Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Hintalow #24139 üzenetére

    Nekem is egy anyanyelvű tartott nekem kínai órákat "angolul" - hát maradtam annyiban, hogy kínaiul tanított. Kölcsönösen nem értettük egymást. Meg először tanított magyarokat, mert meglepődött, hogy van ü hangunk. De bírtam, mert jó fej volt. Aztán bejött egy másik tanár, fiatalabb, az ő angolját már megértettem és ő is engem. Pedig pocsék kiejtésem van.

    Japán: picivel több, mint három hónapja tanulom a nyelvet "tényleg" (azaz nem csak meredek az animékre) és a könyvem alapján 314 kanjit kellene tudnom, de 34-et nem ismerek a könyvből (250 kanjis a könyv), tehát három hónap alatt (~100 nap) 280* kanjit tanultam meg. De nem úgy, hogy 人 = személy, hanem rendesen olvasatokkal, kivételekkel. És ebben a számban nincsenek olyan kanjik, amiket nevekben használnak csak. Ha tudom tartani ezt az ütemet, az ösztöndíj tesztjeire 700 kanjit tudok majd használni, a tesztben pedig kicsivel több, mint ezret (N2) raknak bele. És mivel adatokat kell majd keresni (ehhez persze kell tudni szavakat, szinonimákat, kifejezéseket, bonyolultabb nyelvtani szerkezeteket), és ABCD közül kiválasztani a helyeset, így bizakodok. Ha más nem, hatalmas előnyben leszek a hazai egyetemeken.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Új hozzászólás Aktív témák