Új hozzászólás Aktív témák

  • Danika256

    aktív tag

    válasz tomcica #36109 üzenetére

    Na látjátok, pontosan ez az amit nem szeretnék, ha nem muszáj! Így is elég c@rban vagyok, mert nehéz így jó formába lendülni, de azért mégiscsak nem mindegy honnét indul az ember..

    Ma kipróbáltam egy másik cipőt, no nem a szinte alig használt versenycipőmet (futóiskolához szoktam használni a sérülésem előtt), az sok lett volna egyből,hanem a jó öreg Sense Mantrámat...
    Igazából alig van benne néhány száz km, éppen nem bejáratós már, de évekkel ezelőtt használtam utoljára.
    Beletettem a Scholl sportbetétet, aztán kissé félve uccu neki alapozós tempóban 5:10-5:30-as tempókkal...
    Mit mondjak nagyon furcsa volt! Azért ennek van némi csillapítása, de teljesen másféle terhelés volt.
    Úgy éreztem mintha mezítláb futnék, rá is voltam kényszerülve a helyes futásra! Picit szűk volt a cipő, ebből 2E-s sokkal jobb lenne, ezért kicsit kényelmetlen volt, pedig jó lazára volt állítva.
    Nem volt rossz, de éreztem ahogy a sérülés reagál, nem volt rossz érzés, inkább olyan csiklandós, viszkető! azért egyszer-egyszer a sípcsontom bejelzett!
    Viszont 4.5km után kezdet besokallni a lábam, egyre inkább érzéketlenné vált, végül már kezdett picit szenvedősbe átcsapni. Végül a tervezett 40 perc és 8km után abbahagytam, de már örültem neki!
    Igazából nem tudom, hogy ezzel most rosszat tettem e vele, most nem fáj, sőt jobb mint az edzés előtt, most is olyan bizsergős, viszketős.. Feltettem a Strydet is, érdekes volt látni, hogy ugyanazon tempón érezhetően nagyobb teljesítménnyel, talán nagyobb erővel futok.

    Nem tudom, hogy merjem e ezzel csesztetni a lábam, esetleg több, de ennél rövidebb menetekkel..
    Az első 20-25 perc nem volt rossz, csak furcsa. Majd holnap kiderül, hogy mennyit ártottam, vagy sem..
    De ha nem, Ti mit mondotok, érdemes ezzel kicsit másféle képen (helyesebben) terhelnem, erősítenem?

Új hozzászólás Aktív témák