Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz cigam #16973 üzenetére

    Ebben az esetben sem a disztróra, hanem a kernelre vártál. Meg akkor el kéne dönteni, hogy 945 vagy 965.

    Egyébként az Intel driver a mai napig bugos a kernelben, ezért nem javasolt 965-től kezdve feltenni az X.org-os Intel drivert még külön. Az a baj, hogy az i915 kernel drivert (nevével ellentétben nem csak i915-öt hajt, hanem Core i 4. generációig minden Intel GPU-t) már hanyagolja az Intel sajnos, mert helyette az újabb Intel generációkhoz (Core i 5. gen. és újabbak) fejleszti az Iris drivert. Attól még persze az opensource közösség önerőből foltozgathajta az i915-öt, de innentől kezdve nem sok jóra lehet számítani. Ennek én sem örülök, mert nekem is Core i Gen2 GPU-m van (HD3000), amihez ez a driver kell.

    Meg az van, amit írtam. Eleve ezzel a példával jöttem, hogy akkor tudom elképzelni a régi verziók használatát, ha egy muzeális gépről van szó. Az i945 2005-ös, P4-es gépekben volt, az i965 2006-os, korai Core/Core (2) Duo korszakbeli. Ezek most már 2019-ben retró gépek. De már 2016-ban is azok voltak. Persze ezzel nem a fejlesztőket akarom védeni, mert valóban hibáztak, egy korábban működő hardver nem működött megfelelően, és az is disznóság, hogy sokára javították. De ilyen gépen szerintem nem is jó ötlet 2016 utáni kernelt használni, az már túl nagy falat lehet egy régi gépnek, mármint nem csak a kernel, hanem az egész 2016-os és azutáni Linux-ökoszisztéma, mindenféle systemd-bloatd-vel, meg CPU-t lassító biztonsági foltokkal. Futni biztos fut, csak köszönet nem lesz benne. Ilyen gépeken amit még meg lehet próbálni, az valamelyik BSD, a korabeli hardvereket jól támogatja, és a Linuxnál amúgy is pehelysúlyúbb. Persze BSD sem Gnome-mal kell ezeket használni, hanem valami IceWM szintű felülettel.

Új hozzászólás Aktív témák