Új hozzászólás Aktív témák

  • Akheron

    senior tag

    válasz fLeSs #3875 üzenetére

    Néhány zöldséget, néhány gyümölcsöt és: gabonaféléket. :) Fehér- és barnarizst, kölest, hajdinát, árpát, zabpelyhet, búzadarát, kukoricadarát. Ezeket szoktam főzni, sütni, esetenként pirítani, és gyakran keverem is őket különböző arányban. Szójaszósszal, olajos magvakkal, joghurttal, tejföllel, reszelt sajttal, zöldségekkel, saját készítésű salátával és kismillió egyéb dologgal is egészen finomak. Újabban kovász és élesztő nélküli kenyereket is szoktam sütni. Tegnap este például ezt alkottam teljes őrlésű búzából: [link]

    Zöldségből hagymát és sárgarépát eszem napi rendszerességgel, illetve kicsit ritkábban brokkolit, kukoricát és borsót szoktam. Gyümölcsből leginkább almát, de a tavasszal/nyáron bővülni fog. :) Almából kellemes süteményeket is lehet készíteni - ezt a ''rusztikus'' külsejűt például olajból, zabpehelyből, reszelt almából, reszelt citromhéjból és fahéjból kikevert tészta alkotja, amire almaszeletet nyomtam: [link]

    Ami még nagyobb tétel a mindennapjaim során, az a tea, vagy teafélék. Kínai gunpowder zöldteát, zöld mate teát és különféle gyógynövények főzeteit és hideg ázatait szoktam inni. De most vettem például lapachót; egészen érdekes, meglepően telt, vaníliás íze van: [link]

    Egy extrém példa: Fél kiló kukoricadara például 65 forint, és ha annak csak a felét készítem el puliszkaként, akár édesen, akár egy kevés (nem luxus) idényzöldséggel, nincs az az isten, hogy 80 forintnál többe kerüljön az egész, mégis kijön belőle egy bő étkezés.

    Az a vicces, hogy a legtöbb általam vásárolt termék bio, azaz a közhiedelem szerint drága. :) Tulajdonképpen a dolog titka az, hogy nem, vagy csak nagyon kis részben vásárolok iparilag feldolgozott, agyoncsomagolt élelmiszereket; mert épp azok a termékek a drágák, amiknek a reklámjait egész nap bámulja a jónép a tévében.

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

Új hozzászólás Aktív témák