Új hozzászólás Aktív témák

  • Horka1

    tag

    válasz csaba54 #9399 üzenetére

    Mondom. Gyere át az én fórumomra. Mert itt még három hozzászólás, és térdre leszünk fektetve súlyos veréshez előkészítvén. :))

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • JJános

    addikt

    válasz csaba54 #9399 üzenetére

    Megengeded, hogy egy rövid gondolatot írjak a hsz-edre?

    "mindannyiunkat szerető Isten ,hogy hagyhatja,hogy valaki örökre a pokolra jusson"
    Nem hagyja. Az embernek szabad akaratot adott arra nézve, hogy akar-é a teremtője által megszabott úton haladni, avagy sem.
    Ha akar, onnantól Istenben lehet bízni, hogy nem fogja hagyni, annak az életébe be fog avatkozni.
    De aki nem akar, az az ember Istentől független, és ilyetén módon, reá nem vigyáz a teremtője.

    Ha a fazekas összetöri az edényt, és az agyagot felhasználja másra, akkor ez az ő szuvenír joga. Ha az edény nem kér a készítőjéből, akkor ne is morogjon, ha eltörik.

    Nem az igaz szeretet az ami fontos, hanem az igazság. De igazság nélkül igaz szeretet sincs.

    Te ne háborogj teremtőd ellen, mert igazságtalan vagy Vele szemben. Még majd te akarod Őt számon kérni? Furcsa lenne. Talán Ő működjön úgy, ahogy te akarod, miközben te nem úgy működsz, ahogy Isten szeretné?

    Keresd meg az utat, mert nincs elrejtve, és ha találkozol vele, másképp fogsz látni.

    2007-05-06 óta itt!

  • Vikusz77

    tag

    válasz Noddy #9359 üzenetére

    Köszönöm hogy válaszoltál, és leírtad azt is mi a módja a megkeresztelkedésnek.
    Én is így emlékeztem, meg így is érzem ahogy mondtad és idézted.

  • csaba54

    tag

    válasz Horka1 #9400 üzenetére

    anyámmal nem akartam vitába szállni,ezért csak egy dolgot jegyeztem meg egyszer

    ahol örökké van, ott nem lehet idő
    ahol nincs idő,ott nincs ideje semminek
    vagyis akkor ott semmi van (pokol,menyország)

    mert a világ folyamatosan mozog ,változik,mindennek ideje van
    aminek nincs ideje az nem is létezik
    ne legyél hitetlen fiam,mert Isten megbüntet mondta erre

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    válasz JJános #9402 üzenetére

    ,,,"Te ne háborogj teremtőd ellen, mert igazságtalan vagy Vele szemben. Még majd te akarod Őt számon kérni? Furcsa lenne. Talán Ő működjön úgy, ahogy te akarod, miközben te nem úgy működsz, ahogy Isten szeretné?

    Istentől nem tudok akarni semmit,csak azoktól az emberektől akik beszélnek róla,mert csak őket látom hallom
    akiről beszélnek azt nem tudom elérni,sem füllel sem szemmel,semilyen érzékszervemmel,tehát csak ők vannak,léteznek,létezhetnek számomra
    miért lennék igazságtalan?
    az lehetne igazságtalan,ha minden meggyőőződésem,illetve meg nem győzésem ellenére,hinnék abban amiről nem győztek meg
    az egy ön becsapás lenne
    miért kellene az én akaratom szerint működnie?
    én nem kívánok ilyet,de azt igen,hogy akik a szájukra vették a nevét a nevet azok ezt annyira logikusan,következetesen,egymásról egymásra téve,szépen illeszkedve tegyék hogy ott ne legyenek hézagok,ne lehessenek kérdések,megkérdőjelezhetőségek

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    válasz Horka1 #9401 üzenetére

    holnap ellátogatok
    ma már azért nem ,mert ahhoz több idő kell,ha nem csak bekukkantani akarok

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9403 üzenetére

    Hívekre nekem nincs szükségem. Normális emberekkel való kapcsolatra annál inkább. Másrészt úgy is kifúrnátok innen 1-2 nap alatt, valaki biztos moderátorért szaladgálna, mert nem azokat a gondolati sémákat szajkózza amit ti.

    Az van ám, hogy aki nem kereszténységről beszél az nem vallástalan ám, hanem az az ő vallása amiről beszél. Nem is gondoltad mi? Ez meg itt nem keresztény, hanem VALLÁS topik. Vagyis mindenféle hitrendszer belefér. Az is ha valaki nem hisz a ti gyilkos istenetekbe, hanem annak a mindenhatóságát megkérdőjelezve, egy szerető, emberbarát istenben hisz, aki nem fenyegeti állandóan örök pokollal.

    Mindenkit aki gondolkodni mer, ki mer lépni az engedélyezett sémákból, azt fel cimkézitek, rasszistának, meg hitlennek, meg Isten ellenesnek, holott ti magatok sem tudjátok, hogy miféle Istenben hisztek.

    És ha felvetődik egy bibliai kérdés nem tudtok rá megválaszolni, hanem szépen megy a tématerelés, a másról beszélés, ahelyett, hogy mondjuk megválaszolnál arra, hogy Jób könyvében miért nevezi a Sátánt Isten a fiának? Inkább erre válaszolj. Ha olyan nagy tudású vagy.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9402 üzenetére

    "szabad akaratot adott arra nézve, hogy akar-é a teremtője által megszabott úton"
    Most megpróbállak gondolkodásra serkenteni.

    Figyelj. Figyelsz? Figyelj.

    Szabad akarat! Megszabott út.
    Mit gondolsz erről?
    Vajon szabad akaratából megy e valaki, egy megszabott úton? Ha te egy előírás szerint csinálsz valamit, akkor azt a saját akaratod szerint csinálod?

    [ Szerkesztve ]

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9402 üzenetére

    "Ha a fazekas összetöri az edényt, és az agyagot felhasználja másra"

    Tehát egy kiégetett cserép edény anyagát, fell lehet használni másra? Ezzel azt akarnád mondani, hogy Isten a neki nem tetsző embereket atomjaira szedi és gyúr belőle valami mást? Mondjuk pókot? :)))

    Gondold már át mielőtt leírsz valamit. Lassan jobbakat röhögök itt, mint a vicc topikba a vicceken.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Noddy

    senior tag

    válasz csaba54 #9406 üzenetére

    Talán nem mondok neked újat azzal, hogy nem minden magát hívőnek mondó ember Istennek, Jézusnak elkötelezett hívő ember, hanem vagy családi beidegződés, vagy érdeket lát benne, vagy csak ott nem érzi magát egyedül stb.

    A másik dolog, hogy mint pl Horka1-nél is, hogy ha ő valamit nem ért meg vagy butaságnak tart akkor az butaság és el kell felejteni. Mindenféle teológiai felkészültség nélkül osztja a szerinte való igazságot. Voltak/vannak itt a fórumon olyan ateisták, taoisták, stb akik normálisan érvelnek beszélgetnek, nem a lekezelés az első reakció.

    Istent nem csak az embereken keresztűl ismerheted meg, hanem az ő kinyilatkoztatásán keresztűl a Biblián keresztűl is, ha eddig nem nagyon olvastad akkor ajánlom a Márk evangéliumát. Az egyik legrövidebb könyv, ami Péter apostól igehírdetései alapján készült, aki ott volt Jézus mellett. Olvasmányos, nem túl hosszú és megismerheted belőle Isten. Jézust.

    A gyerekkori tapasztalatodra csak azt tudom mondani, hogy teljesen szokványos kérdéseid voltak, mint minden gyereknek. Ők ilyeneket kérdeznek, egy normális hitoktató ezekre fel van készülve és megadja rá a válaszokat, szomorú, hogy elküldött téged ahelyett, hogy válaszolt volna. Én annak idején az ilyen kérdéseimre megkaptam a választ.

    Ha van kérdésed akkor próbálok válaszolni. Bár néha elszabadulnak az indulatok a fórumon és hirtelen születik 100 hozzászólás akkor nem biztos hogy tudom követni a csapongó gondolatmenetek fonalát.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Horka1

    tag

    válasz Noddy #9411 üzenetére

    Teológiai felkészültség?
    Az azt jelenti, hogy a teológiai felkészültségű ember ismeri a keresztény dogmarendszert és ahhoz elválaszthatatlanul ragaszkodik?

    "mint pl Horka1-nél is, hogy ha ő valamit nem ért meg"

    Honnan is tudhatnád te, hogy én mit értek és mit nem. Csak a saját ítéletedet tudod most itt is leírni, mivel hogy nem látsz a fejembe túl azon, hogy nem is ismerjük egymást. De a nekem tulajdonított gondolatod is ékes bizonyítéka annak, hogy te sem valósítottad meg a ne ítélj dogmáját, vagyis menj szépen és a saját szemed gerendázatát igazgasd a te szemedben, és ne a másik ember hogy létével foglalkozz.

    E helyett, válaszold meg azt a kérdést, hogy Jób könyvében, Isten miként nevezheti fiának a Sátán? Mert ti fene nagy teológusok aztán mindenre válaszoltok, csak teológiai kérdésekre nem.
    Mert te nyilván teológiai felkészültséged teljességében ezt simán meg tudod nekem és a többieknek magyarázni.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • kymco

    veterán

    válasz Horka1 #9410 üzenetére

    A fazekas munka közben is meg tudja változtatni az elképzelését, csak ezt a kívülálló nem látja, mert nem lát bele a gondolataiba. Azt lehet látni, hogy alakul a cserépedény. Ennél látványosabb, mikor a már elkészített edény a kiégetés előtt szárad, és esetleg itt értékeli úgy, hogy ez nem megfelelő színvonalú, esetleg megrepedt, megsérült a száradáskor, vagy egyszerűen valami nem jó rajta... nos ekkor a már szárdt de ki nem égetett edényt össze kell törni, és a többi nedves, még felhasználásra váró agyag közé kell keverni.
    Ez eléggé ismert, általános, mondhatnám mindennapi cselekedet egy fazekas műhelyében.

    Most két dolgot tudok elképzelni veled kapcsolatban. Vagy ismerted a fazekas mesterség fent említett mindannapi fordulatát vagy nem.

    Ha ismerted, akkor csak az volt a szándékod, hogy rombold a fórumot, nevetségessé tegyél egy embert teljesen tudatosan. Ezt trollkodásnak hívják egyes helyeken.

    Ha nem ismerted, akkor egyszerűen primitív ember vagy, aki azzal is vagdalkozik, amit nem ismer, amihez nem ért csupán azért, mert úgy gondolja, hogy megteheti. Akkor érveid, példáid egy része nem a tudáson, hanem fikciókon alapulnak, amiket tényként kezelsz...

    Az első esetben azért nem érdemes vitatkozni veled, mert a troll életeleme, ha táplálják... A tápláléka az (indulatos) reakció, a vita fokozódása. Ezért hangzik a nemzetközi jelszó, hogy "Ne etesd a trollt".

    A második esetben pedig nem érdemes olyan emberrel vitatkozni, aki a tényeket keveri a fikciókkal, és mást lejáratásában olyan dolgokhoz folyamodik, amit nem ismer....

    Mindkét állapot azt üzeni nekem, hogy értelmetlen vitázni veled, bármelyik is vagy.

    Jó hír, hogy lehet megváltozni.... Nyitott vagyok rá, hogy amennyiben abbahagyod ezt a fajta fórumozási magatartást értelmes módon a téged és az engem is foglalkoztató kérdésekben beszélgessünk.
    Sőt, az is lehet, hogy tévedtem, és a hozzászólásodból rossz következtetéseket vontam le... hajlandó vagyok arra, hogy belássam, tévedtem, ha erről meggyőződőm...

    www.refujvaros.hu

  • Horka1

    tag

    válasz kymco #9413 üzenetére

    Őt nem kell nevetségessé tenni. Gondolkodni kell mielőtt leír valamit az ember. És kérem bár nem vagyok fazekas, de annyit tudok, hogy egy kiégetett agyagedényt nem lehet átformálni. Az ugyan is a kiégetés után megváltoztathatatlanul elnyerte a végleges formáját.

    Nem. Nem rombolom a fórumot. Ti romboljátok a fórumot. Nem válaszoltok a feltett kérdésekre csak folyamatosan bele köttök a másikba, ha meg az vissza mer válaszolni, akkor mentek sírni a moderátorokhoz.

    "Nyitott vagyok rá, hogy amennyiben abbahagyod ezt a fajta fórumozási magatartást értelmes módon a téged és az engem is foglalkoztató kérdésekben beszélgessünk."

    Na hát akkor ideje lenne úgymond szakmai kérdésekkel foglalkozni.
    Nyilván akkor te meg tudod nekem mondani, hogy Jób könyvében miért nevezi Isten a Sátánt fiának?

    Az a baj, hogy szajkózzátok a betanult szövegeket, és amikor valaki bele kérdez, akkor kezdődik ahebegés-habogás, meg a személyeskedés, hogy az a másik nem érti, mert nyilván hülye, meg nincs teológiai ismerete, meg rasszista. A valóság meg az, hogy nekem az a vallásom, hogy ti egy romboló Istent imádtok, ahhoz imádkoztok, és nem értitek meg, hgy az Isten szabadságra teremtett, és egyéni döntések meghozatalának képességével ruházott fel. Ez az én vallásom, ez meg itt a vallás topik, nem pedig az essünk hasra a magukat kereszténynek mondók előtt topik.

    Az a problémátok, hogy nem gondoljátok át amit hinni véltek, és azt sem igazán, amit leírtok. Azért lehet például feltenni a kérdést, amit JJánosnak is feltettem. Aztán ha te ezt megalázónak gondolod, akkor nyilván érzed, hogy JJános kolléga valami orbitális hülyeséget mondott, és most szolidáris akarsz lenni vele, mert szegénynek fel lett nyitva a gondolata erre, és ha mást nem hát az irgalmas szamaritánust, eljátszhatod. De attól a védenced nem lesz ám okosabb.

    És kérem az egyenlő elbírálás elvének, és az Isten előtti egynlőség elvének betartása mellett kéretik vagy nem elvárni tőlem és senkitől, hogy ne véleményezzek hozzászólásokat, vagy senki ne véleményezzen engem se a hozzászólásaim miatt.

    Ragaszkodjunk csak a tartalomhoz, és szépen, mint egy jól nevelt áldozati birka, bégessük az engedélyezett rigmusokat.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz kymco #9413 üzenetére

    A 9409-esre is válaszolhatnál. Igazi szakmai kérdés.

    Például személyeskedés helyett, amit annyira szerettek a másik szemére vetni. Ami nélkül nincs is egyébként emberi kapcsolat, hiszen, hogy mit fogadok el valakitől, az attól függ, hogy miféle ember az akitől elfogadok valamit. Tehát személyeskedés nélkül nincs emberi kapcsolat. Az információ attól lesz hiteles, hogy hiteles forrásból származik.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz kymco #9415 üzenetére

    Ez egy igazán szakmai, mondhatnám teológiailag jól megalapozott és széles kiterjesztése a kérdésnek. Gratulálok, igazán nagy tudásra vall ez a precíz teológiai válasz.

    Mi az a Troll?

    [ Szerkesztve ]

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Noddy

    senior tag

    válasz Horka1 #9412 üzenetére

    Teljesen félre érted amit írtam, ezen nem sokat tudok segíteni.
    A teológiai dologt arra írtam, hogy te itt olyan dolgról nyilatkozol amiről a teológusok már régen megvitattak és letisztáztak és te mégis ezen akadsz fent, ahelyett hogy utánna olvasnál annak amit a problémával foglalkozó tanult emberek már régen megvitattak. Persze kételkedni lehet és vitatkozni, de lásd be hogy vannak emberek, akik olvasták és elemezték az eredeti óhéber szöveget, iratokat. Ismerik az adott kor történelmét, szokásait stb és az alapján tettek megállapításokat és azok egyáltalán nem egyeznek az általad leírtakkal.
    Bocsánat én csak a te értetlenségeden és megnyilatkozásodból vontam le azt a következtetést, hogy nem biztos, hogy nem a legalaposabb tudás birtokában vagy.

    Visszatérve a sátán dolgára:
    Isten teremtménye? Igen.
    Isten teremtett menyországot és angyalokat is, nem csak a jelenleg általunk ismert fizikai világmindenséget.
    Amit te istenfiaknak olvasol az nem Isten Fia (Ő Jézus), az istenfiak angyalokat jelent vagy bizonyos embercsoportokat (uralkodókat). Ha megnézed hogy még hol szerepel az istenfiak megjelőlés (konkordancia keresőkkel) akkor erre könnyen rájöhetsz.
    [link]
    És Isten kérdése (szerintem legalábbis) egyáltalán nem arra utal, hogy nem tudja, hogy a sátán hol járt, hanem inkább egy fajta büszkélkedés egy általa szeretett ember felől (ahogy mondjuk egy apa büszke a fiára). Szerencsejátékot én nem látok sehol Jób könyvében...
    A sátán vágyott Isten hatalmára és ez megrontotta az ő lelkét és ezért fordult Isten ellen és taszítatott ki a mennyből.
    Isten nem teremtette a bűnt. Szabad akaratot adott, ami bűnbe is vihet, ez történt Ádámmal és Évával. A sátánra hallgattak Isten helyett.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • JJános

    addikt

    válasz Horka1 #9409 üzenetére

    Szabad akaratot. De ha úgy döntesz, hogy nem akarsz Istennel járni, onnantól Istent ne vond kérdőre, csak mert Isten ezt, vagy azt miért engedi meg.

    Te dönthetsz úgy, hogy más úton jársz, és dönthetsz úgy, hogy Istennel. De csak úgy van jogod a teremtőről beszélni ha vele jársz.

    Mert ha nem vele jársz, nem ismered őt.
    Agnosztikus korban élünk. Ez azt jelenti, hogy nincs Istenismeret. Ez persze sokakat nem zavar abban, hogy Isten ellen kimondjon dolgokat.

    Ha egy cserép kiégett, edény lesz. Némely edény egy házban tisztességre lesz, némely pedig nem. De ez az edényen is múlik. Tud a te gazdád tisztességesen használni?

    Ha egy cserép használhatatlan lesz, el fogja törni a gazdája, és a szemétbe dobja.

    Felhívom a figyelmedet a szerkesztés gombra is.

    [ Szerkesztve ]

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Horka1 #9409 üzenetére

    A szabad akarat áll. Ha viszont te szabad akaratból a rossz utat választod, akkor szabad akaratodból szépen learatod annak az útnak a gyümölcsét.

    Szabad akaratból jársz a pokolba vezető úton. Csak azután, ha odakerülsz, ne mást hibáztass! Csak egyedül a te döntéseden múlik! A te szabad akaratodon.

    Viszont Isten ad egy másik utat is. Ha szabad akaratból azt választod, akkor örök életet nyersz.

    Sajnos csak két út van. A széles, ami a veszedelembe visz, és a keskeny, szoros, nehezebben járható út, ami az életre visz.

    A Istenfélelem a gonosz gyűlölése!

    Állandóan dogmákról beszélsz. Tudomásom szerint a katolikusoknak van dogmájuk.
    Erről velük beszélj. Én protestáns, és fundamentalista ember vagyok.

    2007-05-06 óta itt!

  • Noddy

    senior tag

    válasz JJános #9420 üzenetére

    Dogmája van a reformátusoknak is :) Vagy legalábbis a teológián van dogmatika tantárgy.
    Dogma: bizonyítás nélküli, megváltoztathatatlannak hirdetett, minden hívőre kötelező hittétel.

    Vannak olyan dolgok amiket nem lehet megérteni, de el kell fogadni. Pl. feltámadás, mennybemenetel, lélek stb.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9419 üzenetére

    Felhívom a figyelmedet a szerkesztés gombra is.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9420 üzenetére

    "Én protestáns, és fundamentalista ember vagyok"

    Fundamentalista mit jelent? Te hogyan értelmezed? De ne szótárakat másolj be.

    Dogma: Nem pusztán vallási dogmák vannak, minden olyan kötelezően elfogadott alapszabály, aminek a bizonyítását szükségtelennek, ad abszurdum károsnak tartják. Például, a legújabb ugye a: Holocaust volt. Ez egy dogma, most még nem de 1-2 generáció múlva az lesz. Azt mondják, hogy tényeket nem kell bizonyítani. Na de minden tény, attól tény, hogy bizonyítva lett.

    A dogmatikus gondolkodásmód jellemző mindazokra akik mások tantételeit, erősítik folyamatosan, anélkül, hogy maguk kérdőre vonnák az adott gondolatrendszerben felmerülő ellentmondásokat. Olyan ellentmondásokat, amikkel pl a teremtés történet is tele van.

    Mondok egyet: Teremté Isten a világosságot, majd az égitesteket csak a következő napon. Hát az meg hogy lehet? Mi világított addig? Ugye azt nem gondolja senki komolyan, hogy Isten egy óriás szentjánosbogár, és bevilágította az űrt?

    Aztán bűnbeesés. A bűn a törvény ismerete óta van, Törvény pedig nem volt az édenben. Ergó a bűn nem létezett, ergó nem eshettek bele. ergó teljességgel igazságtalan a paradicsomból való kiűzetés, a föld és minden megátkozása. Attól a szerető és megbocsátó Istentől meg főleg, aki egy ilyen hibát nem volt képes megbocsátani. Ráadásul, az ő egyik teremtménye, tudniillik a kígyó csábította el őket.

    Aztán:

    És látá Éva, hogy jó az a gyümölcs ételnek.
    Tehát jó. Vagyis Éva értékítéletet villant fel. Kérdezem, hogy hogyan, ha egyszer még akkor nem voltak jónak és rossznak tudói?

    És még 3 napig írhatnám az ellentmondásokat, amire jöhetne a válasz, hogy én az el kell, hogy higgyem. Hát nem hiszem el. Ha valami logikátlan, akkor az nem történhet meg. Mivelhogy ütközik a dolog önmagával, és Jézus is megmondja, hogy amelyik ország (dolog) meghasonlik (ellentmondásba kerül) az nem állhat fenn.

    Mondjam még? Minek?

    Aztán meg nem vagy te megbízva figyelemfelhívással. Milyen alapon szólsz te rá másokra, hogy hogyan fórumozzanak. Ha akarom szavanként új postot indítok, neked akkor sem lesz bele szólásod. Te fundamentalista.

    [ Szerkesztve ]

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • csaba54

    tag

    válasz Noddy #9411 üzenetére

    ezek szerint beszélgethetünk akkor is ha éppen ütközik a véleményem a többségével és ha ez esetleg már sok lenne,figyelmeztetés is van,vagy azonnali kitiltás
    ebből a topikból lehetek csak kitiltva,vagy az egész fórumról

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • JJános

    addikt

    válasz Horka1 #9423 üzenetére

    Fundamentalista szót úgy értem, hogy elfogadom a biblia, a Károly Gáspár féle fordítást, mint szent írást, és azt magamra nézve az egyetlen követendőnek tartom.
    Nem számít, ha valamit nem értek benne, mert hiszem, hogy Isten majd mindent meg fog belőle mutatni. Minden szavát szó szerint elhiszem. Ez számomra az alap, a fundamentum.

    Ha még mindig nem világos, kérdezzél.

    "Mondok egyet: Teremté Isten a világosságot, majd az égitesteket csak a következő napon. Hát az meg hogy lehet? Mi világított addig? Ugye azt nem gondolja senki komolyan, hogy Isten egy óriás szentjánosbogár, és bevilágította az űrt?"
    Valamit nem értesz. Ez pedig számodra elegendő indok, hogy ez által a többi fontos dolgot is elvesd. Én ezt nem tudom megmagyarázni. De nekem hitem van. Ha úgy van leírva, akkor az úgy volt, és van. Én elhiszem, hogy Isten ezt megoldotta, hiszen van rá hatalma.
    Számomra nem ellentmondás.

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Noddy #9421 üzenetére

    Köszönöm Noddy!
    Az az igazság, hogy bár nem tudtam, de gyakoroltam, hívő ember lévén. :)

    2007-05-06 óta itt!

  • Noddy

    senior tag

    válasz Horka1 #9423 üzenetére

    Miért írsz olyan dolgokat amit nem gondolsz végig???
    Így csak magadat járatod le. Ha tőlünk is gondolkodást vársz el, akkor te is gondolkodj légyszives. Köszönöm.

    Te itt a dogmát kevered valami bugyuta értelem nélküli elfogadással. Ez nem jó. A dogmákat nem légből kapják, hanem a Biblia szövegét alapul véve fogalmazzák meg őket, lásd korábbi példákat. Ott erről a holocaust dologról amit itt irogatsz szó sincs (nem is tudom hogy jön ez ide?).

    Isten világossága az égitestek előtt:
    A Biblia sokhelyen leírja, hogy ahol Isten megjeleni akkor az ő dicsőségét úgy írja le mint iszonyatos erős fényesség. A csillagok teremtése előtt Ísten dicsősége betölthette a világegyetemet, nem? Attól, hogy te ezt viccesnek tartod lehetséges lehet.

    Második:
    A törvény Isten szava. Ádám és Éva ellentmondtak Isten szavának, parancsának, bűnt követtek el. Semmi ellentmondás nincs, csak a megértés hiányzik.
    Úgyan így a többi kérdésedre is megvan a válasz csak te nem akarod elfogadni, mert sért valami benne téged.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • JJános

    addikt

    válasz csaba54 #9424 üzenetére

    Megvannak a topic szabályai, de akármiért nem dobnak ki, ne félj.
    Viszont az érvrendszered kicsit gyenge lábakon áll.

    "ahol örökké van, ott nem lehet idő
    ahol nincs idő,ott nincs ideje semminek
    vagyis akkor ott semmi van (pokol,menyország)"

    ?????
    Ezt nem értem, hogyan következhetted ki. Vagy nagyon fiatal vagy, vagy nincs jó érv rendszered.
    Ahol örökké van, ott is mérhetik időt. Ha nem mérnénk, akkor nem tudnánk róla, hogy mennyi telt el. Az idő jelenleg van, de csak a teremtés óta, vagyis az örökkévalóság is ideig tart, csak épp felesleges számolni. Ebből viszont nem következik, hogy ahol nem számolják az időt ott nincs semmi, és senki.

    2007-05-06 óta itt!

  • Noddy

    senior tag

    válasz csaba54 #9424 üzenetére

    A kitiltás előtt mindig van figyelmeztetés. Ha a vallás topikból kitiltanak akkor a többi topikból is, x ideig nem léphetsz be a fórumba.
    Ahhoz hogy ezt elérd személyeskedni, a másikat ócsárolni, trágár kifejezéseket kell tenni.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Horka1

    tag

    válasz Noddy #9427 üzenetére

    A holocaust még nem dogma. Most kezdik el azzá tenni. Majd 30-40 év múlva az lesz.
    A dogmák légből kapottak, pont az a baj velük. A bibliai szöveg figyelembevételével valakik úgymond törvényszerűségeket állapítanak meg, amit aztán beépítenek az adott vallás tanrendszerébe, és tényként kell elfogadni a tanulóknak, tehát a híveknek. Vagyis minden dogma, amit nem lehet megkérdőjelezni, és egy felsőbb központból határozzák meg, hogy márpedig az úgy van. Így kerül képbe a Holocaust is, hogy tudniillik a tagadás betiltásának szándékával akarják dogmatizálni, hogy az tényként legyen kezelhető, anélkül, hogy külön bizonyítani kellene az igaz voltát. Vagyis a holocaust, hit tárgyává válik. Kíváncsi leszek, mikor kerül bele az evangéliumokba? Majd egy 100 év múlva valószínűleg. Ámbár benne van már, hiszen számtalan eset van a bibliában, amikor is a zsidók más népek áldozataivá válnak. Azok a mocskos antiszemiták mi?

    Mit jelent az antiszemita kifejezés? Tudom, csak kíváncsi vagyok a ti értelmezésetekre.

    "úgy írja le mint iszonyatos erős fényesség. "

    Akkor minek kellett világosságot teremteni, ha egyszer már megvolt? Ha mindenütt jelen van Isten, akkor nyilván az ő fényének is jelen kellene lenni, égitestek nélkül is.

    Sehol nincs olyan az édenben, hogy törvény. Egy tiltás volt, de törvény nem. Bűn, tehát rossz dolog, de akkor még nem voltak jónak és rossznak tudói, tehát nem igen volt értékítélet, ahogyan az almára sem mondhatta, hogy jó, vagy rossz, mivel nem létezett e két kategória.

    A magyarázataitok hiten nyugszanak, tehát már a magyarázata is ingoványos terület, hiszen, ha valamit magyarázni lehet, tehát végkövetkeztetést lehet levonni, akkor arra az eredményre logikai úton jutott az ember, vagyis nem hit tárgya a dolog, hanem tárgyi tudás. Vagyis, hitet nem lehet magyarázni, amit lehet magyarázni, az meg nem hit kérdése.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • csaba54

    tag

    válasz JJános #9428 üzenetére

    mennyi ideig van az örökké valóság?
    gondoltam mivel örökké van,így nincs ideje,mert ha lenne akkor lenne tartama,
    meddig tart a pokol,vagy a menyország?
    ugyan szó van az idők végezetéről,de akkor magint nem stimmel az örökké
    mi van a teremtés előtti idővel?
    mi volt a teremtés előtt?
    és most a keresztény vallásról beszélünk,de nekem nem a kereszténységgel van bajom hanem a vallásokkal úgy általában,amit emberek találtak ki, bizonyos érdekek,előjogok megszerzése reményében
    a neaender völgyinek fogalma sem volt Ádám Éváról meg a hetedik napról,de Dzsingisz kánnak vagy a viking hajósoknak sem,annak ellenére hittek ,hihettek valamiben,csak az nem Isten volt
    akkor most vagy több isten van,vagy Isten csak a keresztényekkel törődik és azokkal is csak az írott szó óta?
    mert előtte,meg sok helyen a mai napig is varázslók vannak és a nagy szellem Éva nélkül
    ezek a robbantgató öngyilkos merénylők meg minél több embert pusztítanak el annál több szolgájuk lesz a paradicsomban
    vagyis öl,
    öngyilkos lesz
    rabszolgái lesznek
    ez megtörténhet Isten kegyelméből?
    ezek és az előző hsz-im miatt mondom és gondolom azt,az isteneket,pontosabban a vallások csúcsán lévő nevezetteket az emberek találták ki és az évezredek során felhalmozott hibákat küszöbölik ki a legegyszerűbb hozzá állással,vagyis ami meg magyarázhatatlan abban hinni kell és kész,meg majd Isten,meg Allah,meg Budha vezet az utamon
    nem vezet senki sehova
    mi vezethetjük magunkat,vagy hagyjuk magunkat mások által megvezettetni
    ez a dogma dolog ez nekem fáj,ilyen egyszerűen elintézni dolgokat és továbbra is igába hajtani a fejünket,nem tudom felfogni

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    válasz Noddy #9429 üzenetére

    megnyugodtam
    a felsorolt hibákat nem fogom elkövetni
    nem személyeskedni,ócsárolni jöttem
    egyszerűen tudni szeretném,mi van a hit hátterében olyan okos, müvelt,tanult embereknél akik nem a térítő,hanem a térített oldalon állnak
    miért nem látják,vagy nem akarják látni azokat a dolgokat, amik hibásak a gépezetben és ami alapjánt látniuk kellene a gép működésképtelenségét is
    és akkor az jön,hogy én hiszek benne mert van hitem és itt nincs tovább érvelés itt megáll minden,csak a mű maradt hibás továbbra is

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • JJános

    addikt

    válasz csaba54 #9431 üzenetére

    Az a gond veled, hogy bizonyos dolgokat elfogadsz tényként, és tényeket meg nem tudsz elfogadni. Gondolom ebben nagy szerepe volt az otthoni környezetednek.

    Az öröktől fogva is valamennyi idő eltelését jelenti, vagyis hogy mindig. Ezt emberi agy nem tudja feldolgozni. Az örökké lenni-t sem nagyon. Ehhez ismerni kell sok dolgot, hogy elfogadd, hogy az ember is eljuthat az örök életre. Ez azt jelenti, hogy mindig leszünk. És értelmes életet élhetünk mindennap.

    A vallásokat nem az emberek hozzák létre, hanem az ördög. Az a célja, hogy az emberek vallásokkal legyenek elfoglalva, és ne ismerjék meg Istent. Ezért sok helyen úgy folyik a vallás, mintha.
    Mint ha Istent tisztelnék, közben pedig az Isten tisztelet helyett begyakorlott dolgokat tesznek, elveszik a mindennapok között a lényeg. Megelégszenek azzal, hogy ott voltak, és azután hazamennek az emberek, és élik a maguk erkölcstelen életüket, tisztelet a kivételnek.
    Amitől te megcsömörlöttél, ahhoz Istennek semmi köze.

    Nem volt ősember a szó abban az értelmében, ahogy te gondolod. Isten teremtményei vagyunk.

    Aki embert öl, mert vallása erre indítja, Isten haragját vonja magára. Ezek mögött a dolgok mögött a gonosz áll. A vallások nagy többségében is hasonlóan.
    Hazugság, és Istenismeret hiány vezet el idáig.

    Vezetheted magad is magadat. Olvasd el fentebb leírtam.
    A te szabadságoddal te gazdálkodsz, de felelned kell majd mit kezdtél a szabadságoddal. Mire is használtad.

    2007-05-06 óta itt!

  • csaba54

    tag

    válasz JJános #9433 üzenetére

    ,,,,"elfogadd, hogy az ember is eljuthat az örök életre."

    azt hiszem innen kezdődött a kétkedésem
    hogy majd a túlvilágon elnyeri méltó jutalmát
    a tehetősebbje tojik a végítéletre és itt a földön tapos el mindenkit,gázol át mindenen,bizonyos javakért örömökért
    a csórónak meg marad a hit,hogy majd a túlvilágon elnyeri méltó jutalmát
    de ha ez tényleg így van,akkor az összes gazdag buta,hogy ezt nem fogja fel és nem esszerint él?
    az ördög sem stimmel,ha az Isten a teremtő akkor az ördög is az ő műve
    aki pedig ilyen volumenű dolgot megalkothatott 6nap alatt mint a világegyetem,csak kellett tudnia,hhogy az ördög nem jó buli,főleg ha kontrollálni sem tudja
    mindezt csak az Isteni szeretet miatt vetettem fel

    Istenismeret hiány?
    nekik azt tanítják a vallási vezetőik,ahány gyaúrt elpusztítasz annyi szolgád lesz a paradicsomban,különben nem is tudná,meg a paradicsomról se tudna

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • JJános

    addikt

    válasz csaba54 #9434 üzenetére

    Azt hiszem lassan befejezem ezt a beszélgetést, mert úgy látom, hogy nincs értelme.

    Én sem akarom táplálni a trollt. Úgy írod, hogy ez sem stimmel, és más sem.
    De írd azt is, hogy csak benned. Mert bennem stimmelnek a dolgok.

    Gondolatok: Isten tudja, hogy a gonosz embergyilkos, és el is fog jönni a nap amikor a gonosznak nem lesz többé hatalma egyetlen ember felett sem. Most is csak azért van hatalma feletted, mert teret adtál neki. Isten nem fog a te gondolkodásod szerint gondolkodni, ezért hát célszerű lenne, ha az Ő szemszögéből vizsgálnád a dolgokat, mert így csak vádolod Őt. Ami sem nem célszerű, sem nem megoldás.
    Ráadásul Istenszerető emberek szívébe markolsz ezekkel a mondatokkal.

    Próbáltál gondolkodni azon, amit írtam, vagy csak tolod tovább a szövegeket.

    "nekik azt tanítják a vallási vezetőik,ahány gyaúrt elpusztítasz annyi szolgád lesz a paradicsomban,különben nem is tudná,meg a paradicsomról se tudna"

    Azért teszik így, mert buták. Felelni is fognak érte. Minden kiontott csepp vérért felelni kell. És csak mert ezek az arabok így tesznek, akkor most mi is tegyünk így, vagy félsz tőlük?
    Csak mert nem tudom, hogy ez neked miért probléma. Ők ezt az Istenismeret hiánya miatt teszik, és nem Isten parancsára. Ezért nem Isten a felelős!

    2007-05-06 óta itt!

  • csaba54

    tag

    válasz JJános #9435 üzenetére

    ahogy gondolod,de attól nem leszünk előrrébb,
    pontosan Isten szemszögéből vizsgálom
    legalábbis ahogy beszélnek róla és a nevében
    nem vádolom,hogy is vádolhatnám

    hat nap alatt megteremté..... a keresztényeket?
    Allah népét nem ő teremté azok nem Ádám Évától valók?
    Miért a túlvilágon nyerik el büntetésüket,nem láthatnánk belőle valami előleget?
    csak egy pindurit egy pillanatra,oly nagy kérés ez,hogy ne csak azok hihessenek akik vakon hisznek
    Neked nem probléma ha emberek,függetlenül hitüktől,rosszat tesznek egymásnak?
    Nekem az és ezért nem isten a felelős hanem mi emberek,csak közülünk néhányan azzal akarnak igazságot adni,hogy majd Isten előtt a bűnösöknek feleniük kell

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • Noddy

    senior tag

    válasz Horka1 #9430 üzenetére

    Ha jobban ismernéd Isten dicsőségét akkor tudnád, hogy abban minden rossz dolog elpusztul. Tehát ha rád Isten dicsősége vetülne akkor meghalnál. Isten ezért nem mutatja meg neked a dicsőséggé és nem világít neked a sötét éjszkában, de helyette teremtett neked csillagokat.

    Isten parancsolta:
    1Mózes
    2,16 Ezt parancsolta az Úristen az embernek: A kert minden fájáról szabadon ehetsz,
    2,17 de a jó és a rossz tudásának fájáról nem ehetsz, mert ha eszel róla, meg kell halnod.

    A bűn Isten ellen való fordulás. Ez itt megtörtént. Nem mondhatod, hogy nem voltak Ádámék felkészülve. Mindent tudtak amit tudniuk kellett. Ha nem vagy kíváncsi a hívők válaszára akkor miért kérdezed őket?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz csaba54 #9436 üzenetére

    Minek előleget látni? Nem elég az örök szenvedés?
    Szerintem elég.
    Az Ige szól, lehet rá hallgatni és lehet neki hátat fordítani. Jézus mindenkit megváltott, de nem mindenki üdvözül mert nem fogadják el őt. Istennek minden korban voltak emberei akik őrá hallgattak és az ő akaratát cselekedték, nem csak a zsidók (pl. Bálám).
    Tehát mindenki előtt ott a jó út lehetősége, egyéni döntés hogy ki él ezzel.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Horka1

    tag

    válasz Noddy #9437 üzenetére

    De kiványcsi vagyok a hívők válaszára, ami nem azt jelenti, hogy azokat kételkedés nélkül el is fogadom. A beszélgetés, nálam ez. Felmerül egy kérdés, arra jön válasz, aztán kérdések és válaszok özöne, vagyis adott téma széleskörű kitárgyalása.

    Na ez a bűn dolog hibádzik akkor is. Mivel nem voltak jónak és rossznak tudói, nem kerülhettek bűnbe. Mert még azt sem tudták, hogy egy szabályt megszegni, jó vagy rossz, sőt logikátlan dolog ilyen szabályt kitalálni, ha egyszer maga Isten is tudja, hogy tulajdonképpen két intellektuális "zombival" van dolga. Hiszen az alma elfogyasztása után jön az a rész, ami így szól: És meg nyilatkozának az ő szemeik... tehát a tudás, a megvilágásodás (Az Isten világossága, sem fény valószínűleg) egy aspektusa nyilvánul meg, ahonnan kezdenek fejlődni.

    "2,17 de a jó és a rossz tudásának fájáról nem ehetsz, mert ha eszel róla, meg kell halnod"

    Aztán ettek, és még sem haltak meg.

    "2,16 Ezt parancsolta az Úristen"

    Meg ezzel a parancsolással is gondba vagyok, hogy nyilván akit szeretek, akit én teremtettem, azzal együttműködve ellátom jó tanácsokkal, és nem katonai fegyelmet tartok, parancsolgatok nekik! Alaki kiképzést kaptak?

    Másrészt a tiltott dolgokat elrejtem előle, és nem a figyelmét hívom fel rá, hogy na látod azt? Na ahhoz nem nyúlhatsz. Nyilván az lesz az első amihez hozzá nyúlnak.

    Tehát az egész dolog nem stimmel. Hinni lehet, de tényként kezelni nem.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • F.csaba

    csendes tag

    Gyerekek! Csak ha lehet, vitát ne generáljunk, provokáljunk! Kiérződik egy-két hozzászólásból, hogy sokkal inkább magafitoktatásos okoskodás mintsem őszinte érdeklődés, kíváncsiság!
    Minden további személyre is mutató kritikát kerülve, általánosságban szólva mellékelnék egy példát!

    Van ugye az eredendő bŰn! De mitől is az! Hát hogy előtte tilalmi kötelezettséget állított az Úr. VAGYIS TÖRVÉNYT!

    Ez nagyon egyszerű törvény volt: mindent szabad, csak ezt a ketőt nem! Gondolom, Az első emberpár egyszerűsége kívánta meg, hogy ez legyen a törvény!
    Mitagadás, nem volt ez egy római jog! De Isten pontosan tudta és ismerte teremtményét, hogy az mennyivel terhelhető!
    Mint ahogy ti szülők is ismeritek gyermekeiteket! Az egyszerűbb gyerekeknek, egyszerűbb törvényeket, vagyis választási lehetőséget adtok, még a lélkben fejlettebbekenek nagyob szabadságot adtok. hogy önrendelkezzenek! Még zsebpénzt, költőpénzt is kapnak ! Az ám a szabadság! de ugyanakkor maga a törvény is, mert ha haszontalanságokra, kárukra és pazarlóan dobálják el a költőpénzeiket, vagyis vétenek az elvárásaitok ellen, megszegik a szabályzatot, a törvényt, hát saját védelmükben elveszitek tőlük!
    Hát Ádámék vétettek az első törvény ellen! És így szabad választásuk jogát az Ördögnek adták! Sokak helyett a mai napig is az választ! ű

    És amedig ezt megteheti, az eredendő bűn következtében, mi magunk is bűnösek vagyunk!
    Jézus sem az eredendő bűnt törölte el, hanem annk következményét, a bűntetést, az örök halált! És adta nekünk az Istentől származó menlevelet, hogy aki vele a kereszténység nevében szerződést köt, az megszabadul Ádám bűntetésétől és ha meghal is él!
    Úgy képzeljétek kedves barátaim, hogy ebben a fórumban is mindent szabad! De van egy-két tilami fa! NA most ha erről eszetek, kiűzettek a paradicsmból!
    De mivel az itteni admin nem egy isten és még csak közelében sioncs és ezt már bizonyitotta is, hát nem végleg zár ki benneteket, hanem csak bizonyos ideig!

    NA most volt multkor az az eset, hogy egy-két ember itten eldurvult, és ezért az admin mindenkit kizárt egy bizonyos időre, amit saját maga sem tudott tartani, vagyis vétett saját törvénye ellen, vagyis, hogy aóez az admines példa erősen sántít az édenkert vonatkozásában de szemléltetésre kiváló!

    Úgyhogy ha lehet, ti se vétsetek a továbbiakban Isten Igéje ellen őt logikátlannak, következetlennek meg igazságtalannak beállítván!

  • Horka1

    tag

    válasz F.csaba #9440 üzenetére

    Na hát erre válaszolnom kell :DD Mert igen megnevettettél ezzel az írásoddal.

    Örök halál. Ez a legviccesebb. Hogy lehet örökkévaló, ami nincs, mert hogy a halál a nem létezés, maga. Örökkévaló pedig csak egy létező lehet. Látod a tálentumaidat (intellektuális képességek) szórod szerte szét (zsebpénz) és Isten még sem veszi el tőled. Mert az emberekkel szemben Isten tudja mi a szeretet, ti meg jó lenne ha a teremtőhöz megtérnétek, és nem valami sorozat tömeggyilkos Istenség imádói lennétek végre. Vagy legalább ne állítsátok magatokról, hogy valami szent dolog ismeretének birtokában vagytok. Habár egy hazudozó, gyilkos Isten hívei nem is csinálhatnak mást.

    Eredendő bűn pedig nem lehetséges. Mivel a biblia írja. Bűn, a törvény ismerete óta van. Az édenben pedig, még a törvény, mint kategória sem jelenik meg. Nem mondott Isten olyat senkinek, hogy az a törvény (valami nem attól törvény, hogy te annak tekinted. Oda van írva, vagy nincs oda írva, hogy törvény? NINCS), hogy ne egyél a fáról. Csak úgy mondta, hogy ne egyél róla.

    Aztán sok mindent mond az ember a gyerekének, amit az megszeg, aztán megbocsátasz, mert szereted, aztán a gyerek elköveti megint, és te megint megbocsátasz, és még 77-szer is megbocsátasz, hát még az Isten mennyire megbocsát egy hibáért, főleg olyanért, amit maga Isten is elkövet nevezetesen, hogy hagyja magát a Sátántól elcsábítani.

    Mert lássuk be, hogy Jób története úgy kezdődik, hogy Istennel szemben ott áll a Sátán. Az a szentség ami istent körül övezi, nem pusztította el a Sátánt. Ez is érdekes. Tehát diskurálnak, és Isten némi gőgről tesz bizonyságot a történetben: Láttad e az én szolgámat? Sátán - ó Láttam biz tökéletes ő (mézes-mázas dícsérgetés- Istennek hízik a mája :))) De csak azért imád, mert mindene megvan. Erre Isten, - nosza fogadjunk, hogy akkor is imádni fog, ha elveszed mindenét? És fogadnak, kezdődik a hazárdírozás. Az Isteni szerencsejáték Rt közvetítését látják. Isten, prédául kínálja, legszentebb hívét. Megéri betartani a parancsolatokat, meg a törvényt, mi? Mindegy mit csinálsz akkor is prédává tesz. Röhej.
    És mi a tét? Tét hogy kié lesz a dicsőség. Kinek lett igaza? Istennek? (Jób akkor is tiszteli, ha nincs semmije) vagy a Sátánnak? Hoppá, Isten neki áll (képletesen-birkózni a Sátánnal) Mindketten sárosak lesznek, csak a Disznó élvezi is :)))
    Tehát Isten, dicsőségért, versenybe kel a Sátánnal. Közröhej!!

    Csak a vak nem látja, hogy az egész történet, egy igen gyenge logikára épülő manipuláció.

    És te ebben hiszel, nekem meg ez előtt kellene hajlongva mantrázni, és hamuval szórni a fejem, meg megszaggatni a ruhám, mert micsoda mocskos bűnös alak vagyok mi?

    Hagyjuk már békén egymást.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • JJános

    addikt

    válasz Horka1 #9439 üzenetére

    "Aztán ettek, és még sem haltak meg." De meghaltak.
    Csak te erről mit sem tudsz.

    Amikor Isten teremtette az embert élő lélekké, szellemmé teremtette.
    Az ember szellem, test, és lélek.
    De a szellemünk meghalt, ahogy azt Isten mondta. Nem ember Ő, hogy hazudjon.

    2007-05-06 óta itt!

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9442 üzenetére

    Káosz. Ez jellemző az írásodra, és vagy szándékos mellébeszélés, vagy egyszerűen nem ismered az írást. Az értelmezés már szubjektív de az írás az tény. Tehát ami le van írva abból lehet gazdálkodni.

    ...formála Isten a föld porából... ... és nevezé azt embernek...
    Tehát nem szellemet teremt, hanem a föld porából, egy fizikai testet, mégpedig kétkezi munkával szobrászkodja össze az írás szerint.

    1. Mózes 2:7
    " 7 És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az õ orrába életnek lehelletét. Így lõn az ember élõ lélekké. 8 És ültete az Úr Isten egy kertet Édenben, napkelet felõl, és abba helyezteté az embert, a kit formált vala. "

    Sőt az Édenben lévő kertet is ...ülteti... nem teremti, hanem dolgozik vele, mint egy gazda a földjével.

    ""Aztán ettek, és még sem haltak meg." De meghaltak.
    Csak te erről mit sem tudsz."
    Többet te sem tudsz, annyi előnyöm van, hogy én átgondolom a dolgot.

    Nem haltak meg, hiszen még közel 1000 évig éltek a földön. Ha elolvasod a nemzetség táblázatokat, akkor kiderül a számodra is, hogy Ádám közel 970 évet élt.

    Mert Isten úgy teremt, mindent amit teremt, hogy egyik dolog a másikból következik, nem pedig össze-vissza. Ahogyan mondja is, hogy azért teremti az embert, hogy a teremtményeinek valami új hajtása legyen. tehát egy már meglévő valami sarjadzása. Ilyen a gondolkodás is, hogy egy gondolat az előzőből születik, új hajtása annak, így a gondolatok, és a teremtett dolgok is szervesen kapcsolódnak egymáshoz. Ezért lehet logikusan gondolkodni, ez az amit intellektusnak nevezünk, ez az amiről te lemondasz valami hitnek nevezett dolog miatt, pedig Isten nem ilyen mintát mutat az embernek.

    "Az ember szellem, test, és lélek."

    Nem.

    Az írás szerint test és lélek. Semmi más.
    "embert a földnek porából, és lehellett vala az õ orrába életnek lehelletét"

    Tehát az emberi lét maga, test és lélek az írás szerint. A szellem majd a megvilágosodáskor lép a képbe, de az nem a létezés aspektusa, hanem a működés aspektusa, hogy információ kezdett beszivárogni addigi csökött agyukba. Mert sehol nincs olyan írva, hogy bármiféle intellektuális képességgel rendelkezett volna az ember. Iskolába se jártak, ahol tanultak volna bármi is. Hanem csak az alma fogyasztása nyitotta meg az elméjüket, és akkor váltak képessé, információ befogadására, és raktározására. Tehát elkezdtek tanulni, tapasztalatokat szerezni.

    Mit csináltak előtte?

    "De a szellemünk meghalt"
    Ezt végképp értelmezhetetlen.

    [ Szerkesztve ]

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz Noddy #9437 üzenetére

    "Ha jobban ismernéd Isten dicsőségét akkor tudnád, hogy abban minden rossz dolog elpusztul."

    Akkor tehát miképpen diskurálhat Istennel a Sátán, szemtől-szembe? Hogy, hogy nem pusztult el abban a pillanatban?

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    Szent keresztények. Nem ártana elkezdeni gondolkodni ahelyett, hogy mindenkit hülyének néztek, aki nem fogadja el a káosz tanításotokat.

    A kereszténységnek csak a romjai léteznek, és ti a romok alól kiabáltok, hogy jajj ti bűnösök, pogányok a pokolra fogtok jutni, mert nem fekszetek ide mellénk a porba, és nem átkozódtok ti is életeteken át mindenkire aki szintén nem fekszik oda veletek, önmagát feláldozni, saját intellektusáról ezáltal valódi életéről lemondva.

    Imádkoztok, kunyeráltok állandóan egy istentől, aki nem is az akiről ti álmodoztok, és csodálkoztok, hogy semmiféle nagy szakállú törpapa nem jön és mond felettetek varázsigéket, hogy valami féle szentekké válhassatok, ami által gőgötök növekedvén, már Isteni segedelemmel mondhassátok, ti vagytok a kiválasztottak és a megváltottak, ti aztán mennyivel különbek vagytok azoknál, akik nem kiválasztottak. Innen már csak egy lépés a fasizmus, és az inkvizíció ugye.

    Azt hiszem, hogy inkább most én szüneteltetem a felvilágosításotokat, mert nem vagytok eléggé érettek intellektuálisan egy magasabb világszemlélet felfogására, az Isten valódi kilétének megismerésére.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Noddy

    senior tag

    válasz Horka1 #9444 üzenetére

    Sajnálom, hogy ennyire félre vagy vezetve, vagy félre vezeted magadat.
    Ha szintén olvastad volna a Bibliát, akkor tudnád, hogy Isten sokféle módon kommunikált emberekkel és mégse égtek porig. Ha Isten elfedezi az ő dicsőségét akkor nem történik senkinek se baja. A Sátán majd elnyeri büntetését a megfelelő időben. És ahelyett hogy Jób történetének csodáját és tanúságát néznéd olyan dolgokba kötsz bele amiről halványlila fogalmad sincs, csak lovagolsz a szavakon.

    A kérdéseidre egy minimális utána járással bárki tudna válaszolni. Neked is csak a józan módon kellene gondolkodnod és értelmezve elolvasni a válaszainkat.
    Én azt látom hogy el se olvasod a válaszainkat csak reflexből írod hogy az butaság, mert hogy azt nem lehet elfogadni, mert... Nincs is igazi indokod, valamiért. Talán az hogy Istenről, a Bibliáról, Jézusról semmi alapvető fogalmad nincs. Amíg ezen hiányosságokat nem pótolod nem vagy egyenrangú partner a beszélgetésben, mert olyanokat kérdezel és úgy reagálsz a válaszokra, hogy a párbeszéd állandóan megszakad és a keresztényeket még mindig csak kőkori csökevényeknek látod, holott nem kellene. Attól hogy a Biblia időrendben legutolsó könyvei is 2000 évesek, nem elavult, mert Isten szava, ami ma is aktuális és tanításra alkalmas.

    Amíg nem vagy hajlandó legalább egy kicsit elgondolkodni ezeken dolgokon hanem egyből minden magyarázatot félre dobsz a viták értelmetlenek. Semmilyen alapvető ellenindokod nincs, mert a válaszaid is logikátlanok, holott te hivatkozol a logikus gondolkodásra.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • JJános

    addikt

    válasz Horka1 #9443 üzenetére

    Téged moderálni kellene, mert magadat nem tudod.
    Te vagy a tudatlan, és nekem vannak információim!

    "...formála Isten a föld porából... ... és nevezé azt embernek...
    Tehát nem szellemet teremt, hanem a föld porából, egy fizikai testet, mégpedig kétkezi munkával szobrászkodja össze az írás szerint."

    És az a rész hol van innen, hogy lehelle bele élő Istennek szellemét? Élő lelket.
    Vagy bármit. Hol van?

    Ne válaszolj, mert nem vagyok hajlandó egy ilyen "ostoba" emberrel szóba állni.

    Semmiről nem tudsz semmit, mégis a te tudásodat fogadod el alapul. Akkor minek akarsz vitatkozni. Annyiszor eljátszották már itt ezt ebben a topicban.

    "Ostoba": Bármilyen véleményt ír valaki, csak a saját jól ismert véleményét nyomja, mint egy süket.

    2007-05-06 óta itt!

  • Horka1

    tag

    válasz Noddy #9446 üzenetére

    Kár, hogy megint feltételezésekbe bocsátkozva állítod, hogy nekem halvány lila fogalmam sincs semmiről, miközben amit beszélsz sehol nincs a bibliában. Te a saját kitalálmányaiddal akarsz fölém kerülni, de sajnos tudhatnád, te teológiailag jól képzett barátom, hogy aki legnagyobb akar lenni alázza meg magát (és ne másokat hülyézzen) mert bizony

    Ez vonatkozik rátok éppen

    "Mt 23,13 De jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok, mert a mennyeknek országát bezárjátok az emberek előtt; mivelhogy ti nem mentek be, a kik be akarnának menni, azokat sem bocsátjátok be. "

    Jó lenne magadban legalább tisztázni, hogy milyen viselkedés mintát mutat Jézus, és hol vagy te ahhoz képest?

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9447 üzenetére

    Úgy látszik, nem csak szövegértelmezési gondjaid vannak, de diszlexiával is bajlódsz

    "1. Mózes 2:7
    " 7 És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az õ orrába életnek lehelletét."

    Kedvedért kiemelem, hátha sikerül elolvasni. Olvass legalább rendesen.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz JJános #9447 üzenetére

    A szóhasználatod durván személyeskedő, itt az ideje, hogy te legyél kis időre pihentetve.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

Új hozzászólás Aktív témák