Új hozzászólás Aktív témák

  • Atomcsirke

    aktív tag

    válasz Krinyo #41542 üzenetére

    Nakérem, nekem ma rohangálós napom volt Nagyfaluban - nem, nem Degec, hanem a másik :D - és több bemutatóteremben, MediaMarktban is volt alkalmam telefonokat buzerálni.

    Amit eddig is gyanítottam, hogy nemhogy a kijelzőméret alapján, de a készülék fizikai méreteinek birtokában sem lehet "papíron" eldönteni, hogy az adott készülék mennyire fog passzolni a kezünkbe. A forma kib***ott sokat számít, ergonómia, naugye...

    Közepes méretű manccsal rendelkezek - arasz 19.5 cm - és nem túl hosszúak az ujjaim sem. A telefonok próbálgatása közben az jött le, hogy a 4"-os kijelzők a szememnek nem jönnek be, az optimális kijelzőméret vizuálisan valahol 4.3" - 4.5" körül kezdődik. Viszont a 4.5"-4.7"-os kijelzőkkel szerelt készülékek házméreteinél van a vízválasztó, az a méretbeli határ, amit normálisan, fogásváltások nélkül még tudok kezelni az ujjaimmal.

    A mai lista, készülékekre lebontva, valahogy így nézett ki:

    4" Nokia 520, Huawei Y300 - fogásra OK, de ennél azért nagyobb kéne

    4.3" ZTE Grand X - na, alakulgat a kijelző is, fogás továbbra is OK

    4.5" Huawei G510, Nokia 820 - meleg, meleg!

    4.5" Nokia 920 Hát, ez már böszmésedik, határeset. nem nagy, inkább a súlya miatt kényelmetlen

    4.7" HTC ONE, Samsung S3 - jé ez mekkora kijelző, de valahogy még normálisan tudom kezelni?! :Y

    4.7 LG L9 - miezmár, féltégla? töri a tenyerem, dizájner-team élete végéig csak ezt használja, büntetésképp...

    5.0" Samsung S4 - formára, méretre S3, de valami árulás van, nem érem át normálisan a kijelzőt, ez már nekem nagy.

    5.0" "miezmár, féltégla?" reloaded! Tenyérben LG-hez hasonló, kényelmetlen forma, semmi szín alatt nem kéne.

    Szóval nem (csak) a méret a lényeg, tessék megtanulni! :D

    [ Szerkesztve ]

    --- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

Új hozzászólás Aktív témák