Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz szki #4636 üzenetére

    10-12 km/h kényelmes nekem, addig futok, amíg bírom.
    Elsőre 1,6 km lett, majd 2,1 és 2,6. Főleg aszfalton, néha út szélén, ha tudok. 72 kg vagyok és 186 cm.
    Negyedik edzést kihagytam. Majd jövő héten, ha regenerálódtam a mai bringa túrából. :D (Tényleg, lent voltál Pécsen most?)

    Vérkeringésem, tüdőm és combom nagyon bírja. Ma is feltekertem mindenhol, ahol a többiek már tolták. Viszont 50 km után azt vettem észre, hogy az izomzatom nem fáradt egyáltalán, de a térdeim kezdenek elfáradni. Egyik térdem apró kattogásokkal nyugtázta a mai napot. Vhol a hajlatban kattog (nem hangos, csak érzem), olyan mintha egy ínszalag akadna vmiben és megfeszülés után arrébb ugrana.
    Nem fáj különösebben most se így gép előtt ülve pihenés közben, csak "érzem, h van."

    Nekem kézenfekvő lenne a minden másnapi futás, nem tudtam, h nem szabad. :DDD
    Bár ahogy mondod, a bokám körül éreztem izomlázat kezdetben, meg esetleg a vádlimban.

    Hát ahogy én is megvettem a cipőt és elkezdtem futni, rá kellett döbbennem, hogy három hetem volt vissza a malomvölgyi maratonig, amit mutattál. :)
    Ha minden alkalommal 500 métert tudok javítani a hatótávolságomon, akkor is még 7 edzés kellene hó végéig, h lefussam az egy tókört (minimaraton).
    Ez még bele is fért volna, ha menne a heti három és most pénteken nem kellett volna kihagynom egy alkalmat... :(

    (#4633) cekkk
    Igyekszem jól felemelni a lábam, vagyis hátul vízszintes fölé, elől meg egy icipicit a függőleges előtt, de még nem kinyújtva a lábat érkezek a földre.
    Külső talpélen fogok talajt lábközéppel. Sarkam nem csapódik le, épp csak egy picit érinti a talajt csillapítás után.
    Talppárnáról rugaszkodok el.

    Cipőm meg egy Nike Downshifter 5, nincs benne csillapítás, de nem is érzem szükségét. Elvégre a hagyományos cipők mezítlábas verzióiban ("beirdalt talpú" cipők) sincs csillapítás és mezítlábas technikával próbálok futni.

    (#4647) cekkk
    Semmi újdonság, küzdősportokban, vagy ahol lazának kell lenni ott eddig is tudvalevő volt ez.
    Bemelegítéskor csak átmozgatás jelleggel nyújtasz egy nagyon minimálisat.
    Nyújtani meg edzés végén akkor a legideálisabb, ha a hajtásban szinte felhevült a tested és izzadsz, mint a ló. Na akkor kell nyújtani. Nem sokszor volt ilyen jó edzésünk, de imádom azt az érzést, mikor olyan hatékonyan megmozgattak téged, hogy megállva egy percre azt érzed, hogy az egész tested összes izma elkezd felizzani. :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák