Új hozzászólás Aktív témák

  • vandor01

    őstag

    válasz Blizzardking #70321 üzenetére

    pedig erted ahogy gondolom... vagy én ertem ahogy te gondolod? :DD

    a problema abbol adodik hogyy voltak vagy meg vannak olyan aksik amiken csak ballance csatik leteznek...

    van jopar fajta toltesi metodus
    store
    discharge
    distroy

    (vagy ahogy en gondolom vagy irtak rola)
    ballance charge
    ezek azokra az aksikra mint amit irtam vagy ha vki csak igy akarja tolteni oket mert....
    a toltes az elejetol a vegig CSAK ballancolassal cellankent tortenik mint pl mikor USB toltovel toltesz 2S-t vagy akar ma mar 3S-es is van... egyenkent cellankent elejetol a vegeig...most igy pontossan nem tudom talan 5V-el? de 4,2 nel tobbel es az 1C hez tartozo A-val
    ezzel kicsit lassabb lehet a toltes?

    charge
    az ami kombinalva van egy darabig a vastag kabelen 1x re tolja az osszes cellaba xcella szorozva 5V vel a feltoltest x%-ig.. 80?90? aztan ha ez meg van akkor a ballance kabelen befejezi egyenkent egyenletesen
    ezzel gyorsabban lehet tolteni aksit

    igen a "csalos" kabel kell az olyan aksikhoz amin csak ballancs csati van hogy fel tudd tenni az okos toltore de tolteskor erdemesebb a ballancot valasztani mert nem biztos egeszseges a tyukbeles balance kabelre ratolni a "nagyobb" feszet/aramot.... ra lehet mert hasznalatkor tobb jon ki belolle mint ami tolteskor belemegy de ha mar van a tolton "ballance toltes" opcio akkor azt hasznalna az ermber....
    foleg ha a ballance boardon loghat 6db 4S 1000-es aksi tyukbeles "csalos" kabelekkel :)
    vagy akar tobb is egeszen a tolto max teljesitmenyeig!

    na most az ISDG-n csak a hagyomanyos toltes van csak ballance opcio nincs
    igy eldonti az ember hogy hasznalja ugy... vagy vesz még okosabb toltot :)

    CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Új hozzászólás Aktív témák