Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roflcopter

    csendes tag

    Sziasztok!

    Most tervezek egy új gép vásárlást, amit elsősorban játékra használnék. Naggyából már van egy elképzelésem, hogy mely alkatrészeket veszem, és hogyan lesz összeállítva, elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek, jó/nem jó, esetleg mit lenne érdemes cserélni stb.
    Igyekszem leírni a topik összefoglalóban leírt szempontok szerint (is), de a dolog picit bonyolultabb, ezért némi plusz infót is írok.

    1: Játékra
    2: Semmilyen alkatrész nincs jelenleg, a 0-áról állítom össze a gépet.
    3: Gépházra és annak tartalmára, elsősorban a processzor, és az alaplap, amiben igazán kellene a segítség.
    4: kb 500k +/- 20k
    5: 1080p -re (1920*1080) tehát full HD -re tervezem.
    +1: Elsősorban AMD párti vagyok, az elmúlt 10 évben AMD -t használtam mind processzor mind videokártya terén, és bár én mindig is tökéletesen megvoltam vele elégedve, most mégis úgy döntöttem, hogy kipróbálom az intel-nvidia párost.

    Videokártya terén a minimum elvárás, hogy 8GB RAM -al rendelkezzen. Az eredeti elképzelés egy ASUS Radeon R9 390X 8GB GDDR5 512bit PCI-E (STRIX-R9390X-DC3OC-8GD5-GAMING) volt, majd ebből lett az új nvdia gtx 1070.

    Az általam elképzelt alkatrészek és az azokra szánt max keret:
    Gépház(20k): a: Zalman Z9 Neo / b: BitFenix Shadow / c: Zalman Z11 Plus
    Alaplap(40k): ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K4 Alaplap
    Processzor(100k)* Intel Skylake Core i7-6700K 4GHz LGA1151 Processzor**
    Videokártya(160k): Nvidia GeForce GTX 1070
    Tápegység(30k): Nincs konkrét elképzelés, csak annyi, hogy 700W legyen (ha kijön ennyiből). De igazából a lényeg, hogy szeretnék egy jó minőségű, megbízható tápegységet, ha valóban indokolt akkor hajlandó vagyok még rá áldozni, de örülnék ha azért 30k -ból kijönne mindez.
    Belső merevlemez(ek)(50k): 2x2TB HDD
    Ram(20k): Egyenlőre csak 16GB RAM lenne (2x8GB DDR4) de később ezt majd 32GB -re bővíteném.
    A maradék összegből természetesen monitort (50k), billentyűzetet és egeret veszek.(20k)

    *Intel Core i7 4790K és a Intel Skylake Core i7-6700K között van-e lényeges különbség? Illetve melyiket érdemesebb inkább megvenni?
    **HA jól tudom, ehhez a processzorhoz nem jár gyári hűtő. Így az is fontos kérdés lenne, hogy milyen hűtőt érdemes rá venni?

    Ja és még egy fontos információ, hogy NEM fogom tunningolni, minden a gyári beállítások mellett fog menni.

    Nos, ezek alapján szeretnék segítséget/véleményt/tanácsot kérni, hogy szerintetek milyen ez az elképzelés, mit lenne érdemes cserélni stb. Remélem sikerült minden fontos információt leírnom, ha valamit kihagytam (vagy hülyeséget írtam) akkor elnézést, igyekszem majd javítani.

    Előre is köszönök minden választ!

    [ Szerkesztve ]

  • Roflcopter

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #111397 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszokat!

    Ugyanakkor felmerült egy-két új kérdés :B

    Ház: A Zalman Z9 Neo biztos, hogy "kicsi" a kártyának? Csak mert a hivatalos oldalon 420mm -et írnak :U

    VGA: "Asus Strix legyen, ne Founders Edition" Mi a gond a Founders Edition -el? Az a baj, hogy a 180k már nem igazán fér bele a keretbe... a 160k is már elég necces :(

    CPU: Az Intel Core i7-6700 jónak hangzik, de az Intel Core i7-3820 mintha kicsit jobb lenne, és kb azonos áron. Én nem értek hozzá, ezért kérdezném úgy, hogy jelenleg mi a legjobb inteles processzor ami kijön 100k -ból?

    HDD: Sajnos én mindig helyhiányban szenvedek, a gépre összeállításkor legalább 1 TB adat fog kerülni, ezért kell 2*2TB. Persze az SSD-t azért fontolóra veszem.

  • Roflcopter

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #111460 üzenetére

    Ház: Semmi gond, igazából helyes volt a feltételezésed, mert a z11 plusnak valóban csak 290mm -es a max vga hossz és ezt én pl észre se vettem :DDD

    "VGA: Gyári hűtések nem a legjobbak, én azért ajánlanám a Strixet, szerintem érdemes belepasszírozni"
    Értem, köszi. És mi a helyzet, a más gyártók kártyáival? Pl MSI GeForce GTX 1070 AERO 8G OC VR Ready
    Vagy Asus, Gigabyte stb. Csak mert ezek sem Founders Editionok és kicsit olcsóbbak (160-170k között), mint a Strix. Vagy szerinted mindenképpen csak Strixet érdemes?

    CPU: Úgynézki akkor maradok a i7-6700-nál, bár még kicsit vacillálok a i7-6700K -val: hűtőt így is-ugyis veszek majd, és bár nem tervezek tuningolást, azért sose lehet tudni... Ezért nem tudom, hogy nem lenne-e érdemesebb inkább a K -sba befektetni azt a plusz pár ezret, ha másért nem akkor a kicsit magasabb órajel miatt ?

    Táp: Ezt néztem ki, erről mi a vélemény? 650W -os,EVGA SuperNOVA 650 GQ 210-GQ-0650-V2
    Meg úgy általában az EVGA -ról? Eddig nem nagyon használtam EVGA -s terméket.

    Monitor: Még régebben ezt néztem ki, mert jókat írtak róla, IPS -es és elég olcsó
    LG 24MB56HQ-B Monitor

    [ Szerkesztve ]

  • Roflcopter

    csendes tag

    Sziasztok!

    Korábban már írtam, és rengeteget segítettetek, így végül lassan összeállt a gép. Most jutottam el oda, hogy megvenném, de előtte szeretnék biztosra menni, és három dologban még bizonytalan vagyok. Ebben szeretném a segítségeteket/tanácsotokat kérni.
    Szóval a gép:

    Ház: Zalman Z9 Neo
    Alaplap: Asrock Fatal1ty B150 Gaming K4
    Tápegység: Enermax Revolution XT II 650W ERX650AWT
    Processzor: Intel Skylake Core i7-6700 3.4GHz LGA1151 Processzor
    Processzor hűtő: ???
    Videókártya: Asus STRIX-GTX1070-O8G-GAMING 8GB PCIe
    Merevlemez(ek): 2x Western Digital Red 3.5" 2TB 7200rpm 64MB SATA3 WD20EFRX
    RAM: Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz
    Monitor: ASUS VX239H Monitor

    Amikben bizonytalan vagyok azok az aláhúzottak (alaplap, táp és cpu hűtő).
    Alaplap: Mindenképp Asrock márkát szeretnék. Szerintem jó amit kinéztem alaplap (B150 Gaming K4), de lehet inkább pl. ASRock H170M Pro4 Alaplap -ot kéne?
    Tápegység: Az Enermaxról mi a vélemény? Jó lesz-e ez a táp?
    CPU hűtő: Mi a legjobb processzorhűtő i7-es skylake procira (vagyis az i7-6700-ra) 5 és 10 ezer forint között?

    [ Szerkesztve ]

  • Roflcopter

    csendes tag

    válasz membrandj #111975 üzenetére

    Rendben, meggyőztél. Akkor egy darab 2TB -s WD red HDD (akkor később veszek majd mellé még egyet, addig elég lesz az a 2TB hely) és mellé 1 SSD. A HDD -re mennek az adatok, az SSD -re pedig 2 oprendszer (win7 és win10)*
    *Nem tudom, hogy a 2 oprendszer SSD -n gondot jelenthet -e? Illetve elég -e a 120GB vagy inkább 250GB ?

    CPU hűtő: akkor egyenlőre a deepcool gammaxx 300 lesz.

    Tápegységnél azonban továbbra is tartom magam a 600-650W -os, moduláris tápnál, ami megbízható és kijön 25-30k -ból.

  • Roflcopter

    csendes tag

    válasz dugo_ #111998 üzenetére

    Ezt néztem ki: Kingston SSDNow V300 2.5" 240GB SATA 3 SV300S37A/240G
    Remélem ez elég 2 oprendszernek.

Új hozzászólás Aktív témák