Új hozzászólás Aktív témák

  • csaba54

    tag

    válasz JJános #9428 üzenetére

    mennyi ideig van az örökké valóság?
    gondoltam mivel örökké van,így nincs ideje,mert ha lenne akkor lenne tartama,
    meddig tart a pokol,vagy a menyország?
    ugyan szó van az idők végezetéről,de akkor magint nem stimmel az örökké
    mi van a teremtés előtti idővel?
    mi volt a teremtés előtt?
    és most a keresztény vallásról beszélünk,de nekem nem a kereszténységgel van bajom hanem a vallásokkal úgy általában,amit emberek találtak ki, bizonyos érdekek,előjogok megszerzése reményében
    a neaender völgyinek fogalma sem volt Ádám Éváról meg a hetedik napról,de Dzsingisz kánnak vagy a viking hajósoknak sem,annak ellenére hittek ,hihettek valamiben,csak az nem Isten volt
    akkor most vagy több isten van,vagy Isten csak a keresztényekkel törődik és azokkal is csak az írott szó óta?
    mert előtte,meg sok helyen a mai napig is varázslók vannak és a nagy szellem Éva nélkül
    ezek a robbantgató öngyilkos merénylők meg minél több embert pusztítanak el annál több szolgájuk lesz a paradicsomban
    vagyis öl,
    öngyilkos lesz
    rabszolgái lesznek
    ez megtörténhet Isten kegyelméből?
    ezek és az előző hsz-im miatt mondom és gondolom azt,az isteneket,pontosabban a vallások csúcsán lévő nevezetteket az emberek találták ki és az évezredek során felhalmozott hibákat küszöbölik ki a legegyszerűbb hozzá állással,vagyis ami meg magyarázhatatlan abban hinni kell és kész,meg majd Isten,meg Allah,meg Budha vezet az utamon
    nem vezet senki sehova
    mi vezethetjük magunkat,vagy hagyjuk magunkat mások által megvezettetni
    ez a dogma dolog ez nekem fáj,ilyen egyszerűen elintézni dolgokat és továbbra is igába hajtani a fejünket,nem tudom felfogni

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

Új hozzászólás Aktív témák