Új hozzászólás Aktív témák

  • supperduck

    csendes tag

    Sziasztok!

    Gondoltam írok nektek egy kis beszámolót az E39 -emről:
    Lassan 3 éve, hogy megvettem (2016.04.09) 2001, 530DA, viszonylag sok extrával szerelt E39emet.(ezt úgy értsétek, hogy az átlaghoz képest tényleg sok, de messze nem full: GX53865 )
    315ezer volt az órában mikor megvételkor, aztán a fene se tudja, hogy valós, avagy kamu :D
    3 év alatt ~125ezer km, tehát most 440e van benne. Mondjuk ~70% ban pályán használtam az autót, a maradék 30 meg vegyes, de lekopogom, alig volt vele probléma.
    A pár konkrét hiba a 3 év alatt:
    1, 1x az önindító összefosta magát, összetörtek a fogaskerekek
    2, vízcső elrepedt, spriccolt a víz a motortérben
    3, a motorhoz menő nagy vízcső a csonknál elért, eltört
    4, a nagy hűtőventillátor összezárt, és folyamatosan úgy forgott ahogy a motor fordulata
    5, önindító bendix
    és konkrétan ennyi, meglepő, de más egyéb baja még nem volt az autónak :)
    Ja, meg a lámpát egyszer felújítottam saját kezűleg
    Na meg ezeken kívül már az összes futómű elem, az összes fék, és egy raklap gumi ami elment rá, de hát ezek kopó alkatrészek ugyebár :D
    Most a rozsdával küzdök, de remélem a nyáron meg tudom csináltatni. Sajnos az egyik oldali küszöb kezdte meg a rohadást, valamint a csomagtér ajtó, valamint alatta... ugye szokásos pontok...
    Azért írtam le, hogy ha esetleg valaki E39-et keres, és pont erre a varázsszóra keres rá a fórumba, akkor megtalálja :) hátha érdekes lehet egy pár éves mostani tapasztalat.

    Ja, és amúgy krvára szeretem, nagyon megvagyok vele elégedve ! :D

Új hozzászólás Aktív témák