Könnyfakasztó játékok, katarzis a képernyő előtt

Silent Hill sorozat

5. Silent Hill sorozat (Team Silent, Double Helix, Climax, Vatra Games, 1999-2012)

Gondolom, most igen sokan furcsának találhatják, hogy egy komplett játéksorozatot teszek az ötödik helyre, ami már igen előkelő helyezésnek számít. Mert azért itt nem csupán három játékról van szó, mint a Fable esetében. Véleményem szerint azonban akármilyen médiumot is tekintünk (tehát könyveket, képregényeket, filmeket, játékokat, vagy bármilyen más hasonló szórakoztató eszközt), a Silent Hill unblock képviseli a horror műfaj csúcsát. Vagy legalábbis az egyik csúcsát, ami az iszonyatosan nagy lelki terrorban nyilvánul meg.

Pszichológiai horror, ami elgondolkodtatásra készteti a játékost, kirívó esetben pedig arra, hogy átértékelje a saját életét. Ezek már nagyon szélsőséges példák, elismerem, de a Silent Hill 2 éppenséggel annak idején képes volt rá. Tulajdonképpen minden Silent Hill rész egyfajta önismereti túra az adott rész főszereplője, és bizonyos esetekben a történéseket átélő játékos számára.

Azt hiszem, ez az a játék/játéksorozat, amelynek a lélekre gyakorolt hatását egész egyszerűen nem lehet elmagyarázni. Ezt mindenképpen meg kell tapasztalni. Viszont, ha ki kellenem emelnem, hogy melyek a legemlékezetesebb részek, akkor a Silent Hill 2-őt, és a Shattered Memoriest mondanám. De ha rákaptok a sorozat ízére, garantáltan az összes részt tolni akarjátok majd.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt