Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz keIdor #43622 üzenetére

    500W-okról beszélgettek, amikor én most vidáman írom ezt a laptopomról, ami teljes terhelésen, monitorral együtt sem fogyaszt 45W-nál többet, PH közben lehet olyan 20W... :DDD

    Én inkább annak látnám értelmét, ha a meglévő vasak lennének okosabban beállítva és használva. :K Nem baj az szerintem, ha egy 64 magos CPU-szörny teljes tehelésen megeszi a 300W-ot, ha a tempójához képest ez hatékony. De egy egyszerű hatmagos vacaknak odaadni 140W-ot hogy fűtsön kedvére kicsit túlzás. GPU-kat is úgy kéne gyárilag paraméterezni, hogy egy elfogadható hatékonyságot hozzanak, legfeljebb a maximalistáknak legyen egy "utolsó +1%" mód. Ilyen szempontból nekem nagyon tetszik a koncepció, amit az AMD az RX 6800XT és 6900XT-nél bevezetett, hogy a driverből kapcsolgathatsz nagyon egyszerűen három előre beállított működési módot, quiet, balanced és rage [link] . Sajnos a gyakorlatban nem sok különbség van köztük, de az elképzelés már a jó irányba mutat, illetve főleg a sima 6800-at sikerült a tempójához képest tényleg takarékosra is csinálni. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák