Új hozzászólás Aktív témák

  • duvi

    nagyúr

    válasz Vesa #29958 üzenetére

    "Egy rendes co-op rendszer nem befolyásolná jelentős mértékben az ED futását, mivel elsősorban a grafika eszi meg a hardvert. Attól, hogy rendesen fel vannak osztva a szerepek és jól ki van találva a multi, nem halna le az ED sem."
    Nem vagyok játékprogram fejlesztő és sok esetben jogosak a kritikák a Frontierrel szemben, de a fenti kijelentéseddel nem értek egyet. A co-op játékmódhoz kell egy nagyon jól megírt hálózati kód, ami biztosítja a csapattársak gyors reakcióit. Itt már eleve bajban van az ED, mivel a hálózati kommunikáció p2p+szerver alapon működik (Igen, lehetne havidíjas a játék és akkora szerverfarmunk mint az EVE esetében, de nem biztos, hogy ennek mindenki örülne.) Már a wingek működésénél is megtapasztaltuk, ennek a költséghatékony megoldásnak a hátrányait. Wingek esetében különálló hajókat irányítunk, ami egy hajóra egy parancsforrást jelent. Multi-Crew esetében alaposan bonyolódik a helyzet, mivel egy hajón már 4 játékos, azaz parancsforrás jelenik meg. Ebben az esetben, egyazon időben egymástól függetlenül 4 utasítást kel fogadnia és lereagálnia a rendszernek/hálózatnak egyazon hajóra. Közben ezt meg is kell jelenítenie. Miközben fut a hajó szimulált mozgása és körülöttünk fut a szimulált világűr, valamint közben azt szeretnénk, hogy ne lassuljon be a kliensünk. Ja és a gépigényünk is maradjon a jelenlegi szinten. Szerintem igenis hatással lenne a játék egészére, egy komolyabb szintű co-op rendszer. Mint a legtöbb esetben, most is az arany középút lenne a legoptimálisabb. Átemelni bizonyos elemeket/funkciókat, amitől nem romlik a játék teljesítménye, de nő az élvezeti faktora. Pont ez a folyamat zajlik az ED-ben. Menet közben érkeznek az új tartalmak, még ha nem is az általunk elvárt tempóban és minőségben. Reméljük, hogy a most debütáló co-op mód is fejlődni fog és meghallgatják a játékosaik véleményét, ötleteit!

    (#29959) grHawk
    Kicsit elhúzódott a kommentem írása és most látom, hogy te is ezen a véleményen vagy :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák