Új hozzászólás Aktív témák

  • Crow

    tag

    Sziasztok!

    Tápegység tervezését tervezem. A tesztoldalak értékeléseit a topic hozzászólásait olvasgatva ezekre esett a választásom:

    * CM V700 (OEM: Seasonic)
    * XFX XTR 650 (OEM: Seasonic)
    * EVGA SuperNOVA G2 750 W (OEM: Superflower) Mellesleg milyen tróger dolog már, hogy egy rakás hazai webáruház a NEX751B-t / 750 B1-et is ugyanzen a néven hirdeti :(

    A legfontosabb szempontok ezek voltak (kb. ebben a sorrendben):
    * Megbízhatóság (minőségi alkatrészek, jól működő védelmi mechanizmusok, jó hűtés, hosszú gari)
    * Stabil kimenet (load regulation, output ripple, stb.)
    * Halk működés (nem csak alacsony terhelésen)
    * Moduláris felépítés

    Ezeket a feltételeket -szerintem- mindhárom táp teljesíti, de azért mindegyiknél van vmi negatívum is:

    Az XTR nagy terhelésen hangosabb, mint a többiek (+ idővel hagosabb lesz a ventije)

    Ahogy látom, a V700-hoz kevesebb kábelt adnak, mint a másik kettőhöz.
    A V700 paraméterei 40C fokos max. környezeti hőmérsékletre vannak megadva, a többieké 50C fokra.
    (Aztán persze az is lehet, hogy ezeknek az értékeknek nincs sok gyakorlati alapja, egyszerűen csak az egyik gyártó marketingesei bátrabbak voltak :D )
    Szerintetek mennyire kellene emiatt aggódnom?

    Az EVGA-t csak 3 boltban találtam meg, mindenütt 1 év garival. Ha jól tudom, létezik vmiféle 10éves gyártói gari is regisztráció után, de ennek a részleteit nem ismerem.
    Ti tudjátok, hogy hogyan működik?

    Ha esetleg van köztetek valaki, aki a fenti tápok közül többet is használt / látott-hallott működés közben, negyon kíváncsi lennék a szubjektív véleményére arról, hogy egymáshoz képest melyik mennyire tűntek csendesnek.

    Ja és Ti melyiket választanátok a 3 táp közül?

    [ Szerkesztve ]

    Crow

Új hozzászólás Aktív témák