Új hozzászólás Aktív témák

  • Petyuska111

    tag

    Lollina e.s.e. pod-os gépet vettem, a vele adott kapszulák tényleg mocsár ízűek, vettem hozzá Molinari podot, azzal rendben van (fogjuk rá). Korábban próbáltam Dolce Gusto és Nespresso gépet is, egyik sem nyűgözött le, a Lollina azoktól egyértelműen jobb. De. Ez sem éri el azt a minőséget, amit egy kávézóban egy tök átlagos géppel egy általatok nem sokra tartott kávéból (pl. Dallmayr, Kimbo, Lavazza, Segafredo, Illy, stb.) csapolnak. Nem éri el és nem is eléggé közelíti. Klasszik olasz presszóról beszélek. Úgy tűnik hiába veszek bármilyen drága podot, egy kávézói karos gépből csapolt Lavazza sokkal jobb lesz. Pedig: jobb kávét használok (elvileg), lágyított víz megy az én gépembe is (Oscar vízlágyító párna külön kancsóban), azt pedig nehezen hiszem, hogy nem tart ott a technológia, hogy kis méretű otthoni gépben is hasonló legyen a főzési folyamat. Vagyis bizonyos elemekben (pl. a kávé) hiába jobb vagy hasonló az otthoni minőség, az eredmény mégis (jóval) gyengébb lesz. Elmagyarázná valaki, hogy miért? Miért nem lehet legalább megközelíteni a kávézói minőséget (ahol átlagos gépet, átlagos kávét használnak! nem a prémiumról beszélek!)? Egyetlen dolog lehet, a friss darálás - már amennyiben a kávézókban mindig frissen darálnak. Ez okozza vagy más? Van bármi esély otthon legalább megközelíteni a kávézói minőséget pod-os géppel? Köszi.
    -----------
    Ugyancsak e.s.e. pod témához. Vettem ízesített podot is - mogyorós Lucaffé - az illata szuper, az íze pocsék. Ez egy 153 Ft/db fogyasztói árú pod... Erős, bántó, tolakodó, irritáló mogyoróíz, érezhetően szintetikus aroma, ötszörös mennyiségben, mint kellene. Van olyan ízesített pod, ahol decens, visszafogott íz van, a kávé dominál, az ízesítés pedig csak finoman jelenik meg és nem szintetikus ipari aromát használnak ész nélkül a pod-hoz? Díjaznám, ha pl. a vanília ízt eredeti burbon vanília hozzáadásával érnék el, nem aromával, ilyesmi. Tudtok valamit ajánlani, akár külföldi rendeléssel? Ár nem számít, csak jó legyen.

Új hozzászólás Aktív témák