Új hozzászólás Aktív témák

  • maximilian4

    addikt

    Leírom a wizzard eladásával kapcsolatos kálváriámat. Röviden a kezdetek: el kellett adnom, mert sajnos 0 szabadidőm van, és anyagilag nem állok olyan jól hogy heti 1 vagy 2 heti 1 repülés miatt megtartsam. Gondoltam jó az a pénz más hasznosabb dologra. Köztudott rólam hogy soha nem vertem át senkit, soha nem adtam el hibás dolgot, sajnos ilyen vagyok. Meghirdettem a patika állapotú szettet, jelentkeztek is érte gyorsan. Már ott kitűnt hogy az ember semmit nem ért hozzá, de órákig magyaráztam neki mire figyeljen hogy ne tegye tönkre 2 perc alatt. Kezdve a propellerek felszerelésétől, az akksi feszültségéig. Linkeltem neki az összefoglalót ami a drh társalgóban van, illetve az itteni kollegák blogos írásait (nem hiszem h elolvasta), mert volt amit sokszor el kellett magyarázni mire megértette. Elgondolkoztam hogy kell-e ez nekem, és inkább eladom másnak,megelőzve egy idegösszeomlást. Ezt kellett volna tennem, így utólag úgy döntenék hogy inkább rohadjon el a polc alján az évtizedek alatt. De én rendes vagyok, nem ezt tettem. Hozzáteszem, volt még sok érdeklődő, csak neki ígértem meg először. Mielőtt elpostáztam volna százszor leelenőriztem mindent, az akksik feszültségét is, minden komponens működését. Bár láttátok képeken, nem sokat volt használva, ugyanúgy nézett ki mint amikor kivettem a dobozból és ugyanúgy is működött az ellenőrzések során, és a párszori használat során is. Elküldtem, megkapta. Reggel kapom az üzenetet hogy az imax b6 ac (az a verzió amit a jackal tesztelt) fel fog robbani, ciripel stb.. Mondom az lehetetlen, és nem is hiszem el. Mivel tökéletesen működött eddig. Mondom küldjön videót, vagy képet. Aztán csak folytatta, én meg továbbra is ragaszkodtam hozzá hogy mutassa. Mint kiderült nem igaz az egész, csak yt-on látott videót és az enyém is rossz, fel fog robbani, mert nem skyrc, nincs a dobozán. Utána jött az üzenet hogy nagyon nagy a baj. Ciripel a motor, akad stb... Százszor kértem meg hogy nézze meg a propokat, és csavarokat hogy jól csavarta-e rá. Ő szerinte jó és szar az egész gép. Végül századik kérésem után kiderült hogy nem volt ráhúzva a csavar Utána írta hogy nagyon fasza a gép működik minden, megy ki repülni. Mondom óvatosan, figyeljen az akksikra, ne merítse túl, stb... Illetve az adott napon (pénteken vagy szombaton) országszerte hidegfront volt és mindenhol esett az eső. Jön is a kép hogy az egyik esc lángra lobbant. Már kibaszottul baszta az agyam az egész. Elmondása szerint száraz volt minden, betonon használta. Utána kiderült hogy a szigszalag és az esc közé bement " 2 fűszál" Tehát mégsem betonon használta csak elmondása ellenére, és az is valószínű hogy az eső miatt vizes is volt...na mindegy, végül csak betudta az ő hibájának. Utána küldi a képet h darabokra szedte a gépet. Mondom jólvan, azt csinál most már amit akar. Ma pedig jött az üzenet hogy szar az egész gép, leégett minden alkatrész (esc, motor, videó adó stb..). Mondom nagyon sajnálom, de nem kéne úgy nekiállni hogy semmit nem ért a drónokhoz 2 nap után, és valószínűleg ez is az én hibám. Annak ellenére hogy még kibontáskor és előtte hónapokig működött. Kicsit sem tartja magát hibásnak és ő biztos nem hibázott, "hiszen" kép alapján rakta össze, mindent jó helyre forrasztott.ii igaz előző nap alig értette meg hogy az 1800mAh-s akksi egyébként 1,8 A és ajánlatos 1C-vel tölteni, tehát 1,8 A-rel. Illetve szar a dinogy akksi is, mert nincs ráírva hogy A-rel kell tölteni és hogy hány cellás. Írom neki hogy semmi felelősséget nem vállalok, szétszerelte, szarul rakta össze, ha nem ért az ember hozzá könnyen megesik. Mások heteket olvasgatnak mielőtt hozzá mernek nyúlni bármihez. Aztán szerinte ez azért is lehet, mert " az esc-n szigszalag volt és gyárilag nincs ott, valamint az egyik motorból hiányzott egy csavar (mivel elnyalódott és elfelejtettem az újat belerakni, de a szart kioperáltam), vagy az akksi volt rossz (amiben 2 töltés volt, tökéletesen működött)... de ő biztos mindent jól csinált, mert "számítástechnikus és ért az elektronikához, már javított nintendot".

    [ Szerkesztve ]

    Maxi

Új hozzászólás Aktív témák