Új hozzászólás Aktív témák

  • tornas

    őstag

    válasz _DiEGO_ #66391 üzenetére

    Amennyire én tudom Macron belsős, ami azért bőven jobb, mint a Codegen Kolink, HKC és társinál. Viszont van rajta -5 V is, kérdés hogy mikor gyárthatták. Mivel a 12 V-ja 28 A-os, szerintem olyan 2005-2006 körüli lehet. Gépet nem fog tönkretenni és max. kondicserére szorulhat. Ezek a régebbi Macron-ok legalább olyan masszívan vannak megépítve, mint a PNF sorozatú FSP tápok. Legtöbbször csak kondicserére, tápventi-cserére vagy átkenésre szorulnak. A mai napig megállják a helyüket (szigorúan csak "irodai konfigban", általános tevékenységre otthonra), sőt időtállóbbak mint a mostanában forgalomba kerülő ATX tápok.

    A Macronban (DTK) 2 db 1000 mikroFarad-os primer pufi van (eredője 500 mikroFarad), nem sok olyan 400-500 W-os táp van amiben ilyen van. A szekunder oldalon is 4700-as van a 12 V-on, előfordul 3300-as is az 5 V és a 3,3 V meg 2 x 2200-asokkal vannak pufferelve. Vagyis komolyabb áramingadozásokat is kivédenek, a bemeneti túlfeszre meg ott vannak a varisztorok (nem egy hanem 3 db) is.

    [ Szerkesztve ]

    "Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Új hozzászólás Aktív témák