Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crow

    tag

    Sziasztok!

    Tápegység tervezését tervezem. A tesztoldalak értékeléseit a topic hozzászólásait olvasgatva ezekre esett a választásom:

    * CM V700 (OEM: Seasonic)
    * XFX XTR 650 (OEM: Seasonic)
    * EVGA SuperNOVA G2 750 W (OEM: Superflower) Mellesleg milyen tróger dolog már, hogy egy rakás hazai webáruház a NEX751B-t / 750 B1-et is ugyanzen a néven hirdeti :(

    A legfontosabb szempontok ezek voltak (kb. ebben a sorrendben):
    * Megbízhatóság (minőségi alkatrészek, jól működő védelmi mechanizmusok, jó hűtés, hosszú gari)
    * Stabil kimenet (load regulation, output ripple, stb.)
    * Halk működés (nem csak alacsony terhelésen)
    * Moduláris felépítés

    Ezeket a feltételeket -szerintem- mindhárom táp teljesíti, de azért mindegyiknél van vmi negatívum is:

    Az XTR nagy terhelésen hangosabb, mint a többiek (+ idővel hagosabb lesz a ventije)

    Ahogy látom, a V700-hoz kevesebb kábelt adnak, mint a másik kettőhöz.
    A V700 paraméterei 40C fokos max. környezeti hőmérsékletre vannak megadva, a többieké 50C fokra.
    (Aztán persze az is lehet, hogy ezeknek az értékeknek nincs sok gyakorlati alapja, egyszerűen csak az egyik gyártó marketingesei bátrabbak voltak :D )
    Szerintetek mennyire kellene emiatt aggódnom?

    Az EVGA-t csak 3 boltban találtam meg, mindenütt 1 év garival. Ha jól tudom, létezik vmiféle 10éves gyártói gari is regisztráció után, de ennek a részleteit nem ismerem.
    Ti tudjátok, hogy hogyan működik?

    Ha esetleg van köztetek valaki, aki a fenti tápok közül többet is használt / látott-hallott működés közben, negyon kíváncsi lennék a szubjektív véleményére arról, hogy egymáshoz képest melyik mennyire tűntek csendesnek.

    Ja és Ti melyiket választanátok a 3 táp közül?

    [ Szerkesztve ]

    Crow

  • Crow

    tag

    válasz Balathruin #80295 üzenetére

    A ventijével (ha jól emlékszem Globe Fan gyártmány) mik a tapasztalatok? Megbízható? Ez nem lesz hangosabb egy idő elteltével, hasonlóan az XFX XTR ventillátorához?

    Ez a 10-éves gyártói gari vajon hogy működik? Saját költségemen elpostázom nekik külföldre a tápot, ők meg visszaküldenek egy újat /javítottat?

    Crow

  • Crow

    tag

    válasz MMIX #80301 üzenetére

    Közben megtaláltam az EU-s garancia szabályzatukat: LINK

    E szerint -ha jól értem- Münchenbe kell küldeni a terméket és az EVGA állja a visszaküldés költségégét (feltéve, hogy tényleg jogosult vagy a javításra, tehát nem buherált, hiányos terméket küldtél vissza):

    ...
    EVGA will pay for return shipping on RMAs via EVGA’s choice of courier and shipping method.
    ...
    EVGA reserves the right to claim for shipping fees as well as a service charge from you for any incomplete or modified product that is returned and requires repair or replacement, or when you are not entitled to any coverage under EVGA’s warranty.
    ...

    Crow

  • Crow

    tag

    válasz Zsohi #80478 üzenetére

    És ha közvetlenül a gyártónak küldi vissza a hibás terméket, ki fizeti a szállítást?
    Én épp mostanában olvasgattam az EVGA EU-s garanciális feltételeit, ahol azt írták, hogy az EVGA állja a visszaküldés költséségét ("EVGA will pay for return shipping...").
    Igen ám, de úgy tűnik, hogy a "visszaküldés"-t ők arra értik, amikor ők küldik vissza az ügyfélnek a javított / csereélt terméket. Az odafelé postázás költésgeihez viszont nem járulnak hozzá. (Külföldi (EUs) fórumok felhasználói visszajelzéseiből nekem legalábbis egyértelműen ez jött le.)
    Ha ez valóban így működik, akkor ez azért nem annyira jó buli, mert egy táp elég súlyos tud lenni, így a szállítása sem olcsó...

    Esetleg tudnál mesélni a saját tapasztalataidról e téren?

    Crow

Új hozzászólás Aktív témák