Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Horka1

    tag

    válasz Noddy #9437 üzenetére

    De kiványcsi vagyok a hívők válaszára, ami nem azt jelenti, hogy azokat kételkedés nélkül el is fogadom. A beszélgetés, nálam ez. Felmerül egy kérdés, arra jön válasz, aztán kérdések és válaszok özöne, vagyis adott téma széleskörű kitárgyalása.

    Na ez a bűn dolog hibádzik akkor is. Mivel nem voltak jónak és rossznak tudói, nem kerülhettek bűnbe. Mert még azt sem tudták, hogy egy szabályt megszegni, jó vagy rossz, sőt logikátlan dolog ilyen szabályt kitalálni, ha egyszer maga Isten is tudja, hogy tulajdonképpen két intellektuális "zombival" van dolga. Hiszen az alma elfogyasztása után jön az a rész, ami így szól: És meg nyilatkozának az ő szemeik... tehát a tudás, a megvilágásodás (Az Isten világossága, sem fény valószínűleg) egy aspektusa nyilvánul meg, ahonnan kezdenek fejlődni.

    "2,17 de a jó és a rossz tudásának fájáról nem ehetsz, mert ha eszel róla, meg kell halnod"

    Aztán ettek, és még sem haltak meg.

    "2,16 Ezt parancsolta az Úristen"

    Meg ezzel a parancsolással is gondba vagyok, hogy nyilván akit szeretek, akit én teremtettem, azzal együttműködve ellátom jó tanácsokkal, és nem katonai fegyelmet tartok, parancsolgatok nekik! Alaki kiképzést kaptak?

    Másrészt a tiltott dolgokat elrejtem előle, és nem a figyelmét hívom fel rá, hogy na látod azt? Na ahhoz nem nyúlhatsz. Nyilván az lesz az első amihez hozzá nyúlnak.

    Tehát az egész dolog nem stimmel. Hinni lehet, de tényként kezelni nem.

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz Noddy #9437 üzenetére

    "Ha jobban ismernéd Isten dicsőségét akkor tudnád, hogy abban minden rossz dolog elpusztul."

    Akkor tehát miképpen diskurálhat Istennel a Sátán, szemtől-szembe? Hogy, hogy nem pusztult el abban a pillanatban?

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

Új hozzászólás Aktív témák