Új hozzászólás Aktív témák

  • chubby2o6

    senior tag

    válasz Dark Archon #255495 üzenetére

    Én egy 6 kg-os palackot vettem, asszem annál csak nagyobb volt neki, de ha felhívod, úgyis elmondja a választékot.
    Ha szelepest veszel, akkor igazából csak egy pumpafej kell, ha beéred a palack gyári tömlőjével. Ilyen [link] volt a terv, de ehhez még kellett volna egy olyan csatlakozó csonk, aminek az egyik vége ebbe passzol, a másik a palackba. Vettem inkább egy másik lidl-ös pumpát a tömlő miatt, de végül csak a pumpafej kellett, a palack tömlőjébe kis melegítés után belecsúszott a pumpafej menetes része. 2 db AWAB bilincst vettem, meg egy Loctite55 tömítő szalagot, de a sima teflonszalag is megteszi.
    Fújd ki belőle a port teljesen ( én egy kukászsákba fújtam bele ), csavard le a palack tetejét, lesz benne egy hosszú cső, azt eldobhatod. Mosd ki alaposan, szárítsd ki, a kieresztő szelepet is mosd ki alaposan, különben a beleragadt por miatt nem fog rendesen zárni. A menetre tegyél tömítő szalagot, csavard vissza a palackba, aztán már fújhatod is fel. Érdemes kompresszorral, ha más nincs, akár benzinkúton, bár nem tudom, mit fognak hozzá szólni :DDD . Lehet, hogy állópumpával is meg lehet oldani, én kompresszorral vagy 4-5 percig fújtam, mire eljutott a nyomásmérő órája odáig, ahonnan már nem ment tovább, ez kb. 8 bar lehet. Itthon megpróbáltam pumpával ráfújni, de nem lehetett, le sem tudtam nyomni a pumpát. Nem tudom, elég-e két kerékre, igazából "élesben" még nem teszteltem. Júl. 11-én viszem átfűzetni az első kereket, majd utána kipróbálom.

Új hozzászólás Aktív témák