Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F.csaba

    csendes tag

    Megjött csabi a bácsi!

    Azot a közepibe de bele!

    Én kimondottam nagyra tartom a lelkesedést! Mert az már egy elhatározodottságot jelent! Én, magam is lelkes tipus vagyok!

    A Hírháttéren voltam eddig leginkább, de mióta megtámadták a perverz melegek az oldalt, hát tettem egy kiruccanást az Önállá egyén, önfenntartó közösség fórumján is, és sajátot is nyitottam: Fénymadár útja fórum címen!

    Szóval sok sikert keresztények!
    Hajrá magyarok!

    És ne hagyd magad Pitkin!

    Te, JJános, azért amiket írkálsz, az néhol már majdnem eléri nálam a kereszténység színvonalát! Csak így tovább! Lehet, hogy pár év mulva erős kezdő lehetsz!( Jól van, ez csak vicc volt!)

    De amit az arabokról írtál, hát hogy is mondjam, az egy kicsit elfogult meg durva is nem?

    Te esetleg egy zsidó vagy, hogy ennyire kedvezményezed a zsidóságot? Vagy rokona vagy a N. S.-nak?

  • F.csaba

    csendes tag

    Nem tudjátok, hogy ezt a borjúfejet, amit kisorsovált nekem ez az admin, miként lehetne megváltozatatni valami értelmiségire? Pl. bagojra, vagy vadkanra, vagy Eistenesre, vagy v. ilyesmire! Mert felejtettem mondani, hogy kezdő vagyok a neten!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Noddy #9218 üzenetére

    Kösz Nobady!

    Amit írsz, kétezer éve írva van! hát akkor már csak lehetbenne valami nem?

  • F.csaba

    csendes tag

    Mellesleg olvastátok-e F.Csaba nyilt levelét pásztoroknak? Amelyben a tavalyi arab-zsidó hábórúról tett apportáló pásztori körlevélre reagál a szerző, melyet a "szabad" keresztény gyülekezetek írtak a zsidó nagykövetasszonynak?

    Na az fogalakozik a témával részletesebben! :R

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Horka1 #9221 üzenetére

    Hát a Hírháttér Újság archívumában!
    Ha valakit érdekel, esetleg előkereshetem nektek! Mert nagy tisztelője vagyok a szerzőjének!

  • F.csaba

    csendes tag

    Nyílt levél a keresztény pásztoroknak az izraeli-palesztin háborúról

    2009-01-27.
    Figler Csaba

    Figler Csaba önmagáról készített, saját rajza
    (Az óriásmérethez kattintson a képre!)

    Nyílt levél keresztény pásztoroknak!

    Kedves Pásztorok, Testvéreim az Úrban!

    Nyilván, hogy nagy lehetőség ez a pillanatnyi béke, hogy a keresztények cselekedeteik révén is megmutathassák hitük lényegét.

    Úgy tudom, hogy a baptista testvérek ott is vannak a helyszínen, a legszörnyűségesebb időkben is tették ott és teszik a dolgukat ma is!

    Orvosaik műtenek, gyógyítanak, munkatársaik segélyeket osztanak, ahogy tudnak, segítenek!

    De azt gondolom, hogy még azok a testvérek velünk egyetemben is keresztények, akik nem tudnak jelen lenni! Így mi is csak úgy tudunk segíteni, ahogy tudunk! Imádkozunk! Megszólalunk!

    Jó dolog volt, hogy kifejeztétek a nagykövetasszonynak az együttérzéseteket, de ugyanakkor féloldalas keresztényi megnyilvánulás volt ez!

    Mert mi sem nem vádolhatunk, sem nem ítélhetünk, de a végrehajtást megtehetjük, meg kell tennünk, tudniillik a megbocsájtás végrehajtását nekünk kell gyakorolnunk.

    Nem tett minket senki bírókká, hogy halálra, háborúkra, népirtásokra ítéljünk egyik-másik nemzeteket!

    Szeretetünkben sem kivételezhetünk! De, talán abban mégis!

    Mert ha csak lehet, ne szeressük mi a mammonokat és az öldöklőket!

    S ha csak lehet, ne úgy szeressünk mint a világ szeret, hogy szeressük a hatalmasokat, a gazdagokat, a befolyásosokat, a népszerűeket, hogy minekünk abból valami hasznunk származzon!

    Igyekszünk mi barátainkká tenni azokat, akiktől evilági javakat, haszontalanságokat, üveggyöngyöket remélünk?
    Hát akkor milyen keresztények vagyunk mi?

    Nem ők a keresztények barátai, hanem a világ barátai ők!

    Ha Góliátnak, az atomnagyhatalomnak, a pénzügyi világ háttérhatalmának küldözgetünk mi "aportáló" "hites" részvétlevelet, és így hordozzuk az önvádjának, lelkiismeretének ólomnehéz pajzsát, akkor semmi kétség, minket haszonelvűséggel fognak vádolni más keresztény felekezetek, akik nem teszik ugyanezt! Akik ugyan egy fikarcnyi feloldozást sem adnak a gyermekek, civil lakosság ellen is viselt háborús cselekmények elkövetésére.

    De nekünk a mi barátainkat kell jobban szeretni!

    A mi barátunkat akiről egészen pontosan tudjuk is, hogy ki az!

    Az összevert, a lebombázott, a meggyötört, meggyalázott, a felgyújtott, a gyermekétől, házastársától, minden vagyonától megfosztott, lelkében megkeseredett, síró, rívó, összeroskadt ember a mi barátunk!

    Tudom, hogy van Magyarországon olyan keresztény felekezet, amely gyűjtést kezdeményezett izraeli háborús árváknak!
    Micsoda nagyszerű mozzanat volt ez!
    Ugyanakkor micsoda arculcsapása is az irgalmasságnak, hogy az arab háborús árváknak nem gyűjtöttek!

    Nem mondom én ennek a felekezetnek a nevét, de ők azok akik, biztonsági őrökkel szűrik meg a belépőket!

    Amely őrök meg is kérdezik, hogy "hova igyekszel?", és valami feszültséget érzel ezek után a te gyomrodban! Valami hatalmaskodó erőt, amit te a Szentlélektől idegen hatásnak gondolsz .
    (A lejátszó alján lévő ikonra kattintva nagyobb vagy teljes méretre válthat!)
    A cikkhez ajánljuk legfrissebb Hírháttér Rádiós Igehirdetésünket, mely az Emberiség tabutémáinak számító titkok sokaságával leszámolva, példátlan egyenességgel beszél az eltitkolt Valóságról. A reformprédikáció címe:
    A Hit Gyülekezete és világok Requiemje
    (Hírháttér Rádió)

    De sokat mondott nekünk ez a háború ! Azt mondta nekünk: Keresztények!

    Jó Úton Jártok!

    Jó úton jártok, ha nem kerülitek el a segítségre, gyámolításra szoruló embert, hanem azon az úton mentek, amelyen ő fekszik odavetve, keresztben . DIREKTE AZON AZ ÚTON MENJETEK! HOGY SEGÍTHESSETEK!

    És azt is mondta nekünk ez a háború! Azt mondta nekünk : Keresztények!

    Jó Úton Jártok!

    Ha elkerülitek a Hatalmasok, a Gonoszok, a Gazdagok érveléseit! Emberek, nemzetek, népek feletti ítélgetést! Ha nem azokat akarjátok szolgálni, akik bármiféle ideológiával a háborút, tömegmészárlást, népirtást a próféciákkal is megerősített módon ideológiai alapon támasztják alá és mintegy igazságos bosszúállásnak tüntetik fel!

    Ezért nektek, nekünk, történelmi és szabad keresztény gyülekezeteknek nemcsak a zsidó nagykövet asszonyhoz írott együttérzésünket kell kifejeznünk, hanem ugyanolyan vehemensen az
    arab nagykövet felé is meg kell tennünk ezt a lépést!

    Különös tekintettel egy gondolatkörre, hogy ahol a kereszténység evangéliumi tana vezeti a népet

    OTT NINCSEN HÁBORÚ!

    OTT BÉKE, SZERETET ÉS JÓLÉT VAN!

    Áldjon benneteket meg az Úr!
    én pedig maradok nagy igyekezettel a ti üdvözlőtök: Figler Csaba

    Dicsőség az Istennek!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Horka1 #9223 üzenetére

    mellesleg az önállóság fórum is jó. Leszámítva persze, hogy a tulajnak egy sólyom lelkülete van és időnként kitilt, meg leradíroz!

    Tudjátok, ő az aki megtaláta és eljetette!
    Most megint csak keresi Istenben önmagát! Vagy ha úgy jobban tetszik, magában Istent!

    De azt nem tudom hogyan kell ide belinkelni! Ha beütitek a kugliba, hogy Fénymadár fórum, akkor van hogy az önállóság fórumot adja ki!

    Számomra ez érthetetlen, mégis így van!

    Úgyhogy csak üssétek be, ezt a két fórumot! Fénymadár fórum és Önálló egyén, önfentartó közösség!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Horka1 #9228 üzenetére

    Bizony, bizony, hogy csakis gyedül Isten a Jó! Én meg haszontalan és önmagakakró, gyarló ember vagyok! De néha annyira ám, hogy azt is gondolom magamról, hogy éppen így jó ahogy van! Közben mg megfeletekezek az Útról! Mert mit ér nekem akár a világ legjobb útja is, ha leülök rajta ? Akkor hogyan "vihet el " engem oda ahol nekem a legjobb lesz?!!!

    Így tehát én nem vagyok jó, esetleg gonosz létemre néha tudok jót is cselekedni! És ez nagy különbbség!

    A fórumgazda meg amikor kimeszei az írásomat, enggemet, magamattilt ki! Amennyiben azonos az írásom az én teljeskörű akaratommal is!

    Nem gondolod? Te, sólyomfej!

    Különben meg mi neked a véleményed a Fénymadár fórumról? Az sem egy péklángos mi?

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9233 üzenetére

    "Egyébként a legtöbb írásod nehezen értelmezhető, vádaskodó."

    Tudfod kedves "koma" én szerettem sakkozni! (Mióta elkötelezett vagyok az evangéliumban, már nem vonz annyira hőn eme játék! Főként mert versengésen alapul és legyőzetésre tör!) Szóval az első három, négy lépés után meg tudtam mondani, hogy kb mire lehet számítani, milyan erős az ellen!

    Ahogy a te bejegyzésedet elnézem...nem vagyok benne biztos hogy kitartasz a 30.lépésig!

    Na, mindegy is, a kereszténység nem sakkjáték!

    Ugyanakkor, a fenn idézett mondatodat mire alapozod?

    Mely írásaimat értettél nehezen!
    Persze elismetrem! Van akinek nehéz értelmezni amiket írok! Vannak akik meg nem is tudják, meg vannak akik érdemben válaszolnak! És még olyannal is találkoztam (kettővel. Damil és Gallikusz ) akik néhány lépésig még arra is képesek voltak, hogy velem együtt haladjanak!

    Te honnan ismered az én írásaimat?

    Azt ha ismered, akkor meg mit nem értettél belőle meg könnyen?

    És ha nem érted könnyen, akkor azt hiszed, hogy itten ilyen mondatokat állíthatsz annélkül, hogy azt a "bőröd alatt hagynám?"

    Hogy az én írásaim vádaskodóak? Meély írásaok azok? És miben, kit és mivel vádolnak?

    Erre adjál válaszokat mielőtt kvarkalkotóira szedném szét a kívüről összetákolt, és csirizzel összeragasztott "űrbéli csónakosodat"

    Te, velencei gondolás ! Te, hóember!

    Ne nézz engem hóbagojnak!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9248 üzenetére

    Hát erre nem számítottam valóban!
    Ha én állítok valamit, legalább egy mondattal alapozom is azt E És nem egy másik állítással ami általánosságokat tartalmaz!

    Ha te azt állítod hogy az én írásaim nehezen érthetőek, meg vádaskodóak, akkor minimum az, hogy beidézel egy mondatot tőlem, ami alapozza az állításodat!

    PL.:És azt is mondta nekünk ez a háború! Azt mondta nekünk : Keresztények!
    Jó Úton Jártok!
    Ha elkerülitek a Hatalmasok, a Gonoszok, a Gazdagok érveléseit! Emberek, nemzetek, népek feletti ítélgetést! Ha nem azokat akarjátok szolgálni, akik bármiféle ideológiával a háborút, tömegmészárlást, népirtást a próféciákkal is megerősített módon ideológiai alapon támasztják alá és mintegy igazságos bosszúállásnak tüntetik fel!
    -idézet a nyilt levél pásztoroknak című F.Csé írásból !

    És akkor kibontod az alapozást! Vagyis részletezed!

    Hogy ez már annyira összetett, hogy meghaladja az átlagember felfogóképességét! Vagyis legalább az enyémet meghaladja!
    Meg azstán ez csupa vádaskodás is, mert a ZSIDÓK IGAZSÁGOS ÖNVÉDŐ HÁBORÚJÁT ÚGY ÁLLÍTJA BE, MINTHA AZ IGAZSÁGTALAN LENNE!-érvelhetnél valami hasonló képpen!

    De te ehhez képest egy újabb lózunggal jössz és kijelented, hogy a sok szövegemben kevés a mondanivaló! Mert ha kevesebb lenne a szöveg, jobban értenéd! És mindjárt hozzáis képzeled a saját kis szegényes képzeleteddel, hogy biztosan azért lehet ez, mert én katolikus vagyok!

    Igen éppen úgy ahogy te zsidó!

    Mert én is vallom, hióogy a kerezsténység a valások feletti úgynevezett "KATA HOLOS" átfogo, gyetemes vallás! amibe még ti Hietesek is beletartoztok! Úgyhogy úgy vigyázz, te is inkább katolikus vagy ebben az értelemben mindt zsidó

    Azonkívül pedig a Páli magyarázatot, hogy ki a zsidó, az-e aki kíüről az körülmetélt) vagy aki belüről az, nem jelent többet mint, hogy a zsidó szó jelentését tette heklyre.

    Zsidó mint az Ábrahám fa, vagyis akinek az üdvözülést megígérték! Akikért a megváltó is jön! Vagyis hogy ma már, éppen a Páli magyarázat óta, a "zsidó" szó azt jelenti, hogy KERESZTÉNY!

    mERT A ZSIDÓK ABBAN A HISZEMBEN ÉLTEK ÉS A FARIZEUSI TAGAJI MAI NAPIG IS ABBAN A HISZEMBEN ÉLNEK, HIGY VAN A ZSIDÓ AKI ÜDVÖZÜL, VAGYIS EMBER ,
    ÉS VAN AZ ÖSSZES TÖBBI NÉPNEMEZT AMI MEG NEM ÜDVÖZÜL, VAGYIS NEM ZSIDÓ!

    Na ezt a dolgot rakta helyre Pál!
    Mert azt azért te is lásd be, hogy pusztán azért mert valaki Ábrahám genetikai leszármazottja nem fog üdvözülni! Haném éppnehpgy csak azért nem fog, hanem csak ha hiszi Jézust és meg is keresztelkedik! Akkor fog üdvözülni!

    Tehát amikor Pál azt mondja, hogy az a zsidó aki lélekben az, akkor ma azt úgy kell értsük, hogy az az üdvözülő aki lélekben keresztény és nem külsőleg! Vagyis a mai napon 2010 feb 11én a nevezett Páli szöveg fordítása eképpen igaz, az a keresztény aki lélekben keresztény és nem csak képmutató módon kívüről, látszólagos módon az!

    Ha tehát valaki keresztény létére zsidónak mondja magát, az nem hisz Jézusban és Pálnak sem! Mert ha genetika szerint nem vagy zsidó, körülmetélve sem vagy, akkor már nehogy eldobd a Jézus bizonyságát és visszamenjél a pogány ószövetségi zsidó létbe!
    Még akkor sem ha neked helytelenül és valami mögöttes érdektől vezérelve, valami magyar állampolgárnak mondott, zsidó származású Német nevű ember ezt prádikálja is!

    Testvéri üdvözlettel F.Csaba

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9251 üzenetére

    Mert nem tudod beleképzelni magad egy zsidó helyébe! vagyis te éppen hogy nem vagy zsidó!
    Kérdezd csak meg egy zsidót, hogy ki fog szerinte üdvözülni!
    Kiért jön a megváltó! És kérdezz meg egy zsidó vallásudóst, hogy ki az ember egyáltalán!
    És akkor ha öszinte válaszokat kapsz, mert sajnos a ködösítés éppen hogy nem az egyense magyar embereket jellemzi, akkor neked is le fog esni!

    Egy valamire való zsidó, aki még az Ó-szövetségben él, vallja a mai napig is, hogy Jézus egy szélhámos, egy hamis próféta volt!
    És vallja, hogy a megvátó még nem jött el!
    És vallja, hogy csakis a zsidókért fog az eljönni!

    És valjja, hogy csakis a zsidók foganak üdvözülni márcsak a leszármazás jogán is!

    Hogyan imádhatod te a zsidókat ha nem is ismered őket?
    Mindazonáltal minden zsidó tudja, hogy zsidónak lenni egyenlő azzal, hogy szövetségben Istennel!

    Vagyis ennek megerősítéséra, hogy a szövetséget elfogadja, körülmetélkedik! Vagyis kíüról lesz zsidó, azaz üdvösségreményű!
    Zsidó egyenlő üdvözülö!
    De mi tudjuk, hogy Jézuson kívül nincsen üdvoösség!

    Vagyis amikor Pál azt mondja, hogy zsidónak lenni, az annyit tesz, hogy olyan embernek lenni aki szövetségben van Istennel és várhatja az üdvösséget!

    vagyis Jézuséi lenni már az Új szövetségben!

    Vagyis : zsidónak lenni abban a Pillanatban amikor Pál szólt a zsidókhoz, annyit tett, hogy zsidóhoz méltónak lenni, azaz elfogadni Jézust!

    Mert a méltó zsidók, mint Jézus tanítványai, el is fogadták a Jézust és hírdették is, ugyankkor a méltatlan zsidók meg megölték Jézust és a mai napig is Tagadják!

    Vagyis ők már a Páli értelemben nem zsidók! Ugyanakkor meg kinevetnének bennünket egy ilyen előadással a zsidók, hogy mert nem fogadták el Jéust, már ők csak külsőleg zsidók és így meg kell hogy értsék ők is Isten üzenetét! Ugyanakkor Isten igazán türelmes velük mert kétezer év tévelyegnek és nem találják a pusztából való kijáratot a mai napig sem!

    Na most ha ezek után sem érted, hogy mit jelent zsidónak lenni pro uno értelemben, vagyis, hogy azt úgy látom érted, ugyanakkor mit jelent a Páli megfogalmazás mint apriori secundo, vagyis átvitt lényegei értelemben, akkor legközelebb csak azt a részt jelezd, amit nem értesz!
    Ok?
    Különben meg ha valami idegen nemzetiségű akarsz legközelebb lenni, jvallom, elötte érdeklődjél azon nemzet mibenléte felöl!

    T.Ü.

    [ Szerkesztve ]

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz kymco #9257 üzenetére

    Így van!

    Azért bulvár, mert azt szereti olvasni a nagyközönség! Csak semmi komoly! Csak semmi gondolkodnivaló, csak semmi gondolatütköztetés!
    Elég a fantazmagória, a bizonyítatlan kijelentés, az idokolatlan, megalapozatlan mondat! Csak jól csengjen!

    Azt ha akadna valaki aki éppen az ellenkezőjéről győz meg, akkor meg lehet mondani, hogy kérem a mi stílusunkból, arculatunkból is következik, hogy mi nem fogalalkozunk ezzel!

    Mert aki izrael házához tartozik ugye, annak már elég az is, ha kijelenti a dolgokat! Aztán, hogy úgy van-e vagy éppen hogy másként, az már nem érdekli a bulvárt! Csak kajolja az előfizető azt akkor lessz itten példányszám meg népkábítás! Meg minket éljenző népakarat!

    Ilyeneket kell neveljen ennek a Német Sándornak is! Ez az ! Lesz itten modern farizeusi Ó-szövetség! Meg új honfoglalás!

    EZ AZ! EZEK KELLENEK NEKÜNK!

    A bulvárolvasók, az agymosottak, akik nem kiváncsiak a valóságra, csak a kijelentésekre, azokból is csak azokra amik a mi érdekeinket szolgálják!

    A bulvár eszközt is bevetttek már évtizedek óta és jól működik!
    Jelentem, már csak az utolsó szakasz van vissza!

    És jelentem lesz nekünk ivóvízunk, zöldellő országunk és még az arabikusok sem lesznek a nyomunkba!

    ÉLJEN A BULVÁR!
    !

    [ Szerkesztve ]

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9253 üzenetére

    Látod ez a mondatod ami kifejezi a lényeget! Mert egyetlen keresztény sem tartozik Izrael házához! Hanem Jézus gyülekezetéhez tartozik minden keresztény! És ez éppenhogy nem Izraelnek a háza!mert Izrael házában a mai napig is a farizeusi, Ó-szövetségi rendtartás uralkodik aminek éppen a kerszténység vetett véget, mint Isten szövetségeének kizárólagosságát hordózó népnek!

    Aki Izrael házához tartozik, bizony Izraelita az és nem Keresztény!
    Az a személy az aki szemet-szemért elvet vall! Vagy a rosszabik fajta, aki most is éppen hatalmon van és azt vallja, hgy egy zsidó szemért, száz arab szemet!

    Ez pillanatnyilag Irael házának igazsága, vallása és gyakorlata!

    14 halott az Izrael házában, melyből főleg katonákat tesz ki és vagy négyen saját fegyvereiktől haltak meg, még a másik oldalon ezernégyszáz, főleg polgári lakos!

    Izrael háza volt az aki a tavalyi évben bombázta Gázát és benne a kersztényeket is! Mert tudva levő, hogy a bomba nem válogat! Még az ENSZ Házát is támadta Izrael Háza!
    A "zsidó főtestvérek, bombázták a keresztény altestvéreket!"

    Miféle házhoz is tartozol te akkor? Ahhoz amely ószövetségi és elfarizeusodott háborús gyakorlatával keresztényeket is öldököl?

    Miről beszélsz te?

    Ahelyett, hogy elrabosítanád magad a nyilvánvalóan még meg nem szabadított , meg nem váltott Ó-szövetségi Izrael házának és állásfoglalásoddal másokat sem bírnál rá erre, ahelyett éppen neked, mint összekötőnek keresztények és zsidók között, azon kellene fáradoznod, hogy az az Ó-szövetségben megrekedt nép, a szerencsétlen, mely már zsebrerakta a világ pénzeit és azt hiszi, hogy fölényeskedhetik ilyen kijelentésekkel, hogy felvásárolja az országunkat, és nem tudja magáról , hogy Isten előtt ő az a szerencsétlen és szegény ,...szóval ennek a gazdag ámde mégis szerencsételn magatelt népnek a Krisztushoz vezessed!

    Ha a Németh Sándor ennek éppen a fordítottját műveli, hogy a keresztényeket akarja a judaizmus alá rabszolgának behódoltatni és így vinni vissza az Ó-korba a kersztények atomkori gyermekeit, akkor az az ember elsőorban tudatlanságot , de ha ezt az írást bárki megmutatja neki és el is olvassa, ez után már nyilvánvalóan bűnt követ el!

    Mert semmissé teszi Krisztus értünk való áldozatát!

    Igen vannak áruló kersztényi tanok is!

    Én is ismerek párat!

    Pl., hogy te neked jogod van a meggazdagodáshoz!

    És tényleg!
    Jogod van, hogy amint te meggazdagodtál, vagy ha éppen úton vagy feléje, akkor, de minnél előbb megfogadd Jézus tanácsát, hogy oszd szét a szegények javára a te gazdagságodat!

    És már akkor meg minek akarnál meggazdagodni, hát nem?

    De ezke itten némelyek farizeusizmust, meg rabszolgaságot hírdetnek !

    JJános!

    Sajnálom nagyon, hogy az Igazság elől megfutamodtál! De hiszem, hogy ha Jézus akarja te még egyszer szembesülsz a fennt leírtakkal és elhagyod gyermeteg dolgaidat és úgy fogsz viselekedni mint egy felnőtt, akinek már nem kel a pelenkakötelet fognia, hanem önálló saját véleménye és felismerése is van ! Aki már nem a kényszerítő dogmák után keresi a Krisztus, hanem saját életében, saját hírforrásai, megtusakodásai és felismerései alapján mondja ki magáról: ÉN MÁR A KRISZTUS TANÍTVÁNYA VAGYOK!

    És Úgy legyen !

    Addig is áldjon meg az Úr!

    f.csaba

    [ Szerkesztve ]

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Noddy #9262 üzenetére

    Én gondolom, hogy ő is a hit gyülekezetében kezdte és még a bibliát is megismerte némiképpen!

    De az emberek többsége érzi is, úgy is mondhatnám, hogy a szívébe van oltva, a Páli leirat, hogy gyermeki létből fejlődni kell a felnőtti létbe!
    És ezt nem, vagy most úgy látszik inne, hogy még nem lehet megvalósítani (mármint a fejlődést) a Hit gyülekezetében!

    Mert előbb-utóbb felrémlik az a magartás, amit nekem is egy ilyen ( interaktív, i"ifú keresztény" ) mondott, hogy" Jézus zsidó volt és lehet, hogy életed legnagyobb tanulsága lesz, de mi egy zsidót imádunk!

    És akik meg nem akarnak zsidót imádni, hanem Istent akarják imádni, azoknak a Hit gyülekezete terhes lesz és még az is elképzelhető, hogy magga a kereszténység lesz nekik terhes!
    És ellene fordulnak!

    A Kerszténységet nem lehet fél szívvel megérni! Az teljes embert kíván!

    Ezért, ha olvastad eddigi beírásaimat, zsidóimádatban eligazdhatsz talán!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Horka1 #9265 üzenetére

    Most mit vagy úgy oda magadtól?

    Nem bánt itten senki!

    Itt vagy a legjobb helyen!
    Ha elmennél, roppnat helytelen!
    Ne légy hát nesszel telt esztelen,
    csak az Igazságra figyelj mely mesztelen!
    Arra hivatkozzál és igazán, nem csak indokul,
    és akkor majd a tudatlan is kiokul!
    Csak ha mondod, tiszta szívből
    és ne méregből cáfoljál élből!
    És hagy az anyagistákra gyilkos indulatod!
    És vegyél erőt a szelídségedből,
    mert esetleg a felfuvalkodottágod még megől!

    [ Szerkesztve ]

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Noddy #9270 üzenetére

    Most Jézus zsidó volt, vagy pártus herceg, vagy mi volt anyai ágon, nem tesz semmit! Az a lényeg, hogy az édesapja maga az Isten volt!

    És innetől már nincs is miről vitatkozni!

    Találkoztam egy fórumon egy "sárkányos" lánnyal, aki esküszik mindenére amit szentnek gondol, hogy Jézus egy csillagflotta főparancsnoka ! Valamiféle UFO-hadsereg vezetője!

    Ami csillgközi hadsereget várnak is sokan Magyarországon is!

    És ez a lány is várja remegve, mert ugymond neki ottan egy kisebb főtiszti rangja is van már4 De ennek ellenére mégsem ismeri a Jézus tanításait, hanem annak misztériuma, meg a modern ábrázolásának művészete, meg gondolom, maga a Fősárkány ejtette fogságba és hatalmassága alá!

    Szóval Jézus személye, származása, emebrgenetikai paraméterei mit sem használnak nekünk, hanem még az akkori csodái sem, De lehfogntosabb nekünk az ő tanítása!

    Még a személyes élete is egy tanítás volt! Aki utánam akar jönni, az-és így jelőlte meg számunkra is az Utat! A saját életével is! de legfőbbképpen a tanításaival!

    Meg hogy körülmetélve is volt! Perszehogy! Még magyar keresztény kisgyerekeket is körülmetélnek egészségügyi okokból!
    Meg tanított a zsinagógában! Perszehogy!
    Meg mesternek is szólították! Perszehogy! És akkor aztán meg is ölték!

    Zsidók ölték meg a zsidót! De Istent, és annak Fiát még a zsidók sem ölhetik meg! Ezért bár Jézust testestől-lelkestől elutasították és megölték Isten ellenében nem ölhették meg mégsem! Mert akkor már Jézusnak Istensége volt!-van hatalmam letenni, majd felvenni az én életemet- Jézus maga is Isten!

    A zsidóságát meg éppen a zsidók ölték meg! Mert Istent még a zsidók sem ölhetik meg, de a vele kötött szövetséget, magát a "ZSIDÓT" megölték, megölhetik és naponta megölik ma is a zsidók!

    Ezért, bár Jézus zsidónak született, és az volt vagy sem, közöttük élt mint "embernek fia" de ma már a kereszténység az Ő népe és nem a zsidóság, mely megölte Istennek legfőbb követét, az egyetlen gyermekét, és ezzel tépte össze Ábrahám szerződését!

    De én innen is bíztatom a zsidókat, hogy bár eldobták jogukat a szövetségre, de vegyék fel, fogadják el, ha már csak 2000 év elteltével is, az Istennek újkori szövetségét, melynek neve KERSZTÉNYSÉG pecsétje a Krisztus és pecsétjének tintája a Krisztus Vére!

    [ Szerkesztve ]

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Noddy #9272 üzenetére

    Jó gondolataid vannak! De úgy vélem, hogy ezek a gondolatok elfogultak és materialisták is egyben!

    "Ha alaposan megnézed maga Jézus is sokat idéz az ószövetségből annak már kitűnő ismerője volt gyerekként (lásd amikor gyerekként a zsinagógában maradt).-írod!
    Ugyanakkor emlékezetem szerint ne tűnik ki hogy a zsinagógában miről kérdezgette a papokat, henm hogy elcsodálkoztak az értelmén!
    És így a hivatkozásod nem támasztja alá állításodat ! Bár termszetesen én is azt gondolom, hogy jól ismerte az írásokat! Ugyanakkor meg tudjuk, hogy nem tanulta, nem tanulmányozta azokat, mint az írástudók!

    Aztán még ezt is írod: "Isten nem holmi jöttmentként írta le Jézus eljövetelét, hogy mindegy hogy jön el a messiás és mindegy hogy ki lesz az, hanem Dávid utódjaként Betlehem városában. Tehát igenis fontos, hogy ki volt ugyan annyira mint a tanításai, mert azok csak abban a környezetben nyernek értelmet.

    Ebben a rövid részben több dologgal nem értek egyet!

    Természetesen Isten Ábrahámra, Mózesre, Dávidra, Illésre és még ki tudja hány nagyságra tekintettel a zsidóknak ígérte meg a megváltót!

    És annak megfelelően nekik is adta! De ők nem fogaták el!

    Ezért ha fontos Jézus származása, csaki, mert még úgy sem fogdták el Istennek ajándékát, hogy azt magából és belőlük is származtatta, mintegy frigyre lépett-(Isten megbocsássa nekem miket írok néha)- azsidókkal az ábrahámi szerződést követően!

    De a zsidó népnek nem kellet Istennek legmagasabb szövetsége, még úgy sem hogy "Dávid leszármazója, meg Betlehemben születik, meg Názáret..-mint hivatkozol is, hanem összetépte Ábrahám életével írt szövetségétés békeszerződését, és görbe utakra lépett az Isteni frigy elől! (Elkurvult-csúnya ámbár egyszerű magyarsággal élve)
    És olyannyira, hogy saját vérét ölte meg, csak hogy legyen lehetősége megtagadni az Istent!

    Ez valami olyan szörnyűség, mintha egy asszony megölné saját gyermekét, hoyg ne kösse őt össze a férjével!-Hogy te is tisztábban érsd amit mondani akarok!

    Ezt kehet szépítgetni, meg csiszoválni, meg lakkozni, de attól a tény még tény marad! Egy gyilkos nemzet megölte az egyetlen reménységét! Ez a nagy helyzet! ÉS NEM MÁS!

    És ilyen értelemben bizonyhogy nagyosn is igaz az állításod: "Tehát igenis fontos, hogy ki volt ugyan annyira mint a tanításai, mert azok csak abban a környezetben nyernek értelmet

    Ugyanakkor, már megbocsáss a mondatodba tett egyenlőségjel hibás!

    Amikor egyenlőséget teszel istennek üzenete, új tanítása, az Új szövetség lényege és annak paírja, nyomdafestékje, egyéb emberei tényezői között! Szóval ez valami agymodósított rosz beidegződés lehet csak egyedül!

    Jézus tanítása számodra az örök éleztet jelenti! A teste, meg közönséges zsidó test volt -gondolom, semmi extrával, mert arról az írás szólt volna- mind addig még meg nem dicsőült, mert ma már ez a test valóságos Istentest! a megdicsőülést elért test!

    Hogy a tied is ilyen legyen, nem a kétezer évvel ezelőtt élt Kisztus teste, mely emberi vontkozásban olyan volt mint akár a tiéd, hanem a szelleme, más érterlmezésben a Krisztusnak lelke az amely viszont anygtalan és teremtő is !

    Ha te vizsgázták a Kreszből, tudod, hogy az életedet menti az meg, ha helyesen alkalmazod!

    Most akkor kérdezem én tőled, az a tudás amit így, vagy úgy megszereztél a kreszből, az menti-e meg az életedet, vagy a tankönyv, vagy a kerszoktató személye, esetleg nemzetisége, vagy leszármazása!

    Nem, nem az oktató nemzetisége, hanem a tanítása, az ment meg téged attól, hogy meg ne add az elsőbbséget a kamionnak!

    vagyis maga a tanítás, az Isteni Üzent, az Evangélium, mely azonos is Istennel, részben biztosan, az ment meg téged az örök haláltól!

    Tehát Jézus legfontosabb üzenete számunkra nem a nemzetisége, születésébnek helye, hanem a tanítása, maga az evangélium!

    Hát akkor ezután ezt így tudjátiok!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Noddy #9272 üzenetére

    Egy kicsit kiegészítve ugyanaz!

    Jó gondolataid vannak! De úgy vélem, hogy ezek a gondolatok elfogultak és materialisták is egyben!

    "Ha alaposan megnézed maga Jézus is sokat idéz az ószövetségből annak már kitűnő ismerője volt gyerekként (lásd amikor gyerekként a zsinagógában maradt).-írod!
    Ugyanakkor emlékezetem szerint nem tűnik ki hogy a zsinagógában miről kérdezgette a papokat, hanem hogy elcsodálkoztak az értelmén!
    És így a hivatkozásod nem támasztja alá állításodat ! Bár termszetesen én is azt gondolom, hogy jól ismerte az írásokat! Ugyanakkor meg tudjuk, hogy nem tanulta, nem tanulmányozta azokat, mint az írástudók!

    Aztán még ezt is írod: "Isten nem holmi jöttmentként írta le Jézus eljövetelét, hogy mindegy hogy jön el a messiás és mindegy hogy ki lesz az, hanem Dávid utódjaként Betlehem városában. Tehát igenis fontos, hogy ki volt ugyan annyira mint a tanításai, mert azok csak abban a környezetben nyernek értelmet.

    Ebben a rövid részben több dologgal nem értek egyet!

    Természetesen Isten Ábrahámra, Mózesre, Dávidra, Illésre és még ki tudja hány nagyságra tekintettel a zsidóknak ígérte meg a megváltót!

    És annak megfelelően nekik is adta! De ők nem fogaták el!

    Ezért ha fontos Jézus származása, csakis, mert még úgy sem fogdták el Istennek ajándékát, hogy azt magából és belőlük is származtatta, mintegy frigyre lépett-(Isten megbocsássa nekem miket írok néha)- a zsidókkal az ábrahámi szerződést követően!

    De a zsidó népnek nem kellet Istennek legmagasabb szövetsége, még úgy sem hogy "Dávid leszármazója, meg Betlehemben születik, meg Názáret..-mint hivatkozol is, hanem összetépte Ábrahám életével írt szövetségétét, békeszerződését, és görbe utakra lépett az Isteni frigy elől! (Elkurvult-csúnya ámbár egyszerű magyarsággal élve)
    És olyannyira, hogy saját vérét ölte meg, csak hogy legyen lehetősége megtagadni az Istent!

    Ez valami olyan szörnyűség, mintha egy asszony megölné saját gyermekét, hoyg ne kösse őt össze a férjével!-Hogy te is tisztábban érsd amit mondani akarok!

    Ezt lehet szépítgetni, meg csiszoválni, meg lakkozni, de attól a tény még tény marad! Egy gyilkos nemzet megölte az egyetlen reménységét! Ez a nagy helyzet! ÉS NEM MÁS!

    És ilyen értelemben bizonyhogy nagyosn is igaz az állításod: "Tehát igenis fontos, hogy ki volt ugyan annyira mint a tanításai, mert azok csak abban a környezetben nyernek értelmet

    Ugyanakkor, már megbocsáss a mondatodba tett egyenlőségjel hibás!

    Amikor egyenlőséget teszel istennek üzenete, új tanítása, az Új szövetség lényege és annak paírja, nyomdafestékje, egyéb emberei tényezői között! Szóval ez valami agymodósított rosz beidegződés lehet csak egyedül!

    Jézus tanítása számodra az örök éleztet jelenti! A teste, meg közönséges zsidó test volt -gondolom, semmi extrával, mert arról az írás szólt volna- mind addig még meg nem dicsőült, mert ma már ez a test valóságos Istentest! a megdicsőülést elért test!

    Hogy a tied is ilyen legyen, nem a kétezer évvel ezelőtt élt Kisztus teste, mely emberi vontkozásban olyan volt mint akár a tiéd, hanem a szelleme, más érterlmezésben a Krisztusnak lelke az amely viszont anygtalan és teremtő is, az mely tégedet a mai napon is tanít! Krisztusnak mostani teste pedig a saját példáján túl, hogy te is elérheted, nem tanít másra!!

    Ha te vizsgáztál a Kreszből, tudod, hogy az életedet menti az meg, ha helyesen alkalmazod!

    Most akkor kérdezem én tőled, az a tudás amit így, vagy úgy megszereztél a kreszből, az menti-e meg az életedet, vagy a tankönyv, vagy a kreszoktató személye, esetleg nemzetisége, vagy leszármazása!

    Nem, nem az oktató nemzetisége, hanem a tanítása, az ment meg téged attól, hogy meg ne add az elsőbbséget a kamionnak!

    Vagyis maga a tanítás, az Isteni Üzent, az Evangélium, mely azonos is Istennel, részben biztosan, az ment meg téged az örök haláltól!

    Tehát Jézus legfontosabb üzenete számunkra nem a nemzetisége, születésének helye, hanem a tanítása, maga az evangélium!
    Ugyanakkor meg, hogy Tehát igenis fontos, hogy ki volt ugyan annyira mint a tanításai, mert azok csak abban a környezetben nyernek értelmet. megjegyzéseddel azt mondod, hogy CSAK OTT NYER ÉRTELEMT Jézus tanítása, akkor számunkra nem nyer értelemt!

    És van akinél tényleg nem, amint néha látom is! Na nem rólad beszélek, mielőtt te is olajra lépnél!

    De éppen, hogy néhány kivételtől eltekintve, Jézus cselekedetei, nem azonnal és mindjárt nyertek értelmet, mert akkor éppenhogy úgy jött volna el mint az evilági hatalmasságok, akikről tudni lehetet azonnal, hogy ők a hatalamsok, hanem éppenhogy tanításainak lényeg később kezdett el kibontakozni! És a mai napon már námelyönk igen jól látja ezt az értelmet! És aki látja, annk kötelessége si megmutatni mindazioknak. akik még nem látják, hogy a keresztényenk lenni kiváltság!

    Minden társadalom, berendezkedés éppen annyira vitte, éppen olyan fejlettségi szinten, népjónléti szinten is áll, amennyire előre tudott haladni az evangélium útján!

    Bár az kétségtelen, hogy a világ pénze a zsidók kezében van, mégsem ők élnek a legjobban, hanem talán a svédek- ahol egy felmérés szerint a lakosság odaforduló segítőkész empátiája a NYOLCVAN SZÁZALÉKOT IS ELÉRI!

    Ugyanakkor mennél inkább önérdekűek a nemzetek, farizeusiak, annál inkább nagy a szegéynség és lemaradottság a keresztényi jóléti államoktól! Magyarországon például az empatikus készség 20% -ot tesz ki!

    Jézus üzenete egyre inkább világos és értelmet nyer!

    Hát akkor ezután ezt így tudjátiok!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Noddy #9272 üzenetére

    Másrészt, meg úgy érzem, hogy te mintha tanítanád is amit itten leírsz! Úgyhogy vigyázzatok mert a tanítók szigorúbb számonkéréssel felelnek!

    [ Szerkesztve ]

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9277 üzenetére

    Bármit megengedünk neked, csak a tévelygésedet hagyd el!
    Nem gobolkoztál még azon, hogy tovább kellene lépned?

    Azt ott kell hagynod a Hiteseket?
    Azonkívül pedig ne vidd át személyeskedésbe a párbeszédet, hogy te hova tartozol meg én hova, mert nem vagy te az Isten, a vesék vizsgálója sem, meg a lelkek mérlegese sem!

    Ugyhogy majd az ítéletet, hogy ki hova tartozik, bizd már rá az illetékes keresztény kartársakra, a valódi látóra!

    Ja és a demagógikus, kántálásodból meg minnél előbb szabaduljál meg ha tudsz! Kérjed imádban Istentől, hogy mutassa meg neked az Útat!

    Azt gyere vissza, ha látásod tisztul! Addig meg ne is "bizergáljuk itten egymást" mert csak egymás energiáit emszétenénk!

    De legyen neked a te igaz hited szerint!

    Áldjon Isten!

    [ Szerkesztve ]

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Noddy #9278 üzenetére

    Szerintem ez a hozzászólásod mérföldekkel előzi az előzőt!

    Most ha ilyen gyorsan fejlődsz, messzire elérhetsz még!

    A tanítás lényegében az, hogy valaki állít valamit, de úgy ám mindha abban bizonyossága is lenne egyuttal!

    "Máté 4,23, Máté 26,55 Itt már persze nem gyerekként, de a zsinagógákban tanított. Ott csak rabbik taníthattak és ahhoz hogy valaki rabbi legyen komoly ismeretekkel kellett rendelkeznie és tudnia kellett magyarázni az írásokat.

    Ugyanakkor az ároni templomi szolgálattal én nem vagyok egészen tisztában! Talán majd te segítesz ebben! Hogy ha Áron leszármazottjai lettek a papi rend, akkor miként taníthatott Jézus, ha nem abból az ágból származott? Vagyis a Melkisedek papsága szerint volt ő pap!

    Amit meg a zsidók még Pál alatt sem akrtak elismerni, nemhogy Jézus "tanításainak" idejében!

    Nem lehet inkább, hogy aki zsidó volt és megszólalni kívánt a zsinagógában., az oda kiment az oltár elé, a templomszolga kitette elé a tekecset és ahol az "felüttetett, ott olvasta el a szólni kívánó, vagyis bárki Ábrahám magvából, aki vette a bátorságot és kapott Istentől indiltságot?

    És ha a felütött részt még magyarázni is akarta, hát megengedték neki?

    Persze a mai keresztény gyakorlat ez ettől igenmessze van, mi!

    Ugyanakkor éppen a mai modern interaktív keresztény vallásgyakorlat kezdetében, a pünkösdi ág létrejöttekor, maga az alapító atya is ezt a gyakorlatot szorgalmazta! És bárki, BÁRKI kiállhatott és hirdethetett is!

    Én, valahogy így képzelem Jézus tanításait is a zsinagógákban! Azt meg hogy mesternek szólították, az ő személyének, Isteni erejének és a többszöri tanításának is köszönhette gondolom! Másrészt meg a mestersége okán is szólíthatták mesternek!

    És amikor kin hírdetett a nép között, és megfogni a farizeusok nem tudták (vagyis önellentmondásra nem tudták rákényszeríteni) és szívesen hallgatta őt a nép, hát nem merték megkockáztatni gondolom, a zsinagógában sem hogy elhallgattassák ha szólásra emelkedett!

    Persze akárhogy is lehetett, nem tudjuk, hogyan volt az pontosan!

    Ezért a magam részéről nem is igazán hivatkoznák ilyen mondatokra, amelyekről biztos tudásunk nincs, mint te is azt tetted:Ott csak rabbik taníthattak és ahhoz hogy valaki rabbi legyen komoly ismeretekkel kellett rendelkeznie és tudnia kellett magyarázni az írásokat
    Azonkívül meg már előzőekben is írtam, hogy ő valóban ismerte az írásokat! Sőtt nem úgy mint a farizeusok, hanem neki egy Isteni tudása volt azokról! És nem is úgy tanított mint az írástudók, hanem mint akinek ereje van!

    Márpedig akinek ereje van, azt még a farizeusok sem merték korlátozni!

    De azt kell mondanom, hogy ez a mondatod már tarthatatlan!
    "Tehát nem mint kollektíva a zsidóság ölte meg Jézust, hiszen sokan megtértek közüllük, hanem a zsidóság vezetői: a farizeusok.
    Szerintem nem lehet kollektív bűnösségre ítélni a zsidókat, persze a maikat lehet, de a Jézus korabelieket nem.

    Éppen az a nép mely virágvasárnap hozsannát kiáltott a bevonuló Jézusnak, rá egy héten meg azt kiáltotta Pilátusnak: Feszísd meg!
    Dehát ártatlan ez az ember...-Vére rajtunk-kiabálták a zsidók! akkor ki is ölte meg?

    Hova lettek azok a sokak akiket meggyógyított? csak egyis állította-e magát tanunak, mikor a vének, a papi tanács, meg Pilátus is vizsgálta Jézus ügyét!
    Talán egyetlen bátor kiállás is elég eltt volna! Hogy ez az ember meggyógyított. bár vakon születtem, bélpoklos, vérfolyós voltam, halott voltam és feltámasztott!

    Ezen eberek meg a nép, meg bárki más sem állt akkor személyével, tanuságával Jézus mellé!

    Hát akkor ki ölte meg?

    EGY GYILKOS NÉP ÖLTE MEG! Olyanok akik között egy sem maradt aki kiállt volna érte!

    Miről beszélsz Te amikor ilyen mondatokat írsz?

    Tehát nem mint kollektíva a zsidóság ölte meg Jézust, hiszen sokan megtértek közüllük, hanem a zsidóság vezetői: a farizeusok.
    Szerintem nem lehet kollektív bűnösségre ítélni a zsidókat, persze a maikat lehet, de a Jézus korabelieket nem.

    Miről beszélsz?!!!!
    Mindamellett én nem vádolom a zsidóságot! Nagy valószínűséggel én, magam sem mertem volna odaállni mellé mint tanuságtevő! De talán a mai énemmel nemkiabáltam volna, jhogy feszísd meg! Mert talán félelemből, nem merték azt kiabálni hogy JÉZUST! JÉSZUST! -mikor Pilátus kérdezte, melyiket bocsássam el, de azért talán lelkesedésből nem kellett volna Jézus halálát kárörvendeni!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Noddy #9281 üzenetére

    A zsidó nép felelőssége, krisztusi megváltott jainak némasága a tanubizonyságban!

    Szerintem az egész hercehurcában Pilátus volt az aki menteni akarta Jézus!
    És mivel minden addigi fórum elítélte, hát végső mentsként a néphez fordult! Ahhoz a néphez amelyről tudhatta is, hogy mint a lehető legnagyobb dicsőséget adta Jézusnak még pár nappal ezelőtt mikor szamár hátán bevonult Jeruzsálembe!

    Ahhoz a néphez amelyről feltételezhető is volt, hogy Jézusnak fogja a szabadulását kérni, hiszen annyi csodáját, gyógyítását látta! Szelíd de mégis ellenállhatatlan tanítását hallotta!

    Pilátus meg, gondolom, úgy vélte, ahogy mi is cselekedtünk volna, ha ezeket a csodákat ott saját szemünkell is láthattuk volna! Szóval azt gondolhatta Pilátus, hogy ha a rómi nép szívébe zár egy népi hőst, azt nem fogja a keresztre külden egynehány nap múlva! Vagy ha ilyen csodás dolgokat is láthatott volna ...

    Csak hát Pilátus nem tudhatta, hogy a zsidó nép nem azonos a rómaival!
    Persze hogy a fópapok, vének tanácsa a király is, halálra szánta! Nade a NÉP ? A nép szava Istennek szava-vagyis ha a nép emel szót, azt tiszta szívéből teszi! És tette is, mert ugyan nem osztott és nem szorzott, vagyis Jézus halálából nekik semmiféle világi előnyük nem származott, de hát a bennük lakó lélek ugye! Az akarta látni, amaz vérszenvedését!

    Pusztán a gyilkos lelkületük kéjvágyának kielégítésére, annak hasznára való nyereséget vártak el Jézus kínhalálától!

    Ezt lehet a vénekre, meg a rómaiakra, meg a Heródesre, meg a papi tanácsra meg mindenkire is kenni, és nyilvánhogy benne voltak ők is, de az utolsó döfést mégsem a római katona ejtette Jézuson, hanem az önmagukat Ábrahám leszármazóinak valló és genetikailag valóban az, népnemzet ! A hangadó sokadalom! Az akkori zsidó politikusok! (És mennyire politikusok ma is a hatalomban lévő zsidók? ) A becsületes zsidóság, a bűntől és betegségeiktől Kriszutsi hatalom által megszabadított "megváltottak" Istennek ama híres első megtértjei, a "mi Krisztusi ősatyáink" meg behúzták füleiket és lehajtott fejeik is eltüntek összepréselt vállaik között, miközben erősen fixirozták az utcaköveket!

    Ha valaki ezt nem akarja megérteni, az valamilyen okból egészen biztosan elfogult!

    Természetesen a zsidókhoz küldetett Jézusnak első tanítványai a zsidók voltak! Nem is tehettek mást! Akinek Jézus azt monta-ja, hogy kövess engem, Isteni hatalmával szemben nem tehet mást az ember!

    De mivé lettek ezek az ősatyai megtértek? Nem-e ők lettek azok a magok, akik nagy örömmel megtapasztalták az Igaz Istenben való növekedést, és utána meg elfordultak az Úrtól? Nem-e ők lettek a magvető azon magjai, amelyek bár szépen növekedtek de elsültek a kövekközött, vagy még ki sem keltek, madarak szedegették fel azokat?

    Persze, voltak közöttük olyanok is akik százszorannyit teremtek! De az úgynevezett szent föld genetikai génállománya kétezer év alatt sem bizonyult igazán termő talajnak az evangélium számára! Mert mennyien vannak most Izraelben a hithü zsidó keresztények HÖN?!

    Hát csak ennyit pünkösdről!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Noddy #9281 üzenetére

    Ja, még valami: a "rabbi " szó meg szerintem nem tanítót jelent, hanem "mestert"
    Persze a mester magába foglalja a tanítás képességét is, de úgy vélem, hogy a mester az a tanító, aki tudja is nem csak tanítja! Vagyis a Mester több mint a tanító!
    Ő az aki a gyakorlatban is tudja amit az elméletben tanít!

    A Rabbi általános tisztelet fejezett ki az ezen szóval megszólított számára! Többnyire a gyülekezetek vezetőjét, vallási előljáróját, tanítóját, mai divatos szóhasználattal élve "pásztorát" papját illették és illeteik ma is ezzel a szóval a zsidók!

    Persze, ahogyan csak én tudom!
    Nem találtam az idegen szavak szótárában! De úgy emlékszem, hogy valamely fordításban olvastam, hogy : mondta neki: rabbi, az az mester!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Noddy #9281 üzenetére

    Ján. 1,38
    Jézus pedig hátrafordulván és látván, hogy követik azok, monda nékik:
    Ján. 1,39
    Mit kerestek? Azok pedig mondának néki: Rabbi, (a mi megmagyarázva azt teszi: Mester) hol lakol?
    Ján. 1,40
    Monda nékik: Jőjjetek és lássátok meg. Elmenének és megláták, hol lakik; és nála maradának azon a napon: vala pedig körülbelül tíz óra.

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz F.csaba #9284 üzenetére

    A "RABBI " szó jelentései!

    Na, megtaláltam a bibliai lexikonban!
    És valóban! Mindkét jelentéssel bír!

    "Rabbi, rabbuni A rabbi szó jelentése: tanítóm, »mesterem«. Ez volt a lelki tanító, gyakorlatilag az írástudó tiszteletteljes megszólítása Izráelben. Az akkori gyakorlatban három formája is használatos volt. A B-ban a legegyszerűbb: »rab« - tanító formát nem találjuk, a rabbi gyakorta előkerül, míg a harmadik forma, a legtiszteletteljesebb rabbuni szintén előfordul pár esetben (Mk 10,51; Jn 20,16). János azonban a rabbit és rabbunit több esetben azonnal le is fordítja görögre: didaszkalosz (= tanítómester).
    Miután Jézus az írástudók módján tanított, legtöbbször így szólították Őt is tanítványai (Mt 26,25; Mk 9,5; Jn 1,38; 4,41; 6,25 stb.).
    Jézus - bár önmagával szemben elfogadta ezt a megszólítást - tanítványait figyelmezteti, hogy ők ne szólíttassák magukat mesternek, mert egy a Mesterük, Isten, és ez a cím megrontaná (a tanítványok között) a testvéri kapcsolatot.

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9287 üzenetére

    neked kedves János, ha nem lennénk keresztények, tudnám egy szóban is mondani: KUSS!

    de mivel testvéri kötelékkel tartozunk össze, hát csak ennyit mondok, hogy CSÖND!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Noddy #9289 üzenetére

    meg vagy őrülve? Hogy ilyen mondatokat írsz?:Csak azt érzem ki a szavaidból, hogy olyan mérhetetlen gyűlöletet érzel a zsidók iránt, hogy a megtérés lehetőségét is megvonnád tőlük. Nem?

    Éppenhogy megtérésüket szorgalmazom! Csak nem látom az igyekezetüket! ellenben látom a mai magyar keresztény gyülekezetek egynémelyikében az igyekezetet, hogy a keresztény testvéreket a zsidóimádatra öszönzik!
    És ez roppent mód helytelen! Ezt a dolgukat bizonyhogy gyűlölöm!

    Mert ha a keresztények a zsidókat kezdik el imádni, és az Új-szövetségi próficiák helyett az ót tekintik meghatározónak, akkor a Nagy Vörös már megint elérte, hogy a kerszténység ezen része visszacsúszott a keresztényi csúcsfejlódés létrafokán!

    Más szóval: azon gyülekezetek, ahol a keresztény testvéreket vissza akarják "prófétálni" az Ó-szövetségbe, bűnt követnek el ! Erre nagyon jó példa a N.S. gyakorlata!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz F.csaba #9291 üzenetére

    Gyerekek, nincsen a közelben egy arra méltó beszélgetőpartner?
    Úgy értem egy olyan aki méltó arra!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz kymco #9305 üzenetére

    Kedves Kymco

    A Fénymadár fórumban válaszolok erre az írásodra!
    Nem szeretnék abba a hibába esni ismét, hogy rámutassak a vallás mai napi aktualitásaira, mert esetleg az érinti a napi politikát is!
    Ti meg ha akarjátok, okítsátok továbbra is egymást puszta teoretikus meg kétezerévvel ezelőtti , aznapokbéli politikával, mint például a Pilátus helytartó ítéletével! Meg a zsidó rabbitanács 2000 évvel ezelőtti politikájával! Abba talán nem fog belekötni a sárkánypofa, mert talán az már nem sérti az érdekeit!

    Ott válaszolok ezután azon kérdésekre, felvetésekere és érintettségem okából, ahol esetleg az Élő Istennek, Élő Evangéliuma, vagyis a mai napi evengéliuma is, érinti az élet minden megnyilvánulását és még esetleg a napi politkát is!

    Addig is Isten Áldjon Benneteket!
    F.Csaba

    [ Szerkesztve ]

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Horka1 #9295 üzenetére

    Kedves Laci!

    Ha ismered Szondy Lipot munkásságát, akkor a sors analiziséből tisztán kiolvashatod, hogy az ember sorsot választ magának! És ez az egész életét is meghatározza!
    De mindentől függetlenül is, több lélekkutató is leírta, hogy az emebrt nagyon jól jellemzik az ő valásztásai!

    Úgyhogy meg tudom érteni, hogy te a sárkánypofát választottad! És elismerem, hogy valóban lehet ilyenn belső jellemmel és hozzáállással sikereket elérni az életben!

    De azért tudd, hogy az egészséges emberek jelenlegi többsége még undorodik az efféle jellemikonoktól, avatároktól, vagy hogyan hívjátok magatok között lelki mibenlétetek címerét!

    Persze most nem kötelező megfogadni amit javaslok, de mégis meg kell tennem, a többiek miett is! A keresztények miatt is, hogy tudják ők is, hogy keresztényeknek kötelességük jelezni ha felfedeznek egy ilyen direkte befolyásoló tényezőt, hogy ha csak teheted, változzál meg ! Hagy el világi rajongó gyerekeknek, meg feltörekvő sárkányjegyűekenek ama ősi hatalom , mely nevezetetik kígyónak és ördögnek is, a világunkban megjelenő szinonképét, allegórikus ikonját!

    És ha csak teheted, térjél meg ! Evilági anyagszerzésed harácsának varzsát hagyd rá ikonod élő személyére! És ezután Istenben legyél boldog!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Vikusz77 #9312 üzenetére

    Áhh dehogy! Szerintem te mindegyőnknél erősebb vagy! És belső felsőrednűséged minket vigyázásra utasít!

    És ahogy látom, a te hozzászólásod az, ami "valakihez el is jut"!
    Lám, hozzám eljutott!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9309 üzenetére

    sanálom, hogy reményed nem vált valóra!

    NA és az egyetemes Jézus egyháza? Abba már én bele sem tartozok?

  • F.csaba

    csendes tag

    Kedbes Ollie!

    Én új vagyok itt! Nem ismerem még a rendszert! Szabad-e kérdezni? Ha igen, az lenne az első kérdésem, hogy miért van, hogy ketten is adminkodtok? Versenyeztek netalán?
    Meg 24 óra az hány órából áll? Meg egyáltalán, fontos-e, hgy az ember ragaszkodjon a saját adott szavához és elveihez? Ha csak nem az az elve, hogy mindnnél fontosabb az elvtelenség, mert az fizet a legjobban?

    Ezek a kérdések feltételnül jól illeszkednek a kereszténységhez! A gyakorlók zudják, hogy igen!
    Ezért lenne jó, hogy válaszolnál, mert ahoyg látom, már a bibliából idéztél is!

    Abban meg nincsen igazad, hogy én bárkit is itten, élő személyt bármibvel is azonosítottam volna! pusztán annyit állítottam, hogy az ember saját magát azonosítja szüntlen a választásainak révén!

    És ez is a kerszténység témaköre, mert a szabad akarat alapja!

    Ha 250 különböző avatarból választahsz egyet, és szabadon váalsztasz, akkor az a választás tégedet jellemez! Ezt nem én mondom, hanem tananyag a lélkbúvár képzésben!

    Remélem, hogy ezen hozzászólásomért már nem figyelmeztetsz!

    De ha esetleg mésgis, úgy teljesen értem az álláspontodat!

    [ Szerkesztve ]

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz ollie #9321 üzenetére

    Írtam neked jó hosszú választ és kétszeri topikba lépésem kisérletének ellenér nem tette fel a rendszer! Az üzenetem meg eltűnt!

    Nem értem!

  • F.csaba

    csendes tag

    Egyébként nem vagytok valami bőbeszédűek!
    Nincsen kérdésetek?

    Akkor megtudtatok már mindent?
    Vagy lenne még valami?

    [ Szerkesztve ]

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #9324 üzenetére

    Jókat mondsz Láma!

    Azonban mégis van az, hogy : Hegy a hegyel nem találkozik, de az emebr az emebrrel kell, hogy beszéljen!

    Avagy vannak egyéni útkeresől is, de számukra, ha lehet, még nehezebb a világosság látása!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #9326 üzenetére

    Hogy tovább vigyem a gondolatot: mert nem is az a lényeg, hogy hol tarta az emeber, mert az rengeteg dologtól befolyásolt, hanem, hogy milyen irányba megy! Az pedig kötelező megmondani neki, még ha megorrol, megharakszik vagy ha megygűlöl is minket, ha a szakadék felé halad! Meg kell mondjuk nekI

    Persze ezt ő úgy érezheti, hogy beleavatkozunk a lelki magánéletébe, de érezze bárhogy, nekünk kell követnünk azt a z levet, hogy " szóltam és megmentettem a lelkemet"
    Avagy: őrtálló a strázsán! Avagy, ha megfújja a kürtöt....

    [ Szerkesztve ]

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #9329 üzenetére

    És mi van akkor, ha aki figyelmeztetni szándékozik a másikat, az van a nagyobb bajban, és a rossz úton?

    Nos! Éppen ez az amit tudni kell! "Mert, hogy kinek van igaza azt nem lehet mindig tudi! Csak azt, hogy ki a főnök!"-Murphi

    Mi nem tudhatjuk, hogy melyőnk van a rossz úton és nagyobb veszélyben valóban! Ezért hallgatunk mi arra, aki ezt pontosan tudja és meg is mondja nekünk! Isten szavára!

    És ha rákiálltunk a másikra, hogy VIGYÁZZ! akkor azt csakis az evangélium szerint tesszük! ÉS még a mi hitünk szerint is, hogy ezzel segítünk! És ha hittel tesszük is, meg szeretettel, az nem lehet, hogy ne segítsünk! Vagy ha később kiderül, hogy ezzel ártottunk, akkor meg annak úgy kellett lennie! Mert néha Isten még úgy is segít, hogy mi mindent elrontottunk! Ő a hibáinkat is jvunkra fordítja, ha akarja!

    Ezért előfordulhat, hogy a "beavatkozásunk messzebb löki az illetőt a jó iránytól", de akkor ha azt felüről jóváhagyták, annak az illetőnek abba az irányba kellett mennie!

    Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvötul! EZ A JÓ IRÁNY!

    Hinni és hitünket kifelé is megmutatni! Megmutatni a megkeresztelkedéssel, megvallani szóban és cselekedetben! Példamutatással, élenjárással! És megmutatni jelzéssel, kiáltva, hogy Vigyázz, arra van a helyes ÚT !

    És ha valaki azt mondja. jó, jó, de nem szabad semmit elsietni! Hát csak mond meg neki: EMBER ! NEM, HOGY ELSIETNI, DE MÁR ÍGY IS ÓRIÁSI KÉSÉSBEN VAGY!

    Úgyhogy úgy vigyázz, ARRA VAN AZ ÚT! AZ ÉLET ÉS AZ IGAZSÁG!

    [ Szerkesztve ]

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #9334 üzenetére

    Te egyre jobbakat írsz láma!

    Két apró kiegészítésem még azért lenne hozzá!

    Nem akarnám én se szorgalmazni, hogy mint egy kéretlen prókátor, tolakodó módon menj oda emberekhez és adjál nekik kéretlen tanácsot!
    Távol legyen!
    Azt meg főleg nem, hogy beleavatkozz az életükbe, életvitelükbe közvetlen módon, mintegy karrdal, korbáccsal megtérítő inkvizítor!
    Ahogy nézem itten egymásra csúsztak a leiratodban némi fogalamak!

    A másokon való segítést te mint valami pszichologus, vagy szociálismunkás, vagy mifene, úgy értelemezed!

    Az én megfogalmazásom inkább a lélek útjának segítése, annak hiteles, kívánatos és megmásíthatatlanul üdvözítő céljában való felismerése! Hogy a világi elkárhoztató cselekvések és törekvések heylében Istennek Útmutatását kövessük!

    Aztán a lélkbúvárok meg had tanuljanak öt évet, meg amennyit akarnak is! Meg van róluk a lesúlytó véleményem na! -Te, azzal kezdte az intézetveztő főorvosasszony, hogy ide aztán maga nem jöhet be, ha csak nem a történelmi egyházak adnak magának megbízást! -ÉRTED?

    De az alsóbb polcon lévő tudorja, na az még nem volt semmi!
    Azt mondja, Maga úgy olvashatja a PÉternek a bibliát, hogy a nővért odaültetem és csak az előtt!

    Remélem te nem ezen az állásponton, ne adj' Isten, szinten műveled te is a lelki segítségnyújtást mint ezek a "szakemberek"?!

    Mert az írásaid alapján egyre inkább errefelé hajlik véleményed!

    Persze, " bármit cselekszetek, Istennek dicsőségére tegyétek! " Vagyis ahogyan éltek azzal a példamutatással is Istent hirdessétek!

    Meg mindegyőtök, ahogy tudja!

    Ugyanakkor ha te példássan élsz, és mindenapok poklából kihúzod magad, a másik ember közösségétől távol tartod magad, mert ahogy pár mondatodból érzékerlem, te ez a tipus vagy, akkor csak hiszed, hogy mindent megtettél Istenért! Az evangélium, megkívánja, egyenest megköveteli, hogy ne legyél te formalizált mintapolgár, hanem igenis avatkozzál be, találd meg a szeliíd hangot, de ne szaladj el a konfrontáció, a felelős szembenézés elől! Mert ha te magad előtt szép bölcsen éldegélsz, meg jó nagyokat köszönsz az ismerőseidenk, meg még az ünnepi, családi, munkhelyi ceremóniku kötelezettségeidnek is lelegt teszel, és mindig mosolyogsz, meg mutatod a te lazaságodat, barátságos intelektusodat, magad előtt egy szent is vagy példamutatásban, hát semmit sem tettél ami a keresztényi lélek fejlődéséről szólt volna! HOgy tudniillik, mint egy buzgó forráshely, magadból kiáradván hírdesd az evangéliumot nem törödve tradicionális lekorlátozásokkal , meg semmi félelemmel, hogy esetleg ártanál az igyekezetteddel!

    JAJ A GYÁVÁKNAK! Isten nem gyáva !

    És ha csak önmagadban üldögélve szemléled a világot, akkor valóban nem lettél több mint avatárképedben is mutatod, egy bölcselkedő a töklevél alatt!

    Ugyanakkor olvassatok kiegészítő irodamat is! Jónás Könyve-Babits-tól!

    Mert amikor már elfogyott ez ember életereje, és elvégezet küldetését, és megfáradt, csalódott és kiábrándult, amikor már valóban semmit sem tehet, csak annyi ereje maradt, hogy még ezt a napfelkeltét megnézhesse, na akkor kell Jónás bölcsessége a töklevél alatt!
    Akkor kell az a Láma-isztikus világképlátás, hogy "semmibe be nem avatkozom", semmin nem változtatok és megüresítem magam"!

    De addig bizony harcunk van nekünk a lélekkel! És már mint az olyan, az jár némi csatazajjal is! OLykor járulékos veszteségekkel is, ha Isten is úgy akarja! Kedves láma!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #9336 üzenetére

    Persze! Utánna hosszabban gondolkoztam a kérdésen!
    És mindeketten ott tévedtünk talán, hogy mindegyőnk a másik esetleges hibázástól féltette az embert!

    Én talán attól, hogy...le is írtam, amiként feltételezem a te személyedet és te talán attól, hogy pszich. módozatok ismererte nélkül többet ártok mint használok!

    És később, a hosszabb témalubickálásom során, arra jutottam, hogy Istennek mindenhol vannak emebrei!
    Talán nem is tudunk róla, nem is gondoljuk és mégis ott vannak azok az emebrek! Talán még ők maguk sem tudják, de a szükséges pillanatban, egy konferencián, egy döntéshozatal előkészítésekor, egy megnyilatkozáskor, talán még a maguk szigorú önkotrollja ellenére is, hirtelen és nagy bátorsággal, megmagyarázhatatlan nyugalommal és lelki erővel, egy kijelentéssort jelenítenek meg, amelyik talán szokatlan tőlük, de mégis, Istennek képviseletét jelent az adott helyzetben!

    És sem előtte, sem utánna, de akkor és ott Istent képviselték! És addig, meg utána is, éltek nagy egykedvűségben, csendes szemlélődésben!

    Én magam is tanuja voltam egy ilyen esetnek, amikor az egyik önkormányzati kéépviselő szólásra emelkedett és megemelt hangmagsságon, mintegy átszelleműlten rázendített: felszólítom a képviselőtársamat, hogy a szegéyneket képviselje a gazdagok ellenében a vízdíjak megállapításánál!
    Te, a te környezetedben, én az enyémben tesszük amit tennünk kel és amit tudunk!

    Úgyhogy nem kell itten nekünk saját szerepünket ecsetelni, meg bizonygatni, hogy általunk is Istenhez kerülnek közelebb az emebrek, mert úgyis tudjuk egymásról, hogy ez nem is lehet másként!

    Ezért persze mi nem várunk jutalmat, elismerést, bármilyen vállonveregetést és még savanyú cukorkát sem, hanem csak arra gondolunk, hogy igen ezt az egyet segítettük, de mennyit hagytunk ott künn a harcmezőn!!!

    Természetesen senki sem bántja a lélekbúvárokat! Sok nagyszerű emeber, meg galád félember is él közöttük! Szokványos társaság!

    Hanem én személy szerint is ott látom a veszélyeztettségüket, ha tanult tudományukat magasabb rendűnek gondolják mint Isten tanítását!

    HA azt gondolják, hogy Isten ellen bárki-BÁRKI!- bármi rosszat is tehet, ha Isten nem akarja azt! Ha nem engedi meg!

    Ha azt gondolják, hogy a tudomány felette áll Istennek!

    Gondoljunk csak bele! Jézus tanítványai az elsők között halász emebrek voltak! A koldusok után a második legszegényebb réteg! És gondolom ennek megfelelően képzettek is!

    És semmi akkori tudománnyal nem törődve, de annál bátrabban hírdetve, ezekre a tudatlan emebrekre bízta Jézus az evangéliumát!

    És még javukra is vált, amikor vádolván őket, olyan bátorsággal és Istentől szájukba adott bölcsességel szólták védelmüket, és dícsérték Isten nagyságát Jézusban, hogy az okos tudósokat éppen ez hozta zavarba és döntöttek mentesítésükről!

    Ha tehát Isten igéjének terjesztésében jónak találta a mi mesterünk a szegény és egyszerű halászemberek képviseletét, hát mi se vegyük már el senkinek a kedvét, aki Istent akarja hírdetni, hogy ne tegye mert esetleg árt vele amaz embernek!

    De ha valaki nem úgy hírdet, ahogy azt az evangélium megkívánja, hát szóljatok egymásnak, tanácskozzátok meg a kérdést, döntsétek el, hogy mely álláspontnak legyen elsőbbsége és aszerint cselekedjetek!

    És most mi itt, ezen a fórumon is ezt teszük!

    És tegyük ezután is ! Tegyük bátran, gyugodtan és szereteben egymás iránt! Isten is legyen Velünk

    ÚGYLEGYEN!

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz F.csaba #9337 üzenetére

    Közben meg kissé letisztázva és egymondatos kommentekkel bemásoltam a lényegi hozzászólásokat a fénymadár fórumba:
    HA akarjátok, ottan is hozzászólhattok egy laza keretben! Akár Offstílusban is!

    Érted Jánoska ?

    Sokszeretettel várlak! De itten is szívesen olvaslak! Mert hozzászólásaidban rámutatsz azon területekre, ahol megerősítésünket várod!
    És ti, csendes többség?

    Itt vagytok még? Vagy csak rovom itten végeléthatatlanul ?

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9341 üzenetére

    Természetesen elnézést kérek kedves János! Szívesen venném, ha megbocsájtaná nekem ezt a botlásomat ! Valóban arra gondoltam a bejegyzései láttán, hogy Ön egy lelkes tinédzser!
    Amennyiben fáj Önnek ez a "le Jánoskázás!", kérem hogy "Csabikázzon le az Ön nyugalmának visszanyerése érdekében!

    Ugyanakkor én Önt már nem tarom lelkes fiatalnak, hanem egy .....na de ez nem olyan fontos!

    Fontos viszont, hogy az Ön bejegyzésének egyetlen mondatára, na ha nem is Önért, de az itt olvasók többségéért szót emeljek!

    "Térj meg. Ha pedig nem, hát vessz el.-írja Ön!

    És ez a mondata Önnek nem keresztényi alapÚ

    Nem az Ön dolga eldönteni, hogy ki vesszen el! Ezt kérem vegye tudomásul!

    Kérem olvassa el a bibliát! Keresse ki az ide vonatkozó részeket és a jövőben ne írjon az egyszemélyes ítéleteiből idézeteket!

    Isten megáldja!

    [ Szerkesztve ]

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz JJános #9345 üzenetére

    "Gondolom r.katolikus vagy.
    Azok meg nem keresztények. Az egy vallás. Bűnökbe járnak, nem igazságban."-írja János!

    Kedves János! Nem értek egyet Önnel!

    Mert nem vallásokat meg felekezeteket hanem egyéneket ítél majd meg az utolsó ítélet!

    De ezen személyeket sem Ön fogja megítélni! VAgy mégis? Nem tudom! Ha Ön lesz az utolsó ítélet bírája, kérem azt most jelezze! De ha meg nem Ön lesz az, vagy nem biztos benne, hogy Önlesz az, akkor kérem, hogy ne ítéljen előre! ne határozza Ön meg, hogy ki fog üdvözilni, és ki lesz az elveszendő!

    Mert ha Ön ismeri a szentírást, akkor bizonyára tudja, hogy legalább három-négy féleképpen is üdvözülhet az Ember!

    De mindenek előtt azt vallom, hogy Istennek kegyelme által!

    És nem azért mert Ön így, vagy úgy remdelkezik!
    De tessék csak megekeresni ezen helyeket a bibliában! Várom nagy érdeklődéssel!

    A kegyelem mellett természetesen újabb felosztásai, klehtőségei az üdvözülésnek mint például: "Aki hiszen és megkertesztelkedik, üdvözül! "

    De hát ha Ön annyira tetszik tudni ezeket a dolgokat, mondom mégegyszer, szívesen meghallgatom, hogy hogyan lehetséges még az üdvözülés!

    Netalán úgy ahogy Ön azt nekünk meg teszik engedni? Hogy "térj meg, különben elveszel?

    De mit is mond erról Pál?:

    "2 Kor. 3,14
    De megtompultak az ő elméik. Mert [Ésa. 6,10.] ugyanaz a lepel mind e mai napig ott van az ó szövetség olvasásánál felfedetlenül, [vers 13.] mivelhogy a Krisztusban tűnik el;
    2 Kor. 3,15
    Sőt mind máig, a mikor csak olvassák Mózest, lepel borul az ő szívökre.
    2 Kor. 3,16
    Mikor pedig megtér az Úrhoz, lehull a [Róm. 11,23. 25. 26.] lepel.

    Vagyis a zsidó nép, a Krisztus nélküli zsidó nép, a mai napig megtéretlen! Akkor közülük egy sem üdvözül?
    HÖN ?

    De ha még mindég fenntartásai lennének, hogy rossz úron jár, és magát valami büszkeségtől elragadtatván feleselgesen és hiábavalóan magasztalja a tudásban, kérm vegye figyelembe azt is, hogy nekünk nem dolgunk sem az ítélet, sem a megsértődés, sem a világ szerinti járás, hanem Istennek dícsérete, az Evangélium hirdetése az!

    Így hát az sem dolgunk, hogy különbbségeket tegyünk kerseztény felekezetek között, mondván, hogy a katolikusok bűnökbe járnak, nem igazságban! Még a másika, mint mondjuk a Hit gyülekezete, meg ez, vagy az! Kivéve persze, ha konkrét dolgot nevezeünk meg, mint Ön is tette a ?Máriakultussza!

    Ugyanakkor meg kérem tanulja meg, hogy keresztény az, akit megkeresztelnek! És az ő szabad választásából ezt személyében is kívánja, erősíti! Az összes többi meg pogány!

    Kérem, hogy a későbbiekben ennek szellemében "tanítsa " itten az igazságoT !

  • F.csaba

    csendes tag

    Jól van, látom nélkülem is tudjátok a frankót!

    Azért csak két mondatot engedjetek meg!

    A tűzzkeresztség fogalmával vigyázni kell! Mert legyen az gyermek, vagy felnött keresztség, aki végzi nem tűzfolyam alá meríti be, hanem folyóvíz alá az önkéntes tagot!

    A tűzkerestség egy olyan fogalom, melyről sok vita van!

    Én azon az állásponton vagyok, hogy a túz keresztsége a léleknek szól! MInt ahogy kívüről a víz tisztítja meg a testet, ugyanúgy a leket meg a léleknek tűze!

    Ez helet a földvilági szenvedés! De a szent szellemmel vaéó egyesülés öröme is!

    A tüzeresztséget úgy adja -gondolom: Jézus- a vízkeresztséghez jutalmul!

    ÉS a másik gondolatom röviden:
    Én nem értek egyet azzal, hogy a gyónás valamiféle papi lélekbúvárkodási technika lenne ! Mint valamiféle kelerikális pszichologus ápolná "páciensét" a pap!

    Mer bár kétségtelen, hogy a kívülálló ezt is láthatja benne. De akkor azt kell mondanom, hogy a vízkereszttsében sem láthanánk mást mint külső tisztálkodási ceremóniát!

    Vagyis, a gyónás több mint lekifurdalűásos ember, vagy számító ember bűnmegváltása!

    A gyónás egyfajta imádság, melyben magamat viszem Isten elébe, mondván, hogy én ilyern vagyiok! Ezen hibáimmal együtt kérem a bebocsájtásomat!

    A nyilvános gyónás-bűnmegvallás - szerintem a legmagasabb szintű megvallás és megbánás és megbocsájtás egyeben!

  • F.csaba

    csendes tag

    Tekintve, hogy az admin rámszólt a múltkor, hogy a napi politikát még csak ne is érintsük és ugyanakkor az imént elfogadott törvény a holokauszt tagadásáról vallás eredetű (tudniillik: maga a holokauszt az) egy kapcsolatos gondolatomat a fénymadár fórumban írtam meg!
    Ha akrjátok, ott reagálhattok reá!

    Ön is reagálhat rá kedves János!

Új hozzászólás Aktív témák