Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #255561 üzenetére

    Azért az organikus Ashima betéttel is egyre gyakrabban érzem, hogy lejtőn hamar elmelegszik és nem harap már rendesen, ez sajnos minden gyantás betét hátránya. A félfémes érzésre jobb ebben, de az sem százas. Egyszer szervezünk itt is topiktalit és meglátjuk, hogy 10-ből hány usernek ég meg a betétje-tárcsája az itteni terepen :D . Még csak messze sem kell menni, 2-3km körzetben több olyan lejtőt tudok, ahol az 55 kilómmal túlhevül és elég a betétem, a 75 kilós haveromnak meg kb az összes tárcsája elégett eddig, SLX, XT, szendvics, mindegy :DDD . És most jöhetnek a déhások, akik szerint xc-re 220-as tárcsát kell rakni, akkor nem lesz ilyen problémám... max a váz vagy a teló felcsavarodik a nyakam köré ;] .
    Amúgy szerintem azért annyira más mindenki véleménye erről a témáról, mert:

    1. terepfüggő
    2. attól is függ hogyan fékezel, milyen stílusban tekersz
    3. mint minden másra, erre is van aki érzékeny, van aki nem. Sokáig én sem voltam, újabban egyre érzékenyebb vagyok rá

    Van haverom, aki 100 kiló, ugyanott terepezett ahol én és elégedett volt a belépő shimano fékekkel, shimano gyantás betéttel. Amikor betétet cseréltem neki, fényesre voltak égve, de őt nem zavarta :D . Mondjuk akkoriban engem sem igazán.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák