Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Horka1 #9410 üzenetére

    A fazekas munka közben is meg tudja változtatni az elképzelését, csak ezt a kívülálló nem látja, mert nem lát bele a gondolataiba. Azt lehet látni, hogy alakul a cserépedény. Ennél látványosabb, mikor a már elkészített edény a kiégetés előtt szárad, és esetleg itt értékeli úgy, hogy ez nem megfelelő színvonalú, esetleg megrepedt, megsérült a száradáskor, vagy egyszerűen valami nem jó rajta... nos ekkor a már szárdt de ki nem égetett edényt össze kell törni, és a többi nedves, még felhasználásra váró agyag közé kell keverni.
    Ez eléggé ismert, általános, mondhatnám mindennapi cselekedet egy fazekas műhelyében.

    Most két dolgot tudok elképzelni veled kapcsolatban. Vagy ismerted a fazekas mesterség fent említett mindannapi fordulatát vagy nem.

    Ha ismerted, akkor csak az volt a szándékod, hogy rombold a fórumot, nevetségessé tegyél egy embert teljesen tudatosan. Ezt trollkodásnak hívják egyes helyeken.

    Ha nem ismerted, akkor egyszerűen primitív ember vagy, aki azzal is vagdalkozik, amit nem ismer, amihez nem ért csupán azért, mert úgy gondolja, hogy megteheti. Akkor érveid, példáid egy része nem a tudáson, hanem fikciókon alapulnak, amiket tényként kezelsz...

    Az első esetben azért nem érdemes vitatkozni veled, mert a troll életeleme, ha táplálják... A tápláléka az (indulatos) reakció, a vita fokozódása. Ezért hangzik a nemzetközi jelszó, hogy "Ne etesd a trollt".

    A második esetben pedig nem érdemes olyan emberrel vitatkozni, aki a tényeket keveri a fikciókkal, és mást lejáratásában olyan dolgokhoz folyamodik, amit nem ismer....

    Mindkét állapot azt üzeni nekem, hogy értelmetlen vitázni veled, bármelyik is vagy.

    Jó hír, hogy lehet megváltozni.... Nyitott vagyok rá, hogy amennyiben abbahagyod ezt a fajta fórumozási magatartást értelmes módon a téged és az engem is foglalkoztató kérdésekben beszélgessünk.
    Sőt, az is lehet, hogy tévedtem, és a hozzászólásodból rossz következtetéseket vontam le... hajlandó vagyok arra, hogy belássam, tévedtem, ha erről meggyőződőm...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák