Új hozzászólás Aktív témák

  • Janos250

    őstag

    válasz Teasüti #3553 üzenetére

    "A FAB LED library kikapcsolja a megszakításokat a led szalag frissítése előtt"
    A megszakítást a led frissítésénél nem kell végig kikapcsolni, csak amíg a magas szint van, ez kevesebb, mint 1 microsec.
    Az alacsony szint hosszában elég nagy a tolerancia, 8-9 microsecig elmehet alacsony szinten.
    "kell egy második MCU"
    Nem feltétlenül! Egyszerűbb, ha választasz egy korszerűbb CPU-t!
    Például:
    [link]
    Ez ARM Cortex-M3 CPU, 72 Mhz-en jár, 64K flash memory, 20K SRAM, 720 Ft-ért.
    Én persze ha csak lehet, azaz ha nem kell túl sok láb, az ESP8266-ot használom, de hát ez az én mániám.
    Pl.:
    [link]
    1000 Ft-ért
    [link] 800 Ft.
    vagy a WeMos D1 R2-t, ami már 2-3 eFt Ft.
    [link]
    Ezzel a WeMosszal az a baj, hogy nem tudni, hogy a kicsi kínai valóban az R2-t küldi és nem az R1-et.
    "Biztosítékot nem a tápra kell méretezni? Vagyis ha 15A-es tápom van, akkor zárlat esetén 15A fog áthúzni."
    Nem! Egy mai jólnevelt táp, ha rövidrezárod, leáll, tehát ez a védelem már eleve benne van a tápban. Próbáld ki egy PC táppal. Ha rövidrezárod, leáll.
    Ha biztosítékot akarsz betenni, akkor azt a maximális fogyasztásnál egy kicsit nagyobbra kell méretezni.
    Egyébként ugyebár ilyesmire általában PC tápot (mert gyakorlatilag ingyen van a kiszuperált PC-kből), vagy laptop tápot szoktak használni. Vagyis akkora a valószínűsége, hogy a rendszered kigyullad, mint amekkora a valószínűsége, hogy egy PC, vagy egy laptop kigyullad. Nem nulla, de elég kicsi. Ilyen alapon a laptopoktól is nagyon kellene félni.
    "Akkor még egy kérdés: létezik olyan túláram védelem, ami a táp kapacitása felett korlátozza felvehető áramot?"
    Igen, maga a táp :-) ha az öreganyámnál egy kissé fiatalabb.

    Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Új hozzászólás Aktív témák