelelő topikba írok, nem találtam ennél jobb helyet. :D Szeretném a gépemet egy picit tuningolni, ám nem nagyon értek hozzá, hogy melyik géphez melyik proci felel meg stb. Konkrétan a célom az lenne, hogy a Red Dead Redemption 2-t és egyéb "igényes" játékokat a közelmúltból tudjam vinni akadozás nélkül és nem feltétlenül a leggagyibb beállításokkal. :) Teljesen új gépet nem tudok venni, a mostanit kellene fejleszteni 25-30.000-ből. Tudnátok segíteni abban, hogy első blikkre megmondanátok, hogy melyik hardwerem tűnik a leginkább elavultnak? Nagyon szépen köszönöm, ha szántok rám egy kis időt! Tanácsot is szívesen fogadok.

    A gépem:
    Alaplap: ASUS A320M-K
    Processzor: AMD RYZEN 3 1200 4x3,4 GHz
    Memória: 8 GB 3000 MHz DDR4 (2slotos)
    Videokártya: nVIDIA GeFORCE GT1030 2 GB

  • válasz Hunqwert #164036 üzenetére


    #164036 Hunqwert
    :B ;)

    Igen, IGP-nek nincs szerepe, ahogy írod, vészmegoldásra jó leginkább.

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • válasz TechN7ne #164037 üzenetére


    #164037 TechN7ne
    Nincs mit.

    Tomahawk az jó választás :K

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • válasz Morphy #164038 üzenetére


    #164038 Morphy

    Alapvetően amit te összeírtál, az is rendben van, ez a következő szint nagyjából az én ajánlásom után.

    Hát figyelj, innentől részben neked kell döntened, hogy a plusz teljesítmény amit akár ez a Ryzen vagy mondjuk egy i9 ad, egyrészt kihasználod-e, másrészt megéri-e annyi plusz pénzt egy i7 / Ryzen 7 3700-3800-hoz képest.

    Ahogy teszteket néztem LR-ben kb egálban vannak az azonos szintű procik (3700/3800-i7 és 5800-i9), Premiere-ben a Ryzenek valamivel jobban teljesítettek.

    Nyers erőben ~10-20% van 10700 és 5800 között kb.

    HDD-t cserélném abba Toshiba P300-ra mondjuk.

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • válasz kQUm #164039 üzenetére


    #164039 kQUm
    Szia!

    Intel:

    Alaplap: Asus Prime B560M-K / Asus Prime B560M-A / Asrock B560M Pro4 / Gigabyte B560M D3H ~36-40k
    CPU: Core i5-10400 / 11400 ~78k (6 mag / 12 szál, „F” jelzésűben nincs IGP), 11400F alzán van egész jó áron
    Ram: 2*8GB DDR4 3000Mhz+ G.Skill Aegis / Ripjaws V / SniperX, Corsair Vengeance LPX, Crucial Ballistix / Ballistix Sport, Kingston HyperX Fury / Predator, Patriot Viper 4, Corsair Vengeance LPX ~30-35k (Hűtő választásnál ram magasságára figyelj!)

    AMD:

    Alaplap: MSI B450 Tomahawk MAX II ~32k
    B550: Asus Prime B550M-A, Asrock B550M Pro4, Gigabyte B550M Aorus Elite ~31-36k
    CPU: Ryzen 5 3600 ~65k (6 mag/12 szál, nincs IGP)
    Ram: 2*8GB DDR4 3000Mhz+ G.Skill Aegis / Ripjaws V / SniperX, Crucial Ballistix / Ballistix Sport, Patriot Viper 4 ~30-35k (Hűtő választásnál ram magasságára figyelj!)

    Többi:

    CPU Hűtő: Alpenföhn Sella (129mm) / Ben Nevis (140mm) / Ben Nevis Advanced RGB (159mm) / Brocken 3 (165mm) / Deepcool Gammaxx 300 (136mm) / Gammaxx 300R (136mm), Gammaxx 400S (155mm), Gammaxx GTE (157,4mm, RGB) / Be Quiet! Pure Rock 2(155mm) / Pure Rock Slim (125mm), Raijintek Themis Evo (165mm) / Arctic Freezer 34 eSports Duo (157mm), Thermaltake Riing Silent 12 RGB (159mm), / Riing Silent 12 Pro (160mm), FSP Windale 4 (158mm) / Windale 6 (165mm), ID-Cooling SE-224-RGB (156mm), SilentiumPC Fortis 3 (158mm) / Fera 3 (155mm) / Spartan 4 (134mm) / Spartan 4 MAX (143mm), Cryorig M9a / M9i (a: AMD-re, i: Intelre, 125mm), Scythe Katana 5 (135mm), Kotetsu Mark II (154mm), Mugen 5 Rev. B (155mm) / Mugen 5 PCGH (155mm) ~7-20k (Zárójelben a hűtők magassága található, nem minden házba fér el egy nagyobb hűtő)
    SSD: 1TB Kingston A2000 ~35k
    Ház: Van, OK!
    Táp: Seasonic Core GC / GM / Focus GX 500W-650W (80+ Gold, 7 év garancia, GX->full moduláris), FSP Hydro GE-GD 550W (80+ Gold, 5 év garancia, GE->full moduláris), SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W-650W (80+ Gold, 5 év garancia) / M2 Gold 550W (80+ Gold, félmoduláris) / FM2 Gold 650W (80+ Gold, 5 év garancia, full moduláris), Be Quiet Pure Power 11 (CM) 500W (80+ Gold, 5 év garancia, CM-> félmoduláris), Corsair TX550M (80+ Gold, 7 év garancia, félmoduláris) ~22-33k
    Össz: 191-241k

    Intel esetén az "F" nélküli változatokban van IGP, AMD esetén viszont kelleni fog egy VGA, apróról kell vadászni régebbi szériákból, amit találsz értelmes áron. délelőtti hsz.-ben soroltam fel párat.
    Vagy 3600 helyett Ryzen 5 Pro 4650G ~85k, de ehhez B550 lap kell!!

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • válasz bubuska10 #164041 üzenetére


    #164041 bubuska10
    Szia!

    Itt erőteljesen a VGA a szűk keresztmetszet, ezzel viszont az a bökkenő, hogy a keretösszegből pontosan egy ilyen kártya jönne ki használtan is meg újonnan is, mert rettentő buta árak vannak a VGA piacon.

    Max annyit tudsz csinálni, hogy veszel valami régebbi szériás középkategóriás kártyát, amik azért a 1030-at könnyen lekörözik. Pl. R9 270(X), GTX 760 esetleg 770, GTX 960-950. Ezek, amiket talán meg tudsz fogni ilyen 30k környékén.

    De itt benne van a rizikó is, hogy garancia az nincsen, és azért ezek már jópár élves kártyák, legalábbis az R9 ill. a GTX 7xx széria.

    Ha vásárolsz előtte javaslom nézz YT-n videókat, hasonló szintű proci ram + kinézett vga kombóval, hogy tudj mire számíts. (Ryzen 3 1gen, i3-6-7generációk + 8gb ram + a kinézett vga)

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • spider23

    aktív tag

    Üdv

    Segítséget szeretnék kérni egy asztali gamer gép összeválogatásában a gyereknek ami a későbbiekben bővíthető esetleg.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Leginkább játékra ott is multiplayer, de single player is.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmilyen alkatrész nincs, eddig Xbox One -on játszott. Gamer bill és egér van.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre.
    4. Mennyi a kereted rá?
    250.000
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Nincs monitor sem, ebbe az árba jó lenne ha az is beleférne.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Intel talán jobb lenne, de nem vagyok nagyon képben ezzel kapcsolatban. Ezer éve raktunk össze gépet.

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz spider23 #164047 üzenetére

    Szia,

    200k körül már meg lehet célozni valami ilyesmit:
    Lap: pl. Asrock H410M-HVS R2 / Asus Prime H410M-K / Gigabyte H410M S2 / H410M S2H (v2) / Asus Prime B560M-K
    CPU: i3-10100F (nincs benne IGP, 4 mag, 8 szál, mint a korábbi i7-ek, erősebb az i7-7700-nál)
    Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 2666(+) MHz, pl. Aegis 3000
    VGA: használt GTX 1060-3GB / RX 470-4GB / RX 570-4GB
    SSD: Kingston UV500 / A2000 / Patriot Burst / Crucial BX500 / MX500 / WD Blue 3D
    HDD (ha kell): HDWD110UZSVA vagy WD10EZEX
    Ház: ízlés szerint, pl. Deepcool Matrexx 30 / Cooler Master Q300L / NR400 / MB311L / MB320L / Kolink Citadel / Kolink Citadel Mesh / Zalman M3 / M3 Plus
    Táp: pl. Gigabyte P450B / BQ System Power 400W / FSP Hexa 85+ 350-450W / Hexa+ Pro 400W
    + monitor az apróról, vagy új, pl. LG 24MP59G-P (24", FHD, IPS, 75 Hz).

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • spider23

    aktív tag

    válasz palfitom #164048 üzenetére

    Köszönöm, akkor nekiállok beszerezni ezeket a dolgokat. Már csak azt nem tudom mi az az IGP?

Új hozzászólás Aktív témák