Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Akheron

    senior tag

    válasz fLeSs #3871 üzenetére

    Nem akarom verni a micsodám, de az 1%-ba tartozom, olyan értelemben, hogy egyáltalában nem fogyasztok ezekből. Hetente 3-4 ezer forint értékben szoktam élelmiszert vásárolni, és bő lakomákat tudok csapni abból is. :) (A McDonald's is ismeretlen fogalom nálam, és pizzát is január elsején rendeltem utoljára. Kólát évek óta nem ittam.)

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz fLeSs #3875 üzenetére

    Néhány zöldséget, néhány gyümölcsöt és: gabonaféléket. :) Fehér- és barnarizst, kölest, hajdinát, árpát, zabpelyhet, búzadarát, kukoricadarát. Ezeket szoktam főzni, sütni, esetenként pirítani, és gyakran keverem is őket különböző arányban. Szójaszósszal, olajos magvakkal, joghurttal, tejföllel, reszelt sajttal, zöldségekkel, saját készítésű salátával és kismillió egyéb dologgal is egészen finomak. Újabban kovász és élesztő nélküli kenyereket is szoktam sütni. Tegnap este például ezt alkottam teljes őrlésű búzából: [link]

    Zöldségből hagymát és sárgarépát eszem napi rendszerességgel, illetve kicsit ritkábban brokkolit, kukoricát és borsót szoktam. Gyümölcsből leginkább almát, de a tavasszal/nyáron bővülni fog. :) Almából kellemes süteményeket is lehet készíteni - ezt a ''rusztikus'' külsejűt például olajból, zabpehelyből, reszelt almából, reszelt citromhéjból és fahéjból kikevert tészta alkotja, amire almaszeletet nyomtam: [link]

    Ami még nagyobb tétel a mindennapjaim során, az a tea, vagy teafélék. Kínai gunpowder zöldteát, zöld mate teát és különféle gyógynövények főzeteit és hideg ázatait szoktam inni. De most vettem például lapachót; egészen érdekes, meglepően telt, vaníliás íze van: [link]

    Egy extrém példa: Fél kiló kukoricadara például 65 forint, és ha annak csak a felét készítem el puliszkaként, akár édesen, akár egy kevés (nem luxus) idényzöldséggel, nincs az az isten, hogy 80 forintnál többe kerüljön az egész, mégis kijön belőle egy bő étkezés.

    Az a vicces, hogy a legtöbb általam vásárolt termék bio, azaz a közhiedelem szerint drága. :) Tulajdonképpen a dolog titka az, hogy nem, vagy csak nagyon kis részben vásárolok iparilag feldolgozott, agyoncsomagolt élelmiszereket; mert épp azok a termékek a drágák, amiknek a reklámjait egész nap bámulja a jónép a tévében.

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz fLeSs #3877 üzenetére

    A gyúrós topicba nem írtam szerintem, de tény, hogy gyerekkoromban sokáig testépítettem, és kilószám ettem a csirkemellet, illetve a tejsavó- és szójafehérje-koncentrátumokat. :) Szeretem a húst egyébként; ha előttem van, és veszendőbe menne, akkor szívesen elfogyasztom, csak más módon nem keresem már.

    Az említett zöldségeket nem szoktam vásárolni, csak ha épp idényük van. Sárgarépát például mindig lehet kapni olcsón, és az alma ára sem vészes. A távolról szállított friss zöldséget iszekszem kerülni - ez is jótékonyan hat a pénztárcámra, illetve annak tartalmára. Nemrég vidékre költöztem Budapestről... kíváncsian várom már, hogy milyen kínálat lesz a piacon, nyáron. :)

    Hogy a számokat se felejtsem ki: most 56-58 kg körül mozgok a 170 cm-es magasságommal, és izomból nem fogytam olyan vészesen sokat. Persze ilyesformán nyilván nem leszek közönségkedvenc a hölgyeknél, de ez már régóta nem szempont nálam, vagy legalábbis nem az elsődleges szempont. (Mikor testépítettem, 83-85 kg voltam jó ideig.)

    [Szerkesztve]

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz tildy #3879 üzenetére

    Miket iszol? :) Hogyan/mivel eszed és készíted el a barnarizst?

    Egyébként lehet, hogy az edzés izmokra és szervezetre gyakorolt pozitív hatása ez - de az efféle dolgokról olyan kevés maradt csak meg bennem, hogy nem vállalkoznék semmiféle konkrét véleménynyilvánításra.

    [Szerkesztve]

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz tildy #3882 üzenetére

    Ha a rizst sem locsolod tele finomított olajjal, és nem kilóra tömöd magadba, akkor nem igazán tudom, mit ronthatsz el - főleg, hogy a gyakori étkezésre is figyelsz. A te esetedben talán tényleg testalkatról és hajlamról kell beszélnünk. De ha már így rá vagy állva a rizsre, akár más gabonaféléket is kipróbálhatnál. :) Kölest és hajdinát is lehet olcsón vásárolni, és mindkettő változatosan, számos formában fogyasztható. A változatosság meg semmiképp sem árthat.

    Én többnyire 2-3 dl-nek megfelelő térfogatú gabonát szoktam megfőzni egy étkezésre, kétszeres-háromszoros mennyiségű vízben (ügyelve arra, hogy a főzővizet teljesen felszívja). Akkor eszem, amikor éhesnek érzem magam, és így is csökkent a súlyom. Persze még kiderülhet, hogy rákos vagyok. :) (Bár ennél sokkal valószínűbb, hogy a húsevés mellőzésének tehető ez be.)

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz fLeSs #3886 üzenetére

    Tudom én azt, hogy érdemes hanyagolni a pletykák szerint, én is hanyagoltam sokáig. Aztán most mégsem hízom tőle, pedig eszem eleget. :)

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz fLeSs #3889 üzenetére

    Teljes egészében az edzéshez ütemezni az étkezést meglehetősen nagy áldozatnak tűnik néhány kilogrammnyi súlyvesztésért, egy teljes életet élő ember esetén legalábbis.
    De hogy kérdezzek is: A zabpelyhet hogyan szoktad fogyasztani? Olyat olvastam, hogy nyersen, szárazon bajosan emészthető, kásának megfőzve viszont nekem abszolút nem ízlik. Köztes megoldásként felforralt vizet szoktam önteni rá, és hagyom állni 15-20 percig, de így sem az igazi sajnos.

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz Kobe #3890 üzenetére

    Arról a tejfölös-sajtos zöldségről eszembe jutott egy étel, amit tervezek kipróbálni. :) Egyszerű kis recept; bemásolom, hátha másnak is megtetszik:

    Köles brokkolival

    Hozzávalók: 1 csésze köles, 1 csipet tengeri só, 30 dkg brokkoli, 1 pohár kefír, 2 gerezd zúzott fokhagyma.

    A kölest a sóval együtt négy csésze vízben fedő alatt puhára főzzük. A brokkolit lobogó vízbe dobjuk, amikor újra forrni kezd, szűrőkanállal kiemeljük és hideg vízzel teli tálba tesszük. Lecsepegtetjük. A kefírben elkeverjük a fokhagymát. Egy tűzálló tálba terítjük a kölest, rátesszük a lecsepegtetett brokkolit, a tetejét meglocsoljuk a fokhagymás kefírrel. Közepes hőmérsékleten 20 percig sütjük.

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz tildy #3895 üzenetére

    A többi zöldséggel mi bajod?

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz tildy #3901 üzenetére

    Zöldségek: utálom az ízűket.De nem szimplán utálom, hanem még hányinger is kerülget, ha pl. répát sikerül ennem. Pfúj.

    Jaa, hogy agybaj...? Rá se ránts, megértőek vagyunk. :)

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz tildy #3904 üzenetére

    Évezredek óta eszik és termesztik az emberek ezeket a zöldségeket, többségük ízét ráadásul kifejezetten erőteljesnek vagy karakteresnek sem lehet minősíteni. Lehet, hogy az eldobható műanyagtányérok és hajbeültetés jelen világában sokan elhiszik neked, hogy egyszerűen nem ízlik, és nincs azzal semmi gond - de én (sok más személlyel egyetemben) egyértelműen látom ennek a dolognak az igazi természetét. Nagyjából annyira értelmes és egészséges, mintha elkapna a hígfosás a szivárvány látványától. De ne offoljuk szét a témát. :)

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz tildy #3908 üzenetére

    Én mindet megeszem. :) Gyermekkoromban utáltam a sóskát és a karfiolt, sőt mi több, az olivabogyót is utáltam volna, ha ismerem. De az ilyesmit többnyire kinövi az ember. Persze evés és evés között is lehet gyökeres eltérés: jobb az úgy talán, ha az íz nem bennünk van, hanem az ételben. Az meg még jobb, ha egyúttal megtanuljuk mélyen tisztelni és szeretni az ételt, hisz bármit is együnk, az éltét adja éltünkért. A zöldségeket és gabonaféléket önkéntelen sikerült megtanulnom tisztelni és szeretni; gyakran egészen ébresztőleg hat rám egy-egy növény illata vagy íze. :) Tudom persze, hogy ez még mindig távol áll a pártatlan élménytől, de érzem, hogy sokkal természetesebb így, mint korábban, mikor fölösleges céljaim elérésének puszta eszközeként tekintettem rájuk, számosítva az általunk ismert tulajdonságaikat.

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

Új hozzászólás Aktív témák