Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz #64052736 #69860 üzenetére

    Ja nem annyira erős, mint a normál fahéj, viszont ebből bármennyit lehet, és én oda vagyok a fahéjért.

    Nekem még ami tanulság volt, hogy a sok rövid többet ér, mint a kevesebbszer hosszú. Csináltam én is 2 naponta 1o-et meg 3 naponta 15-öt, és bár nem hittem el, de Tom tanácsára kipróbáltam a minden nap 5k-t, és sokkal jobb volt regeneráció szempontból. Már úgy értve, hogy teljesen más dimenzió. A napi 2 futással is lehet játszani, bár én azt még nem próbáltam, állítólag az is jó. Igaz nekem valahogy alapból gyengék az ízületeim, ínaim, és ha valamivel rá tudok tenni a regenerációra, akkor csinálom. Én csak csodálom, hogy mások hogyan tudnak 4-8oo-as hónapokat letolni, amikor nekem a 2oo a határ, onnantól nem bírják az ízületek.

    Amit írsz, hogy lassan kezdeni, az nagyon jó. Arra én csak sok idő után jöttem rá, hogy érdemes legalább az első 2 km-t extra lassan tolni, mondjuk ilyen 7:3o - 6:3o körül, ha amúgy 5:3o-5:15 körül van az edzés tempó. Nálam legalábbis idő, amíg bemelegszik a rendszer, kenődnek az ízületek, stb. Valaki még dinamikus gyakorlatokat is beletesz utána, de olvastam cikket, ami szerint nincs jelentősége sérülés elkerülési szempontból. Van még ilyen megkésett hő elmélet, amiben lehet valami, hogy érdemes egy kicsit megállni talán egy 15 másodpercre, hogy beérje a keringés az izmokat, és akkor valahogy hirtelen emelkedik egy picit a hőmérsékletük. Túl hosszan mondjuk nem érdemes ebben a téli időben, mert akkor újra be kell melegíteni. 5 perc után már hűlnek annyit az izmok, hogy utána szakad, ha nincs újra bemelegítve, plusz meg is lehet fázni, ha az emberre ráfagy az izzadtság. Mondjuk nem tudom minek írom ezeket, amikor láthatóan jobban megy neked a futás, mint nekem valaha. :DDD

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák