Új hozzászólás Aktív témák

  • svgyula

    addikt

    válasz b0bcat #83139 üzenetére

    Szia! Ezt a funkciót én is próbáltam. De ez kézből már nem megy! Kell hozzá állvány és időzítő is mert csak egy felismerhetetlen világosabb paca lesz a képből. Attól, hogy nem fekete hanem szürke még nem lesz szép a kép.

    #83131) SocketA

    Éjszakai képet amúgy igen kevés fényképező(nem telefon!) tud olyat ami használható is. A helyzet az, hogy a "varázslat" itt kezdődik amikor a nincs-ből kell valamit csinálni! Amit a szemünk sem lát élesen azt elvárjuk egy olyan elektronikától aminek ez csak egy mellék ága a fényképezőgép. :N
    Én tükröstávcső objektíven keresztül is csak a holdról tudtam "elfogadható" képet csinálni telefonnal is meg fényképezővel is. Ha valaki tanulta a fényképezést(én csak olvastam) akkor tudja, hogy a beérkező fotonok mennyisége határozza meg a kép minőségét, ehhez pedig minél sötétebb van annál több időre(exponálási) van szükség. Az esti képekhez szabad kézzel esély sincs arra, hogy elmozdulás ne legyen. Ezért van a "vaku" amit a kinai telefonokban "led" próbál helyettesíteni. A sony k900i-ben "igazi" vaku volt de az is csak ~5m-ig "látott". Ezek a ledek max 3m-ig utána meg a paca marad. Csak nem mindenre lehet éjszaka a "vakuled :DDD "-et használni mert egy kivilágított városrészhez azért nem illik vakuval indítani mert akkor a pár méterre levő részek látszanak csak. Ráadásul a telefonokban nemigen van olyan funkció amivel az exponálási időt be lehet állítani! De sok digitális gépben sincs!
    Bocs kicsit hosszúra sikeredett........
    #83168) Duliee
    Amikor megveszed az amúgy már "buherált" de újnak eladott telefont :DDD pár napja volt hír. De arról nem szól a fáma, hogy mióta csinálják ezt? Szerintem minden "ákciós" termék között van ilyen. Én ezért veszek normál áron mivel az is occóbb mint itthon, és nem akarok mindenképpen üveg áron gyémántot venni mint itt sokan, hetekig keresgetik az 5$-al kevesebbért kínált telefont..........

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Új hozzászólás Aktív témák