Új hozzászólás Aktív témák

  • kchris78

    veterán

    válasz Jolida #133700 üzenetére

    Köszi a tanácsot, van egy (igaz régi) 1kg-s Lavazza Dolce Gusto aminek már több mint a felét öntöttem ki próbálkozással :D. De mivel egyedül fogyasztom jórészt (és nem is sokat), "kénytelen" voltam nekikezdeni a Yirgának, márc vége - ápr elejei pörkölés, használjam fel még frissen. De bejött az amit mondtál a 250grból alig van 100gr és most húztam le olyat amire azt mondom hogy na ilyennek kell lenni egy világos pörkölésű mondjuk cortado - capuccinu közti kávénak. Meg érdekelt is persze a világos, a sötét pörkölést már élvezem nagyon rég óta olaszoknál :). Pont most a hétvégén hoztak nekem egy brazil "Doce Citrus"-t ezt nem tudom milyen lesz, nem tudom mire gondoltam amikor az volt a fejemben hogy ez már közepes pörkölés (nem az..), de a honey feldolgozásra ami miatt arra szavaztam kíváncsi leszek.

    Ami még motivált a saját kávé főzésében hogy nekem a cortado igazából kevés (és sokszor túl intenzív is), a capuccino meg már túl lágy, 7-10gr őrleményből mindenképp.. (és nem is értem azt a hatalmas árdifferenciát a capuccino - cortado közt, ezt azért a plusz élőmunjkáért kell fizetni mert meggőzölik a tejet? Már kezdek látni itt-ott capuccinot ezres fölött..)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák