Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz emiki6 #181852 üzenetére

    Nincs FB-om, a régi jegyzetet már nem is láthatom, belépéshez kötött, de YouTube-on rengeteg videó van. Szerintem az a legjobb, ha az ember maga teszteli le, neki mi mit okoz, sok apró eltérés lehet két test között, ami jelentősen befolyásolhatja, mi milyen nehéz az illetőnek. 3 edzés után már biztosan lehet tenni néhány szubjektíve biztosan hasznos megállapítást.

    Alacsony ismétlésszám -és közel maximális intenzitás- mellett nekem is az idegrendszer adta meg magát előbb.

    aelod: Szerintem értem, mire gondol, és én is így látom a fentebb leírt esetben. Anno például 3x3 fél-egykezes húzódzkodásokat csináltam, és egyszerűen kinyírt fejben. Mint egy kalapácsütés, 4-5 nap pihenés kellett az idegrendszeremnek, mire jobban lett. A hangulatomat is jelentősen befolyásolta. Az 1RM körüli terhelés -mert ez az volt- ilyen tud lenni. Mikor izom alapján már tudtam volna csinálni megint, de fej miatt inkább még vártam pár napot. Nem is volt egy ideális módszer. A 3x3 1RM körüli (90%+) terhelésnél jobb az 5x5 vagy 6x5 80-85%-os terhelés a fejnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák