Új hozzászólás Aktív témák

  • baphomet

    senior tag

    válasz cunnir #8053 üzenetére

    A két -számomra- legfontosabb hiányossága az FDL-nek:
    - A huge hardpoint korlátozott használhatósága, alig van hozzá fegyverválaszték, és mivel a hajó hasán van, ezért a célpontot célszerű mindig magad "alatt" tartani. Ráadásul egyelőre bugos is (Field of fire issue with the Huge Hardpoint on the Fer-De-Lance ). Hol lő, hol nem, mint a mesében.
    - Nagyon lassú a fordulási (pitch) sebessége. Úgy értem L...A...S...S...Ú! És ami aztán meg tényleg érthetetlen, hogy SC-ben is. :O Szerintem minden más hajó ugyanazzal gyorsasággal fordul SC-ben, de az FDL valamiért lassabban görbíti a teret, vagy nem tudom.

    További előnyök, hátrányok:
    Pro
    - Nagyon erős pajzsok, amihez nagyon sok boostert is lehet még pluszba pakolni
    - Gyors. A5-ös thruster-ekkel 4 pip-pel 300 a végsebessége, de még 0 pip-pel is 250.
    - Nagyon jó fegyver elrendezés fix fegyverekhez
    - Brutál tűzerő

    Kontra
    - Kicsi hatótáv, és fuel tank. 2-3 ugrás után meg kell állni tankolni
    - Kevés compartment. (amiből az egyik 4-est máris félre tehetjük fuel scoopnak :) )
    - A gimbaled fegyverek aránylag kis területet képesek lefedni (turrettel nem próbáltam)
    - A galaxis legostobábban elhelyezett pilótaülése.

    Az általános vélekedés most az, hogy 1 az 1 elleni küzdelemre a Clipper a legalkalmasabb, míg az FDL az 1 a sok ellen brillírozik. Így leginkább Conflict Zone-ba, vagy wing elleni PVP-re való, minden másnál fájni fognak a hiányosságai.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák